Tajemství správné péče o lakované boty

Péče o lakované boty je jemná záležitost. Pokud chcete vypadat stylově a módní - ve vašem šatníku musí být přítomna dvojice bot z lakované kůže. Ne pro každodenní nošení, ale pro zvláštní příležitosti, slavnostní. Před diskusí o tom, jak správně čistit a ukládat lak boty, naučit se správně nakupovat.

Vyberte model

Při nákupu lakované obuvi nebo bot si vezměte v úvahu všechny vlastnosti vaší nohy. Pokud trpíte deformací kosti vpravo od palce - kupujte boty obzvláště pečlivě. Vlastnosti kožené kožené boty se mírně liší od kůže, nelakované. Lakovaný povrch je schopen vytvořit povrchové trhliny již při montáži. A "záhyby" a ošklivé záhyby zůstanou navždy.

Proto nikdy nekupujte lakované boty s nadějí, že se časem „rozšíří“. To se šíří, ale odvolání ztratí.

Správně udržovat a pečovat

Péče o boty z lakované kůže není doma obtížná. Vyžaduje se pouze malý kus měkké flanelové tkaniny, sametové pásky nebo kusu plsti. Toto je jediné zařízení, které bude poskytovat správnou péči.

Tradiční výrobky na leštění obuvi nejsou vhodné pro lakované výrobky. Krém na boty a štětcevynětí půdy z produkce - je zakázáno s nimi čistit povrch laku.

Můžete si zakoupit speciální produkty, které se starají o vaše oblíbené lakové pantofle. Jsou prodávány v obchodech s obuví a obsahují lanolin nebo glycerin. Pokud jste takový lék nenalezli, neváhejte a jděte do lékárny - ricinového oleje, znovu tam můžete koupit lanolin a glycerin.

Podívejme se postupně na péči o lakované boty. Chcete-li ho doma vyčistit, postupujte takto:

  1. K odstranění prachu z bot použijte vlhký flanelový hadřík.
  2. Suchý.
  3. S dalším kusem stejné textilie zpracujte výrobek pomocí speciálního nástroje nebo obyčejného rosoru.
  4. Zbytky tuku naneste suchým papírem nebo látkovým ubrouskem.
  5. Vložte boty do krabice.

Jak vidíte, algoritmus je jednoduchý. Pokud takto pravidelně čistíte boty, výrobky z lakované kůže budou vždy vypadat perfektně.

Alternativy

Můžete čistit lakovací prostředky a další prostředky, které jsou vždy po ruce. První z nich je prosté mléko. Po použití měkké plsti nebo flanelu na odstranění prachu z bot z lakované kůže je otřete čerstvým mlékem. Výrobky z lakované kůže jsou velmi citlivé na mléčné masky - budou svítit jako nové.

Druhým lékem z receptů babičky je cibulový džus. Není vůbec stojí za to nalít slzy, mačkání šťávy z žárovky - zpracovat povrch lakované kůže s plátkem čerstvé cibule, adobře leštíme sametem.

Třetí nápravný prostředek je vaječný bílek. Nasaďte ji na povrch bot a znovu otřete měkkým hadříkem.

Jak se staráte o chytré boty, je jen na vás. Všechny navrhované metody jsou stejně dobré.

Jaké lakové boty se nelíbí

Pokud se rozhodnete být přáteli s lakovanou kůží, nezapomeňte:

  • Nenoste lakované boty v zimě v extrémním chladu. Z tohoto důvodu se boty zhoršují, laky pokrývají praskliny.
  • Teplo je také špatně slučitelné s lakovanou kůží. Namísto elegantního a stylového vzhledu riskujete, že budete mít boty, které budou pokryty puchýři a vrásky, pokud je budete nosit v teple.
  • Kartáče a vosky se nevztahují na péči o lakovanou kůži. O nich musíte zapomenout.
  • Neriskujte čištění lakových výrobků výrobky obsahujícími alkoholové přísady nebo aceton. Po takovéto čisticí botě lze odhodit. Skvrny od alkoholu a acetonu, nemůžete nic odstranit.

Přemýšlíme o zdraví

Když si kupujete lakovaný pár pro sebe nebo pro dítě, nezapomeňte, že takové boty nedovolují vnikání vzduchu, protože noha není schopna dýchat, lak nedovolí proniknout kyslík. Tato vlastnost opět potvrzuje selektivní účel lakovaných bot. Krásný, brilantní, stylový, je vytvořen pro dovolenou. Nechte je ve vašem životě být hodně!