Jak a jak prát značku s tapetou

Každý student v arzenálu má více než jednu krabici jasných značek, aby vytvořil první mistrovská díla. Takový nástroj je vždy po ruce a je alternativní barvou, protože nevyžaduje nákup dodatečných kartáčů a sklenic vody. S pomocí markerů se dítě může projevit v tvořivosti a rozvíjet motorické dovednosti.

Není však neobvyklé, že děti mají příliš ráda kreslení a hladký přechod z běžného listu na tapetu. Nevyhazujte dítě za takové žertíky. Je lepší zjistit, jak efektivně odstranit skvrny od značkovačů. Nejdříve se podívejme, jaké známky existují. Kategorie markerů je určena přísadou v jejich složení:

Alkohol. Tento typ může být okamžitě identifikován ostrým specifickým zápachem. Stopy takových psacích pomůcek je velmi obtížné vyhazovat a dobře jíst do tkání a papíru. Skvrnu může odstranit pouze alkohol.

Voda. Značky na bázi vody jsou dokonale vhodné pro děti, které začínají svou tvůrčí cestu. Složení takového nástroje je přirozené. Vzhledem k tomu, že voda má tendenci se rychle vypařovat, odstranění stop ze značky nebudepráce. Výkresy vytvořené vodními značkami rychle schnou, ale také účinně oživují pomocí kapaliny. Navíc cena takového výrobku je zanedbatelná, která nenarazí na kapsy rodičů.

Křídový. Určeno pro kreslení na tabuli. Tekutá křída je výbornou náhražkou školní křídy, protože je mnohonásobně jasnější a nevysušuje pokožku, když s ní přichází do styku. Kromě toho nehrozí nebezpečí vniknutí do dýchacích cest. Smazat křídové kresby spíše mokré hadry.

Fosfor. V jejich složení převažuje fosforečný gel. Výkresy, takový hrotový hrot, záře, mají vůni. Vymyjte kreativitu mýdlovou vodou.

Jak prát značku s tapetou

Pokud váš malý umělec chtěl přispět k vytvoření interiéru bytu a pestré květiny a domy se objevily na tapetě, nezoufejte. Jakýkoli žert, pokud se pokusíte, můžete opravit a vrátit původní vzhled tapety. Před vyzbrojením hadry a saponáty prozkoumejte složení markerů a uveďte, na jakém základě jsou. Značky na bázi vody se nejlépe umývají, ale budete muset pohrát s alkoholem. Aby nedošlo ke zkažení zdi a neudělali více skvrn, vezměte si nevyhovující kus stejné tapety, nakreslete vzor pomocí fixního pera a pokuste se jej odstranit všemi známými metodami. Jako prostředek pro odstraňování vzorů jsou vhodné alkohol, olej, kolínská voda, odstraňovač skvrn a peroxid vodíku. Ale někdo víc jako zubní pasta, zejména proto, že to má vlivvelmi nápadné. Situace je obzvláště obtížná, pokud je vaše tapeta založena na přírodním papíru. V příznivé pozici budou ti majitelé, kteří dávají přednost lepení pratelné tapety, pak problém bude vyřešen v žádném okamžiku.

Způsoby odstraňování markerů na vodní bázi

Zde přichází vaše lékárnička. Najít v něm ceněný peroxid vodíku a jednat okamžitě. Ponořte do roztoku malý kousek vaty nebo ubrousku a jemně jej připojte ke vzorku na tapetě, namočte jej. Udělejte to, dokud nebude barva pera zcela odstraněna. Pro rychlé odstranění skvrn, často vyměňte bavlněné podložky.

Pokud jste měli vinylovou tapetu, pak použijte mýdlový roztok, který dokáže snadno zvládnout znečištění. Tam jsou také odstraňovače skvrn. Nemusí být navlhčeny, protože jsou již dostatečně nasáklé alkoholem. Pokud neexistuje žádný takový zázračný prostředek, vezměte si běžnou zubní pastu. Skvrny otřete pastou v několika vrstvách a po chvíli odstraňte vlhkým hadříkem.

