Jak umýt skvrny od deodorantu a potu

Někdy, při řešení některých problémů, získáváme jiné. To se stane, když se začneme zabývat nepříjemným zápachem v podpaží pomocí antiperspirantu a dostáváme ošklivé skvrny od potu a deodorantu na oblečení.

Chemikálie pro domácnost

Nespěchejte, abyste okamžitě uchopili koncentrované čisticí prostředky a odstraňovače skvrn. Pokuste se namočit znečištěná místa do teplé vody alespoň hodinu a obvyklým způsobem opláchněte stopy deodorantu. A pokud tato metoda nepomůže, použijte radikální opatření. Zbavit se stop deodorantu pod rukama na tvých oblíbených věcech není tak těžké.

 • Připravte si suspenzi ze dvou částí pracího prostředku a jedné části vody, utřete ji do utěrky. Když je směs zcela suchá, důkladně opláchněte prášek a produkt omyjte v automatickém stroji. Tato metoda je vhodná pro čištění kontaminovaných oblastí v podpaží na barevném oděvu.
 • Tkaninu můžete potřít pod podpaží glycerinem, dětským mýdlem a po několika hodinách jej důkladně omyjte přidáním standardního detergentu do vody.
 • Jak čistit skvrny od deodorantů a žlutých potních známek v jednom pádu? Takové nečistoty je možné otřít mýdlem Antipyatin, a když materiál zaschne, budete muset listovat v přístroji nebo jej ručně umýt.
 • Zbytky potu a deodorantu se můžete zbavit koncentrované myté kapaliny: hodinu před mytímnavlhčete skvrny produktem, aniž by byl roztok ředěn vodou, a před vhozením věcí do bubnu důkladně opláchněte ošetřená místa. Spolu s pozůstatky finančních prostředků by měly opustit a ošklivé stopy.
 • Používejte odstraňovače kyslíkových skvrn, nezapomeňte si přečíst návod, aby se barvy na tkanině spolu s nečistotami nevytiskly.

Populární metody

Jak odstranit bílé skvrny z deodorantu pomocí dostupných nástrojů?

Před ošetřením skvrny odstraňte zbytky deodorantu hadříkem měkkým kartáčkem, nepoškozujte vlákna. Navlhčete materiál kolem kontaminované oblasti tak, aby se skvrna nerozšířila po stranách a nezanechávala na sobě žádné skvrny.

 • Čerstvé stopy by měly být navlhčeny citronovou šťávou a po půl hodině opláchnuty. Toto ošetření je vhodné pro barevné tkaniny, na lehké věci mohou zůstat žluté skvrny.
 • Obarvené skvrny důkladně otřete solí, nezapomeňte materiál před ním navlhčit. Omyjte po 10 hodinách (je tedy lepší zpracovávat oděvy na noc), umyjte obvyklým způsobem. Není špatné odstraňuje zbytky deodorantu a octa: navlhčete je znečištěnými místy. Čím starší jsou skvrny, tím déle ne omývají ocet.
 • Nebo je zkuste odstranit benzínem a čpavkem. Navlhčete kosmetický disk v benzínu, otřete problémovou oblast, počkejte, až materiál zaschne. Odstraňte nečistoty a pohybujte se od okrajů místa ke středu. Po několika minutách naneste amoniak, důkladně opláchněte rozpouštědlem hadříkem, produkt omyjtezcela. Po této léčbě se budete moci zbavit přetrvávajících skvrn potu.
 • Rovněž zpracovává bělavé rozvody deodorantu z bílého laku: ošetřete je hadříkem, opláchněte rozpouštědlem teplou vodou. Po zpracování je třeba produkt pečlivě vyprat.

Rozhodnuto o odstranění stop deodorantu s rozpouštědly - nejprve vyzkoušejte jejich účinek na nenápadném oděvu. Pokud materiál nezměnil svou barvu a strukturu, znamená to, že vybraný nástroj lze použít.

 • Úplně odstranit nevzhledné skvrny na tmavých šatech může být vodka, lékařský nebo denaturovaný alkohol: namočte místo s jednou z těchto látek, o hodinu později, zkuste použít běžné mycí prostředky nebo procházet položky.
 • Jak odstranit skvrny z deodorantu, potit jedním způsobem? Žluté stopy pocení, zbytky deodorantu pod pažemi mohou být odstraněny z oblečení s amoniakem - spolehlivým asistentem v boji proti přetrvávajícímu znečištění. Smíchejte ji v polovině s vodou, navlhčete znečištěná místa, po několika minutách důkladně opláchněte materiál.
 • Není příliš populární, ale účinný způsob, jak se zbavit stop potu, deodorant na oblečení je použít roztok hyposul fi tu. Lžíci tohoto produktu rozpusťte ve sklenici vody, navlhčete skvrny výslednou kapalinou, opláchněte teplou vodou.

Buďte opatrní, když se rozhodnete tímto způsobem zbavit stop na černé tkanině: čpavek rychle rozpouští nečistoty i barvu.

Úspěšně vás všechny přiveďtemísta!