Jak se zbavit mastných skvrn na oblečení

Považujete za nepříjemné dívat se na špinavé oblečení? Okamžitě si myslíš, co je její nedbalý šéf, dokud ona sama (docela náhodou!) Kapky sendviče na zcela novou halenku. Směr myšlenek se rychle mění: od tohoto druhu zármutku nikdo není imunní! Jak odstranit tučné místo a uložit svou oblíbenou věc z odkazu na chatu?

Dvě velké chyby, které zhoršují již kritický stav poškozeného oblečení:

  • Ihned položte předmět do bubnového stroje bez předchozí úpravy skvrn.
  • Odstraňte skvrnu později.

Čerstvé skvrny

Vzpomínám si na radu mé matky o tom, jak odstranit mastnou skvrnu: okamžitě ji posypeme solí. Neváhejte ho nahradit dětským práškem, škrobem, drcenou křídou. Jejich malé částice vyplňují prostor mezi vlákny a zcela absorbují tuk. Během několika minut stačí odstranit sorbent z oblečení s papírovým ubrouskem, toaletním papírem a teprve poté. Pro spolehlivost před praním platí také jakákoliv metoda popsaná níže.

Odstraňte nedorozumění tukem tlustým denimovým hadříkem, například roztokem alkoholu. Směs (1 díl) smíchejte s alkoholem (3 díly), otřete ji do materiálu hadrem a vyčkejte 15 minut a opláchněte ošetřenou oblast.

Vždy odstraňte skvrnu z nesprávné strany oděvu, jako by se vytlačila kontaminace a zabránila proniknutí hluboko do oděvu.vlákna.

V některých případech je možné se zbavit tuku "šperky" pomocí mýdla. Důkladně otřete požadovanou oblast a nechte nečistoty úplně rozpustit.

Někdy je možné odstranit olejové skvrny octem zředěným ve stejném poměru teplou vodou.

Odstraňte mastné skvrny z oblečení pod běžným mycím gelem. Rozotřete s nimi hadřík, nechte hodinu a pak opláchněte teplou vodou. Obáváte se, že nástroj se s tímto úkolem nebude vyrovnávat? Pak se pokuste zbavit mastných skvrn smícháním několika kapek mycího gelu s jedlou sodu. S výslednou kašou ji rozložte na správné místo, nejprve zevnitř ven, pak z přední části oblečení. Vydrhněte oblast zubním kartáčkem, pokud nebudete odstraňovat skvrnu z jemného materiálu! Po 10 minutách můžete odstranit kaši a produkt vyprat. Taková směs, ponechaná několik hodin, může dokonce odstranit staré znečištění.

Pokuste se odstranit mastné skvrny čpavkem. Před rozpuštěním ve sklenici vody (dostatek lžíce alkoholu), otřete a opláchněte po hodině. S lehkým materiálem mohou být odstraněny skvrny peroxidu vodíku.

Podařilo se vám dostat mastné skvrny? Ujistěte se, že věc umýt úplně, s použitím maximálního režimu praní pro tento typ tkaniny. Nepoužívejte sušičku v takových případech: pokud se vám nepodaří odstranit skvrnu úplně, suchý horký vzduch ji pouze zafixuje. Některé milenky doporučují a používají při mytínízká teplota, ale tuk je mnohem lépe rozdělen v horké vodě!

Jak se zbavit mastných skvrn, pokud je tkanina jemná?

  • Šampon pomůže odstranit ošklivé znečištění z hedvábí, ale pouze pro mastné vlasy. Je nutné ji umístit na správné místo, odstranit zbytky po několika minutách teplou vodou. Pokud to nepomůže, zkuste přivést speciální směs. Smíchejte stejné díly glycerinu, vody, amoniaku. Otřete požadovanou oblast bavlněnou podložkou navlhčenou v tomto roztoku a opláchněte po 10 minutách.
  • Staré skvrny umístěné na vlněném oděvu by měly být odstraněny vyčištěným benzínem.
  • Alkohol pomůže odstranit čerstvou skvrnu z plyšu, sametu. Navlhčete v něm čistý hadřík, jemně otřete na správném místě. Těsně před tím sbírejte tuk s drobky bílého chleba. Jste překvapeni? V tomto případě hraje chléb roli houby a absorbuje hlavní znečištění do sebe.

Správně ošetřete tukové skvrny! K tomu nejprve navlhčete hadřík kolem nečistot (abyste se zbavili nepříjemných skvrn), pak se přesuňte z okrajů do středu.

Staré skvrny

Není vždy možné zjistit znečištění v čase. Každou hodinu se stále více dostává do vláken, téměř se s nimi spojuje. Jak odstranit staré tukové místo? Použijte výše uvedené metody a nástroje. Stačí několikrát provést zpracování a nevzdávejte se!

Některé ženy v domácnosti prohlašují, že stará mastná místa mohou být odstraněna z oblečení s lakem na vlasy. K tomu přikryjte požadovanou oblast papírovou ubrouskem.(bude absorbován do tuku), postříkat lak. Dej trochu času na to, aby se bláto co nejvíce, pokud to není možné odstranit úplně, pak opakujte postup.

Aby se odstranily jistě staré skvrny, nejdříve změkněte znečištění. Rafinovaný benzín je na to vynikající. Stačí zkontrolovat, jak bude materiál reagovat na rozpouštědlo! Další účinnou metodou pro odstranění nejvíce neposlušného znečištění je zpracování terpentinu a amoniaku smíšeného ve stejném poměru. A teprve po půl hodině opláchnutí rozpouštědla přejděte v přístroji pomocí maximálního povoleného režimu mytí. Z některých "old-timeers" se může zbavit pomocí horkého škrobu.

Hodně štěstí v těžkém boji!