Jak odstranit skvrny od trávy na džínách?

Jak odstranit trávu skvrny na džíny doma, pokud v teplém letním dni se rozhodnete relaxovat v přírodě nebo hrát si s dětmi na trávníku? Na praktickém denimovém oblečení je velmi obtížné odstranit zelené odření, které okamžitě vysychají. Existuje však několik způsobů, jak dosáhnout požadovaného výsledku.

Pravidla pro zpracování tkáně

Po pokusech o odstranění nečistot mohou zůstat velké skvrny a barva materiálu se může změnit. Abyste se těmto problémům vyhnuli, potřebujete:

  1. Džínové kalhoty okamžitě očistěte. Když bahno vyschne, je téměř nemožné se ho zbavit. Staré skvrny lze odlehčit, ale ne odstranit.
  2. Používejte pouze horkou nebo teplou vodu. Mokré ubrousky nebo studená voda situaci ještě zhorší. Tím se zvyšuje oblast poškození a odolnost proti kontaminaci.
  3. Zkontrolujte materiál předem. Před praním se doporučuje, abyste na roh látky vložili několik kapek pracího prostředku. Pokud se materiál nezměnil, můžete pokračovat v namáčení.
Mnoho lidí ví, jak obtížné je odstraňovat skvrny z trávy na džínách, takže také používají chemické a mechanické čištění. Nekombinujte tyto metody, protože zničí vlákna. Poté musíte namalovat kalhoty tak, aby vypadaly atraktivně.

Nástroje, které jsou k dispozici proodstraňování nečistot

Pro začátek můžete použít kapalný roztok amoniaku. Smíchá se s teplou vodou ve stejném poměru. Gáza impregnovaná roztokem se umístí na špinavé místo nebo se do sklenice s kapalinou ponoří tkanina. Po tomto, džíny jsou umyty a umýt v psacím stroji.

Rychle odstraňuje skvrny od vinného octa, ale nemělo by se používat k čištění modrých nebo bílých džíny. Stačí, aby se skvrna otírala štětcem, aby se stala pružnější. Je nutné vyčkat několik hodin a poté produkt umyjte v teplé vodě.

Řešení stolní soli v kombinaci s vroucí vodou pomáhá drtivé většině lidí. Na 100 ml vody se použije lžíce soli. Po úplném rozpuštění se činidlo nanese na místo a promyje. Pokud to nepomůže, pak před použitím soli na kalhoty se vařící voda nalije nebo ponoří do nádoby s horkou vodou. Tato metoda je účinná pro suché skvrny, které se obtížně čistí.

Jak odstranit skvrnu na džínách z trávy doma, pokud žádná z výše uvedených možností nepomůže? Můžete se uchýlit k použití:

  1. Namiker. Alkohol se používá ve své čisté formě. Tekuté navlhčené kalhoty a nechte 15 minut. Postup se několikrát opakuje, dokud nezmizí zelená barva. Amoniak může také odstraňovat jodové skvrny z oděvu.
  2. Zubní pasta. To je rozmazané a vlevo úplně vyschnout, po kterém jsou kalhoty umýt. Pro tyto účely používejte pouze vhodné bílé zubní pasty.
  3. Kyseliny. Ocet,citrónovou šťávu nebo solanku otřete nečistoty. Poté se zbarvovací pigmenty začnou rozpouštět. Tkanina je otírána mýdlem na prádlo a posílána do prádla.
  4. Soda. Alkalická látka se zředí vodou do stavu kaše. Směs se nanese na kontaminovanou oblast a nechá se hodinu. Po tom, džíny umyté jakýmkoliv pohodlným způsobem.
  5. Soda. Jakákoliv perlivá voda bez barviv. Navlhčila nohu. V tomto stavu jsou kalhoty ponechány po dobu 2 hodin a pak jsou promyty mýdlem nebo práškem.
Je nutné zpracovávat skvrny přísně od okrajů do středu, takže se můžete vyhnout rozvodům. Pokud jste poprvé nemohli produkt zcela umýt, nezoufejte, ale zkuste několik dalších způsobů. Pro zvýšení efektivnosti se doporučuje prát během mytí.