Jak skladovat potraviny - poznámka pro každou hostesku

Ne všechny ženy v domácnosti vědí, jak správně skladovat potraviny. Chcete-li je udržet čerstvé po dlouhou dobu, musíte dodržovat některá pravidla.

Ne všechny produkty mohou být skladovány v chladničce . Mnozí z nich pod vlivem nízkých teplot ztrácejí chuť.

Co nelze uchovávat v chladničce

Existuje seznam výrobků, které by neměly být vloženy do chladničky. Mezi tyto složky patří:

  1. Banány . Pod vlivem nízké teploty se banány začínají rychle hnilost. Nejlepší je koupit zralé ovoce v obchodě a uložit je do kuchyně.
  2. Brambory . Po zakoupení brambor, musíte si ho z vaku a umístit na tmavém, chladném místě. Není divu, že naše matky uchovávají zeleninu v suterénu.
  3. Cibule . Na luk nezačal hnit, stojí za to vložit do papírových sáčků a udělat malé díry. Pokud nechcete, aby cibule pokazila před termínem, nerozkládejte ji vedle brambor.
  4. Rajčata . Každá hospodyňka si jistě všimla, že rajčata v ledničce se stávají tvrdými, a dokonce si získávají zelenou barvu. Děje se to proto, že za studena začne buněčná míza krystalizovat. Protorajčata se nejlépe uchovávají při pokojové teplotě.
  5. Česnek . Pokud potřebujete najít vhodné místo pro skladování česneku, měli byste jej umístit vedle cibule.
  6. Chléb . Mnohé hospodyně v lednici vyčistily chléb. Ukazuje se, že to nelze udělat. Jedinou výjimkou jsou sendviče. A to za předpokladu, že budou zabaleny do kontejnerů.
  7. Rostlinný olej . Nemá smysl zabírat místo v lednici. Koneckonců, olej při pokojové teplotě se nezhorší.
  8. Med . To je chutný produkt, který si zachovává své blahodárné vlastnosti po mnoho let. Ale dát to do zima nemá smysl. Jinak se med stane hustým a pevným.
  9. Nakládaná zelenina . Pro přípravu konzervace použitého octa. Byl to on, kdo dovolil, aby nakládané banky stály dlouho. Proto není nutné uvádět ochranu do chladu.
  10. Koření . Při pokojové teplotě si koření po dlouhou dobu zachovává své vlastnosti. Ale když studené koření ztratí svou kořenitost a kořeněnou chuť. Kromě toho budou absorbovat vůně jiných potravin.
  11. Jablka . Nejlepší je umístit jablka do kuchyně. Budou ležet několik týdnů a nebudou kazit.
  12. Sýr . Skladujte výrobek na suchém místě.

Pokud jsou všechny složky řádně skladovány, budou po dlouhou dobu čerstvé a voňavé. Nepokládejte všechny výrobky do chladničky. Udělá více škody než užitku.

Skladování čerstvých bylin

Mnohé ženy v domácnosti nevědí, že po nich zelenénákup musí být vyříznut a vložen do sklenice vody. Společně s nádrží by měla být odstraněna na chladném místě.

Pozor! Zelení by měli být považováni za květiny. Ve vodě to bude trvat mnohem déle.

Zlato by to mělo vědět

Sladká milovníci často dali čokoládu do dveří chladničky. Ukazuje se, že to nelze udělat. Bílý květ se objeví na dlaždici, která kazí chuť sladkostí. Nejlepší je jíst čokoládu úplně a nechat ji na později.

Skladování vajec, mléka, konzervovaných potravin

Po zakoupení vajec je třeba se ujistit, že obal je celý. Pokud ano, měli byste vejce umístit tupým koncem na určené místo v chladničce.

Uzavřenou konzervu konzervovaných potravin lze dlouhodobě skladovat. Pokud je však již otevřen, doporučuje se umístit obsah do skleněné nádoby.

Tip!

Mléčné výrobky by měly být umístěny na horní polici v chladničce. Je zde nejnižší teplota.

Skladování masa, ryb, drůbeže

Pro skladování masa je nutné připravit plastové sáček. Musí udělat pár děr.

Zmrazené kuře by mělo být umístěno do plastové nádoby a hotový pták zabalen do fólie. Pokud potřebujete ryby zmrazit, musí se přesunout do nádoby s ledem a nechat v chladničce jeden den.

Tip!

Před rozmrazením potravin by mělo být pečlivě zváženo, zda budou použity k vaření ve stejný den.nádobí. Opakované zmrazování se projevuje v chuti výrobků.

Skladování obilovin a mouky

Mnohé ženy v domácnosti si myslí, že obiloviny jsou skladovány donekonečna. Ale to je daleko od případu. Každá složka má své datum expirace:

  • ovesné vločky a ovesné vločky skladované do 4 měsíců;
  • rýže a krupice - do 6 měsíců;
  • ječmen a pohankové krupice - do 8 měsíců;
  • mouka nejvyšší kvality - do 1 roku;
  • mouka nízké jakosti - až 2 měsíce.

Cereálie a mouku skladujte ve skleněných nebo cínových nádobách. Pokud dáte na dno nádrže sáček soli, můžete zabránit výskytu škůdců. Kontejnery s obsahem musí být uloženy na suchém místě.

Pokud jde o výrobky, ne každý ví, jak je správně skladovat. Pokud budete dodržovat základní požadavky, bude možné zachovat chuťové vlastnosti složek.