Jak odstranit oranžové skvrny z bílého oblečení

Téměř každá žena musela přemýšlet o tom, jak odstranit oranžové skvrny z bílého oblečení. Citrus obsahuje spoustu vitamínů a zdravé šťávy, které mohou zanechat nepříjemnou značku na vašem oblíbeném svetru nebo kalhotách. Stopy ovoce je poměrně obtížné umýt na sněhově bílé čisté látce, ale zbavit se jich je poměrně reálné.

Boj proti novým známkám

Odstranění znečištění, které se právě objevilo na povrchu, je mnohem jednodušší než staré místo. Není třeba myslet na dlouhou dobu o odstranění oranžové skvrny z bílého oblečení, jen otřete:

  • glycerol;
  • jedlá soda;
  • amoniak;
  • roztok kyseliny octové;
  • myčka nádobí.

Doporučuje se zmrazit čerstvou kontaminaci během následujících 15 minut. Opláchněte pod studenou vodou. K odstranění skvrny doporučujeme nalít sůl nebo mastek. Komponenty rychle absorbují objem kapaliny. Poté musíte otřít oblečení jednou z těchto látek. Pokud to nepomůže, pak namočte látku na několik hodin s práškem a pak ji ošetřete octem a omyjte.

Můžete také odstranit nečistoty moukou. Nanáší se na postižené místo a po několika minutách se odstraní. Mouka shromažďuje většinu šťávy a rychleji se odstraňuje znečištění.

Je nutné otřít ve studené vodě, ale pokud vše ostatní selže, pakDoporučuje se prát tkaninu pod vroucí vodou. Tato metoda může poškodit oblečení, takže je nejlepší experimentovat s novými nákupy. Po namočení ve vroucí vodě doporučujeme plášť umýt obvyklým způsobem.

Další účinnou metodou v boji proti čerstvému ​​znečištění je kyselina citrónová. Do 10 ml horké vody přidejte 1 lžičku. Výsledný roztok se aplikuje na postiženou oblast a nechá se 10-20 minut. Potom se předmět promyje v teplé vodě a vysuší.

Odstraňte staré nečistoty

Abychom nemuseli dlouho přemýšlet o odstranění oranžových skvrn z bílých šatů doma, uvedeme seznam hlavních účinných metod:

  1. Prášek a ruční mytí.Znečištěná halenka je několik hodin namočena ve studené vodě s práškem. Poté jej ručně vyjměte z povrchu.
  2. Parní generátor.Vysušené stopy jídla mohou být změkčeny parním generátorem. Dále se zpracovává směs citronové šťávy a vodky, která se promyje psacím strojem.
  3. Soda a myčka nádobí.Složky se smísí v poměru 1: 2. Otírají problémovou oblast a nechávají hodinu.

Odstraňovač skvrn se stává nepostradatelnou věcí v boji proti stopám citrusů. Před odstraněním skvrny je nutné zvolit správnou promývací látku.

Volba výrobku závisí na typu tkaniny a na tom, kolik nečistot je absorbováno. Kompozice s vysokým obsahem chloru se lépe nepoužívají, protože se často kazí bílé košile, halenky a ne tak účinné v boji proti špíně.

Před použitím odstraňovače skvrn se doporučuje dát několik kapek na okraj oděvu.

Bělidlo lze použít při nízkých teplotách vody. Pak se několik hodin ponořila do pánve a pak se obvyklým způsobem promyla.

Pokud se chemický prostředek nevyrovnal, pak příště před mytím ošetřete oblast vodkou, octem a citronovou šťávou. Všechny složky jsou smíchány ve stejném množství a aplikovány na problémovou oblast, po které je věc namočena a promyta. Tato metoda je také vhodná pro odstraňování skvrn ze dřeva z oděvů.

V situacích, kdy uvedené metody nepřinesly požadovaný výsledek, se doporučuje kontaktovat čistírnu. Používají silnější myje, které mohou odstranit oranžové skvrny z bílého oblečení.