Jak odstranit skvrny od značky s oblečením

V domě, kde vyrůstá malý tulák, můžete očekávat všechno. Zde studuje obsah skříně a o sekundu později, s inspirací, píše obrázek s plstěnými pery na otcovu kancelářskou košili s hladkým přechodem na kalhoty. Reakce mámy je přirozená - spěchá do koupelny, aby odstranila skvrny od značek co nejrychleji.

Skvrny na oděvech nikoho nenatírají, takže téměř každá hospodyně se je snaží okamžitě odstranit jakýmkoliv způsobem. Je však lepší aplikovat efektivní metody. Nejdříve určete, z jakého druhu fixního pera byly malby na oblečení, ale proč studovat jeho složení, když potřebujete něco uložit! Pokud zjistíte, na jakém základě má marker, který spadl do rukou mladých talentů, budete si moci vybrat správné rozpouštědlo pro barvicí pigment.

Nejčastěji si děti na kreslení kupují vodové barvy, křídové a někdy i olejové markery. Je pravda, že mladí průkopníci najdou značku alkoholu. Vybíráme efektivní způsob?

Snaha o odstranění skvrny na vodě, na bázi krystalů

  • Zvažte, máte velké štěstí, pokud existují stopy přesně takové značky. Čerstvé znečištění může být ještě umýt mýdlem. Větší odolnost může být odstraněna odstraňovačem skvrn obsahujících kyslík.
  • Obal balíkugelu na mytí nádobí ao hodinu později se pokuste umýt.
  • Abstraktní kresby na světlých šatech pomohou odstranit peroxid vodíku. Navlhčete ho kosmetickým diskem, jemně otřete správné místo. Otřete, vyměňte disky, dokud nezmizí značky od značky. Pokuste se odstranit zbytky barvicího pigmentu odstraňovačem mýdlových skvrn, například „Antipyatin“.
  • Chystáte se omýt staré stopy "tvořivosti" - nejprve s nimi zacházet se zvláštním kašem. Sodu sodíku navlhčete čpavkem, otřete touto směsí na natřenou plochu tkaniny. Projděte si kartáček na zuby, opláchněte. Omyjte obvyklým způsobem.
  • Připravte čisticí roztok: rozpusťte veškerý prací prostředek v teplé vodě, odkapejte trochu amoniaku. Naneste směs houbou, lehce otřete, opláchněte pod kohoutkem. Opakujte několikrát.

Boj se stopami alkoholických kotců

Samotný název naznačuje, které rozpouštědlo použít. Samozřejmě na alkohol obsahující: lékařský alkohol, denaturovaný alkohol, kolínská voda, vodka!

Důležité! Před zpracováním skvrny rozložte pod tkaninu vrstvu ubrousků nebo čistou utěrku (připravte ji, abyste ji po proceduře odhodili). Barvící pigment, který se rozpouští, se okamžitě vstřebá do papíru, takže se nebude moci rozptýlit po tkanině.

Navlhčete kosmetický disk nebo kus bavlny v požadovaném rozpouštědle, ošetřete místo. Lehce zatlačte na plochu, ale netřete. V opačném případě se skvrna zvýší. Často znečištěné kotouče a utírejte pod hadříkem často na konci.může být již omyta mýdlovou vodou.

  • Pokuste se také odstranit skvrny směsí připravenou z amoniaku a terpentinu (1: 1).
  • Umyjte mýdlo na jemném struhadle. Rozpusťte čajovou lžičku čipů v malém množství alkoholu. Ošetřete skvrnu, zkuste ji umýt v teplé vodě. Opakujte několikrát.
  • Nebo rozpustit citronovou šťávu (1: 1) v alkoholu. Ne, tohle není koktejl pro tátu! Ponořte do roztoku vatový tampón, navlhčete s ním rozmazaný povrch. Počítejte do 20, odstraňte zbytky čistého kosmetického disku. Stopy nezmizely? Nedělejte si starosti: takové znečištění není vždy po prvním ošetření pryč. Opakujte znovu a znovu.
  • Některé hospodyně se podařilo získat kreativní ošklivost pomocí glycerinu. Vyzkoušejte to a vy! Špinavý prostor s ním rozložte a o hodinu později zakryjte ošetřené místo teplou slanou vodou mýdlem.

A pokud vaše batole po kreslení vypadá jako legrační indián s jasnou válečnou barvou, jemně otřete kůži dítěte bavlněným tampónem namočeným v tatínkově oblíbené kolíně, lékařském alkoholu.

Stopy olejového plnicího pera, ošetřené slunečnicovým olejem, nechte několik hodin. Odebrání mastných skvrn již může gel mýt nebo jiné odmašťovací činidlo, které je po ruce.

Používáme speciální prostředky

Aby nedošlo k obtěžování hledáním metod a prostředků, spolu s pery, okamžitě odkoupte speciální tužku nebo suchý sprej pro odstranění skvrn.Mommies, kteří již tyto léky zažili, uvádějí, že po druhém ošetření sprejem nebo tužkou dochází ke kontaminaci z listů oděvů.

Nevyhazujte dítě pro nečisté věci. Nakreslete s ním, užijte si tvůrčí proces a vyzvedněte značky na vodní základně!