Jak umýt sinteponovuyu bundu

Bunda sintepona je praktická a pohodlná věc v šatníku, a to jak pro ženy, tak pro muže. Svrchní oděvy jsou často kontaminovány, bez mytí. Skvrny a znečištění mohou být různé, zvažte, jak mýt polštářek v pračce tak, aby se neuvízl.

Příprava pláště pro praní

Aby se umývala syntetická polstrovaná bunda v automatické pračce, je třeba ji připravit. Proces přípravy se skládá z několika fází:

 1. Vezměte si sako, odpojte límec, kapuci, kravaty a odnímatelné kapsy. Umyjte límec a kapuce ve stroji nemůže být, jak ztratí svůj normální vzhled, zmačkané a mohou být jen vyhozeny.
 2. Před praním upevněte všechny zipy, knoflíky, kravaty, které nejsou odnímatelné, do uzlu. Všechny upevňovací prvky musí být upevněny tak, aby nedošlo k jejich poškození během mytí, a také aby nedošlo k poškození tkaniny pláště.
 3. Zkontrolujte všechny kapsy, mohou zde být mince nebo jiné předměty, které jste tam předtím vložili. Pokud se mince dostanou do bubnu, budou katastrofální pro provoz stroje.
 4. Výrobek ze syntetického zimního skla před praním musí být otočen naruby.
 5. Bunda je umístěna ve speciálním sáčku pro praní. On to dovolísnížení tření tkaniny na bubnu stroje, čímž se chrání materiál věci před poškozením.
 6. Připravený plášť se vloží do pračky.

Pravidla pro mytí syntetického zimního prostředku

Ke každému plášti by měla být připojena nálepka, na níž bude uvedena teplota praní a řádná péče. Po přípravě parků podle výše uvedených instrukcí je nutné dodržovat následující pravidla praní na stroji.

 1. Plášť opláchněte, doporučuje se tekutý prášek, bílé skvrny mohou zůstat ze suchého prášku, i když věc několikrát opláchnete.
 2. Teplota praní pro sintepon nepřesahuje 30-40 stupňů. Před stažením se podívejte na štítek, kde musí být tyto informace uvedeny. Pokud je teplota vody vyšší, syntetický zimič se deformuje, deformuje a stává se nevhodným pro další použití.
 3. Pro praní budete potřebovat tekutý prášek pro jemné praní. Postačuje sklenice saponátu.
 4. Pokud jsou na plášti odolné skvrny, je nutné je před vložením do zařízení zamknout mycím prostředkem na prádlo nebo mycím prostředkem.
 5. Zvolte režim ručního nebo jemného praní. Je nezbytné, aby produkt ze syntetického zimního prostředku byl dlouho opláchnut, aby se všechny částice mýdlového prášku vymyly z tkaniny.
 6. Ne všechny bundy mohou být vytlačeny z polstrování. Je-li na štítku nakreslen přeškrtnutý stroj, není možné v přístroji tisknout a sušit.
 7. Po umytí se bunda vyjme a připojí k přirozenému sušení.

Opatření pro praní

\ t

Aby nedošlo ke zkažení polstrované bundy, musíte učinit preventivní opatření:

 • kategoricky není možné použít odstraňovače skvrn a bělidla. Sintepon je vystaven různým vlivům a tyto detergenty mohou zničit hustotu a strukturu výplně;
 • silně zbarvené skvrny nemohou být odstraněny v psacím stroji ani po několika praních. Složité nečistoty se čistí mytím prádla;
 • vyprání výplně při vysokých teplotách;
 • obvyklý režim mytí bude škodlivý pro polstrovaný polyester;
 • ne všechny typy sinteponových bund lze prát v stroji psacího stroje. Před praním se podívejte na štítek, abyste se ujistili, že nic nezkazíte.

Pravidla sušení

Nejen, že bunda ze syntetického zimního prostředku musí být řádně umyta, ale také musí být řádně vysušena. Dodržujte následující pravidla pro sušení vrchního oděvu:

 1. V psacím stroji není možné sušit věc tak, aby vlákna syntetického zimoviště neztratila svou strukturu.
 2. Po umytí vytáhněte bundu ze stroje, nechte ji odtékat a pak ji zavěste na závěs, kde bude skutečně vyschnout.
 3. Na etiketě musí být nakreslen ukazatel, ve kterém je výrobek řádně vysušen, nejčastěji je to vertikální poloha, někdy je vodorovná.
 4. Není možné sušit syntetické čalounění přes umělý zdroj tepla (baterie, ohřívač), můžete kazit výplň, vzhled výrobku.

Jak umýt plastovou polstrovanou bundu bez automatu

Některé syntetické čalounění bundy nelze prát v stroji na psacím stroji, takže máte dvě možnosti pro čištění věcí: nejprve dejte bundu do čističe, druhá - omyjte ji ručně. Při čistírně je třeba dávat věci pouze jako poslední možnost (těžké znečištění) a výrobek můžete čistit z polštářku doma. Ruční mytí znamená následující pravidla:

 1. Před praním připravte bundu (rozepněte kožešinu, kapuci).
 2. Naplňte lázeň teplou vodou (30-40 ° C), nalijte půl sklenice tekutého prášku. Stejně jako u praní v pračce je použití bělidla přísně zakázáno.
 3. Připravený předmět se ponoří do připraveného mýdlového roztoku. Pamatujte si produkt, ale ne moc, takže syntetický winterizer neunikne. Pokud jsou na plášti skvrny, otřete je houbou (kartáčem) mýdlem na prádlo.
 4. Poté, co je plášť dobře promyt, musí být opláchnut čistou vodou. Musíte změnit vodu, dokud veškerá mýdlová kapalina nevyjde z tkaniny.
 5. Zatlačte bundu s dlaněmi shora dolů, pak ji zavěste nad vanu tak, aby veškerá voda byla skleněná.
 6. Po vyčerpání vody lze bundu přemístit na židli nebo věšáky.

Mytí syntetické zimní bundy je jednoduché. Aby nedošlo k poškození věci, dodržujte základní pravidla péče a věnujte pozornost také doporučením na štítku, který je připojen od výrobce.