Odstraňování skvrn z plnicích tužek na bázi alkoholu

To se někomu může zdát paradoxní, ale jak říkají, klín zaklíná klín klínem. Značky na bázi alkoholu mohou být odstraněny stejným alkoholem. Tento proces je velmi dlouhý, ale bez tohoto není dosaženo požadovaného účinku. Proto si vyzkoušejte trpělivost a hromadu bavlněných podložek. Alkohol lze míchat s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Výsledný roztok se pak nanese na stěnuotřete suchým hadříkem. To se několikrát opakuje.

Jak očistit stopy po ropných značkách

Je téměř nemožné se zbavit ropného umění. Pokud se ale stále odvažujete koupit dětské olejové markery, pak se připravte na další nepříjemné následky. Pokud je váš pokoj zdoben vinylovou tapetou, pak přijdete na pomoc rostlinnému oleji. Po dobu 5 minut ji položte na povrch skvrny a počkejte. Poté omyjte mýdlovou houbou. Můžete použít aceton. Papírové tapety ušetří horké železo. Vezmeme čistý list papíru a aplikujeme ho na problémovou oblast, pak ho vyžehlíme železem. Olejové skvrny by měly být absorbovány do papíru. Pokud tuk nespadne úplně, pak to nebude tak nápadné. Obecně řečeno, abyste se vyhnuli těmto problémům v budoucnu, neměli byste kupovat olejové fixky pro malé děti.

Recenze manželek v domácnosti:

Tatiana, 32, Orenburg

Syn namaloval veškerou tapetu v obývacím pokoji vodou. Rozhodl jsem se poradit se svým přítelem, protože její dvě děti se více než jednou přizpůsobily designu tapety. Doporučila mi, abych si v obchodě koupil odstraňovač kyslíkových skvrn. V oddělení chemie si ho můžete koupit naprosto všude. S jednoduchým úkolem jsem si poradil s třeskem! Zakryla poškozenou část zdi a nechala ji půl hodiny. A pak všechno otřel mokrým hadrem. Jak se nikdy nestalo. Skvělá metoda, myslím, že tentokrát není poslední v našem životě.

Maria, 54 let, Kaluga

Všechno se ukázalo jako vždy včas. Čekali jsme na hosty na večeři, ve spěchu a upřímně řečeno, na vnuka jsem zapomněl. Nechal ho hrát v místnosti. Představte si naše překvapení, když jsme viděli obrazovou galerii vnučky. Hosté jsou téměř na prahu, a máme polovinu zdi v osobních a nákladních automobilech.

Alla, 25 let, Smolensk

Byli jsme v létě u dachy, pro děti jsme si vzali různé hračky, omalovánky a knihy. Více než cokoliv jiného rádi s námi nakreslí, což se rozhodli udělat ve svém volném čase. A tajně se rozhodli uspořádat překvapení pro babičku - nakreslit si obrázek na zdi, jak šli do lesa kvůli bobulím. Wow, a po dlouhou dobu se musela takového daru zbavit. Zkoušel jsem všechny metody, ale jen to bylo horší, skvrny jen rostly v šíři. Důrazně doporučuji každému, aby experimentoval, ale nejprve, alespoň číst na internetu, jak a co dělat. Tapeta byla trochu uklizená, ale skvrny z olejového pera zůstaly. O rok později byly provedeny opravy.

Co kdyby nebyl problém stanoven

Mentálně se připravte na to, že skvrny od značky nemohou otírat až do konce. V tomto případě bude snazší zcela změnit tapetu. Pokud není natřená plocha tak velká, pak přesně tuto část utěsněte. Fotografie mohou být také uzavřeny obrázky, vzdělávacími plakáty, geografickými mapami a dalšími informacemi užitečnými pro rozvoj dítěte. Kreativní rodiče mohou ukázat kreativitu a umělecky kreslit obrázky dítěte. Každopádně, dokonceje-li vaše nálada zcela zkažená a jste doslova naštvaní na takové neškodné žerty, buďte trpěliví se svým dítětem, vysvětlete mu, že je mnohem pohodlnější a správnější kreslit v albu a ne na stěnách.