Jak odstranit zelené skvrny z linolea

Většina hostesek ví z první ruky, že zelená barva je nejen vynikající antiseptikum, ale neméně vynikající barvivo, zejména když se rozlil na podlahu - pak oh, jak snadné je umýt zelenou barvu z linolea!

Chemikálie pro domácnost

Hlavní věc je neztratit se a nenechat zelené věci absorbovat hluboko do nátěru. Pokuste se odstranit škvrnu během několika prvních minut. Nejdříve musíte odstranit veškerou tekutinu bavlněnou podložkou, ubrousky a teprve poté můžete skvrny umýt mýdlem a vodou.

Když sbíráte kapalinu, nestříkejte ji na podlahu, ale namočte ji tak, aby barvivo neproniklo hluboko do pórů nátěru.

Rozpusťte několik kapek mycího gelu nebo spoustu pracího prostředku v horké vodě, navlhčete hadřík a otřete stopy zeleného materiálu z linolea. Zbylou pěnu opláchněte čistou vodou.

Stará skvrna může být odstraněna chlorovým bělidlem, například „bělostí“. Znečištěný povrch navlhčete přípravkem, počkejte 10 minut, namáčkněte na správném místě, opláchněte. Pokud není kontaminace úplně pryč, opakujte postup. Dbejte na to, abyste nepoškodili povrch prostředkem obsahujícím chlor - ošetřili kyslíkovým bělícím prostředkem.

Pokud se v průběhu odstraňování skvrn změní barva linolea, otřete celou podlahu čisticím prostředkem, aby se stíny vyrovnaly.

Mycí prostředek položte na znečištěné místo, otřetevlhká houba. Nechte působit půl hodiny, pak opatrně odstraňte zbytek čistým hadrem. Nepoužívejte tuto metodu, pokud je linoleum lesklé: brusné částice, které tvoří jakýkoliv čisticí prášek, poškrábají povrch.

Vylepšené položky

Čerstvé skvrny lze odstranit jakýmkoliv činidlem obsahujícím alkohol, protože samotný alkohol je součástí samotného Zelenky. Velkoryse navlhčete bavlněnou podložku v Kolíně nad Rýnem, vodku, mléko a dokonce i kafrový duch, pečlivě zpracovejte stopy brilantní zelené na linoleu. Některé ženy v domácnosti se doporučuje přidat citronovou šťávu do alkoholu.

K úplnému vyčištění nátěru nepoškozujte nečistoty, ale otřete bavlněnou podložkou pohybující se od okrajů do středu místa. Neustále vyměňujte špinavé disky za čisté.

Pokud byste nemohli odstranit stopy okamžitě, budete muset trochu pracovat.

 • Rozpustit několik krystalů manganistanu draselného ve dvou polévkových lžících kyseliny octové, namočit problémovou oblast. Když skvrna z reakce s manganistanem draselným zhnědne, otřete ho horkou vodou a tukem roztokem připraveným ze stejných podílů octa a peroxidu vodíku. Zbytek směsi opláchněte teplou vodou. Po takovém komplexním ošetření by stopy zelené hmoty měly zcela zmizet. Dávejte pozor, abyste neodstranili zbarvení linolea spolu se stopami zelených věcí.
 • Mírný prací prostředek - zelí. Obsahuje kyselinu, se kterou můžete zobrazit stopy zelené. Po hodině vyčistěte šťávu čistouzbytky čisté hadry. Pokud je skvrna čerstvá, rychle zmizí.
 • Zelené světlo lze odstranit z lehkého povlaku peroxidem vodíku.
 • Rub malé kapky zelené barvy s zápas hlavy ponořené ve vodě - reakce s šedou zbarvení zelené barvy. Ošetřené místo budete muset otřít vlhkým hadříkem.
 • Otřete brilantní zelenou s linoleum může soda s octem. Vařte na lžíci obou, nalijte sodovou skvrnu tak, aby nebyla viditelná, opatrně nalijte ocet. Spolu s reakcí by měla jít celá zelená. Opakujte postup znovu.
 • Vyzkoušejte také čištění pomocí odstraňovače acetonu nebo laku. Netřete velmi tvrdě, aby nedošlo k poškození povrchu linolea a jeho designu.
 • Navlhčete hadr ve stavební vložce, zakryjte kontaminovaný povrch, otřete požadované místo za hodinu - skvrna by měla zmizet.
 • Odstraňte velmi staré skvrny benzínem nebo petrolejem: namočte hadřík, zakryjte znečištěné místo, po 15 minutách hadřík odstraňte, jemně otřete a zbytky omyjte teplou mýdlovou vodou.

Co je třeba pamatovat

Linoleum - materiál je poměrně spolehlivý a trvanlivý, i když může být zkažený, takže také vyžaduje štíhlou péči od svého majitele.

 1. Například linoleum bez podkladu je snadno poškozeno různými rozpouštědly, proto by mělo být čištěno látkami obsahujícími alkohol, octem, sódou.
 2. Povlak na bázi pěny je při ošetření „Belize“, acetonem, skvělý.benzín a petrolej.
 3. Linoleum na plstěném základě je velmi citlivé na mechanické namáhání, takže je třeba ho čistit bez fanatismu. Odstraňte skvrny na takovém nátěru s jedlou sodu, která neporušuje její strukturu ani strukturu. Připravte si suspenzi s malým množstvím vody a sody, naneste ji na skvrnu, přikryjte čistým hadříkem a přes noc nechte prosít, vše ráno opláchněte. Místo sody, můžete si vzít škrob.

No, pokud se něco pokazilo a na místě znečištění se vytvořila díra nebo místo ještě větší velikosti, pouze v jiné barvě, vyměňte zkažený kus za nový, stačí vybrat vzor. Neexistuje žádný způsob, jak nahradit - hodit na podlahové rohože.