Jak mýt límec bílé košile

Bílé věci, které vypadají stylově, ale často je nechcete nosit, protože se rychle znečistí. I když je tkanina sněhobílé košile nebo halenky naprosto čistá po celodenním nošení, límec a manžety večer nevypadají tak elegantně, jak tomu bylo v dopoledních hodinách. Je jasné, že nejlepší cestou je snadno vyprázdnit celou bílou věc. Existují však situace, kdy je naléhavě nutná slavnostní halenka a není čas na mytí - sušení - žehlení, je třeba se dostat ze situace.

Velmi často se takové situace vyskytují, pokud má rodina dítě ve školním věku. Později večer nebo brzy ráno, syn nebo dcera si vzpomíná, že dnes učitel požádal, aby přišel v elegantním oblečení, vy naléhavě obléknete dítě a všimnete si, že límec je na přelomu ozdoben nažloutle hnědým pruhem.

Existuje několik záchranných metod, které mohou pomoci znovu oživit kontaminovaný kus oblečení bez řádného praní. Způsoby nejsou nákladné, efektivní a co je nejcennější, nouzové. Použijte je příležitostně, ale nezapomeňte, že nenahrazují plné praní.

Dostupné nástroje pomohou

.

Zde je seznam „záchranářů“, kteří mohou vrátit bílý obojek do původního stavu, to je:

 • Citron. Pokud bílá košile na večer vypadala nevzhledné šedé pruhy, a neumývejte toUkazuje se - otřete límec plátkem citronu, opláchněte po 15 minutách v čisté vodě. Kyselina citrónová způsobí korozi nečistot a vrátí materiál bělost a čerstvost.
 • Mastek, škrob, dětský prášek. Pár hodin před mytím posypte límec talkem nebo dětským práškem - tyto nádherné sorbenty absorbují mastnou špínu. Před vhozením do bubnu vyčistěte zbytky štětcem.
 • Peroxid vodíku. 3% peroxidu zředěný na polovinu vodou, namočte problémovou oblast, snadno opláchněte za hodinu ..
 • Ocet. Působí jako citrón, otřete límec octovým tamponem, počkejte čtvrt hodiny a opláchněte.
 • Smíchejte 2 lžíce. lžíce peroxidu vodíku od 4 lžíce. lžičky koncentrovaného roztoku domácího mýdla, zpracovat směs žlutých pruhů na límci a manžety, opláchnout po půl hodině.

Metoda s amoniakem

Nepostradatelným prostředkem pro odstraňování skvrn je čpavek, který není-li v každé domácnosti, pak nutně v automobilové soupravě první pomoci. Voní nepříjemně, ale funguje perfektně, zvládá špinavé, mastné a mnoho dalších skvrn. Pro nouzové čištění bílého límce se používá amoniak následujícím způsobem: ze 4 lžic vody, stejného množství amoniaku a soli se připraví čistící směs. Nástroj můžete použít dvěma způsoby:

 • Rozetřete pouze obojek se směsí a v případě potřeby manžety, obejměte starý kartáček na zuby přes mastné oblasti, opláchněte v čisté vodě.
 • Směs se rozpustílitr mýdlového roztoku a namočte v něm na půl hodiny, před opláchnutím otřete límec kartáčkem.

Používejte chemikálie pro domácnost

Pokud se vám nelíbí dostupné nástroje, použijte speciální domácí chemikálie, které lze zakoupit v každém obchodě s hardware:

 1. Mýdlo nebo tužka.
 2. Antipyatinové mýdlo.
 3. Kapalina na nádobí.
 4. Šampon na vlasy.

Hlavním viníkem na mastných místech límce na košili je sebum. Jako magnet přitahuje k sobě prach, mísí se s potem a jí do látky. Takové nečistoty nejsou zcela vymyty obyčejným praním, pronikají hluboko do vláken tkaniny a žehlí se také při žehlení. Výsledek - nevzhledné žluté pruhy na límci, které se zvyšují s každou ponožkou.

 • Navlhčete tkaninu, roztřete ji jedním z výše uvedených produktů, nechte ji 15-30 minut (v závislosti na nečistotách), aby se tuk lépe rozpadl. Nejtěsnější místa otřete měkkým kartáčkem, důkladně opláchněte pěnu.
 • Pro bílou košili s velmi mastným límcem, bude správné použít léčbu nejprve s výše uvedenými prostředky a pak už můžete výrobek umýt v automatickém stroji.

Můžete použít jakýkoliv odstraňovač skvrn na kyslík nebo bělidlo. Trochu zřeďte teplou vodou, naneste na límec a počkejte 5 minut, materiál důkladně opláchněte. Bude také správné, pokud přidáte trochu do tohoto hlavního mycího cyklu.Prostředky: obnoví celý produkt a odstraní všechny skvrny.

Důležité! Aby se tkanina rychle nenosila a nepokryla se peletami, naneste prostředky z nesprávné strany límce, jemně otřete. Nepoužívejte tvrdé kartáče.

Suché ponoření

Velmi populárním lékem v boji proti nejtrvalejšímu znečištění je mýdlo na praní prádla, ale v našem případě ho musíme správně použít.

 1. Znečištěný límec a manžetu košile namočte do teplé vody, dobře ji otřete mýdlem. Výrobek vložte na hodinu do nového plastového sáčku.
 2. Mýdlo opláchněte měkkým kartáčkem.
 3. Pokud je to nutné, dokončete praní v autě. V případě lehkého znečištění postačuje ruční opláchnutí.

Snažte se udržet špinavé předměty v koši na prádlo, zejména bílé. Pamatujte: čerstvější skvrna, tím snazší je zbavit se.