Správná péče o obuv nubuck

Pro mnoho žen může být nubuková péče o boty velmi obtížná, takže se ne každý rozhodne, že se bude léčit na módní boty nebo kotníkové boty. A kdyby se nákup uskutečnil, pak, jak nekazit produkt z tohoto rozmarného materiálu na první bujarý den?

Speciální prostředky

Chcete stylové boty, nubukové boty, aby vám sloužily o něco déle - neukládejte na výrobky péče! Správně vyberte krém pro péči, speciální impregnaci, šampon, odstranění skvrn ze soli. Ujistěte se, že si koupíte gumovou houbu, kartáč, takže můžete čistit nubuk boty před nečistotami.

Pamatujte, že obvyklé prostředky pro běžné kožené boty nebudou fungovat!

Například nubukové kartáče mají kovový, syntetický povlak, pohodlný okraj, takže můžete snadno čistit švy a svary. Jsou univerzální: s gumovou špičkou na jedné straně a drátěnými vlákny na straně druhé. Takový nástroj vám pomůže vyčistit materiál od přilepených nečistot a hřebenem hřeben. V oddělení obuvi také nabízejí nákup soupravy pro domácí péči s botami.

Když nátěr končí, zkuste si koupit plechovku stejné společnosti nebo velmi pečlivě vybrat odstín tak, aby odpovídal barvě. Je pravda, že existují univerzální prostředky -bezbarvý.

Primární zpracování

Je nutné vyčistit nové kotníkové boty nebo boty, zejména v zimě! Než uvidíte lidi v nové věci, musíte ji připravit na první výjezd, po ošetření povrchu speciálními impregnacemi a spreji. Takže všechno je v pořádku.

Na povrch výrobku naneste ochrannou impregnaci, počkejte, až kůže zaschne, postup opakujte ještě dvakrát. Tato preventivní léčba zjednodušuje péči o výrobek doma, protože chrání materiál před solí, skvrnami, vlhkostí, nečistotami a nohama před vlhkostí. Nezapomeňte pravidelně aktualizovat impregnaci, zejména v klidu počasí!

Denní péče

Po každé ponožce se cvičte, abyste si vyčistili boty bez ohledu na to, jak jste unavení. Správná péče je zárukou, že vaše oblíbené boty vás potěší několik sezón.

Neumývejte si boty pod tekoucí vodou za žádných okolností!

  1. Začněte čištění měkkým flanelem, který lze použít k jemnému odstranění nečistot z podešve, paty.
  2. Je-li nubuk vlhký, nespěchejte jej čistit, počkejte, až materiál vyschne, jinak jen nečistoty vtěsnete ještě hlouběji do hromady. Chcete-li urychlit proces sušení doma, můžete strčit papírové ubrousky, toaletní papír, staré noviny uvnitř boty nebo kotníku boty.
  3. Dalším krokem je péče o speciální kartáč nebo gumovou houbu, která by měla být očištěna od suchých nečistot a prachu. Slané skvrny odstraňují speciálníšampon
  4. Pokud je to nutné, naneste nátěr, nejlépe ve formě aerosolu, ale pokud jste spokojeni, můžete se o nubuk starat speciální houbou. A teprve poté, s klidem, položte boty na polici.

Nezapomeňte použít auto-touch, když se dostanete za volant: zdřímnutí se neodtrhne, podklad se zašpiní.

Bojové skvrny

A pokud už není možné kartáčování, jak se mohu starat o nubuk?

  • Chcete-li vyčistit povrch od mořených skvrn, sůl, kterou budete používat běžnou gumu: otřete problémové oblasti s ním, použijte štětec ke kartáčování hromady.
  • Slaná voda pomáhá zbavit se mořských skvrn doma. Zřeďte ji vodou v poměru 1: 4, setřete znečištěná místa, nechte kůži uschnout.
  • Jemně umyjte mastnou skvrnu hadříkem navlhčeným čistým benzínem, posypte talkem, očistěte štětcem. Pamatujte, že péče o tento náladový materiál vylučuje použití mýdla!
  • Parní lázeň pomáhá pečovat o silně opotřebované boty. Produkt držte nad párou, nechte ho uschnout a rozšlehejte ho drátěným kartáčkem.
  • Vážné čištění by mělo skončit použitím nátěru a impregnace.

Nařízení o skladování

Udržujte své boty v lepenkových krabicích, ve kterých byl zakoupen, takže je přestaňte vyhazovat. A žádné plastové sáčky!

Když přijde čas na uskladnění bot, nezapomeňte se řádně starat: očistit je od nečistot, sušené soli, používatzpracovatelských zařízení. Pro odstranění nepříjemného zápachu lze vnitřní povrch otřít hadříkem navlhčeným čpavkem. Zbývá pouze jemně složit výrobek do lepenkové krabice, dát ho na polici a těšit se na novou sezónu.