Jak a co vyčistit límec kožené bundy

Podívejte se, podívejte se na svou oblíbenou koženou bundu a pochopíte, že ji nemůžete nasadit: límec je již velmi mastný a svou oblíbenou věc nemusíte úplně umýt. Co dělat Doma se pokuste vrátit slušnou podívanou na tento kus oblečení, ošetřující pouze znečištěné oblasti. Jak vyčistit límec kožené bundy ve vašem případě - vyberte si metody sami.

Použít chemikálie pro domácnost

Nejprve určete stupeň límečnosti límce. Mírnou kontaminaci lze snadno odstranit hadříkem navlhčeným v mýdlové vodě. Lze jej připravit z mycího gelu a teplé vody, teprve po zpracování nezapomeňte odstranit pěnu hadříkem navlhčeným v čisté vodě a ošetřený povrch otřete.

Aby se obojek rychle neznečistil, noste šátek, který nejenže zvýrazní váš vzhled, ale také chrání bundu před kožním mazem.

Při nošení výrobku se snažte čistit obojek každých 10 dní bez ohledu na stupeň znečištění. K tomu připravte mýdlový roztok jakéhokoliv neutrálního čisticího prostředku, namočte do něj měkkou houbu, otřete požadované oblasti. Zbylou pěnu odstraňte hadříkem navlhčeným v čisté vodě, otřete suchou pokožku.

Společně s nákupem koženého zboží v obchodě často navrhují nákup speciálních nástrojů pro jeho čištění - je to s jejich pomocíto je snadné se zbavit doma jakékoli kontaminace, včetně zbytků nadace, mazu. Je-li skvrna čerstvá, nejprve ji jemně osušte ubrouskem, ale netřete ji, aby nedošlo k dalšímu rozmazání, pak aplikujte čistící prostředek na pokožku.

Populární metody pomoci

Když je myčka nádobí již bezmocná a nemáte speciální produkty pro ošetření pleti, nevzdávejte se, protože pod rukama nejsou žádné méně účinné látky.

Použijte jedlou sodu: přidejte k ní několik kapek vody, abyste vytvořili kaši, otřete límec, umyjte ji čistou vodou. Pokud je bunda lehká, vezměte mléko místo vody.

Někdy může obyčejná cibule a mýdlo pomoci, když je kontaminace čerstvá: zeleninu nakrájejte, otřete znečištěnou plochu řezem. Zatímco cibule šťáva bojuje s mastnými skvrnami, rozpusťte trochu mýdla v teplé vodě, navlhčete vatový tampon, otřete límec s ním a opatrně odstraňte čisticí prostředek.

Nelíbí se mi vůně cibule - očistěte ji šlehaným vaječným bílkem, umyjte ji ihned po aplikaci, ale vyčkejte, až protein vyschne.

Po očištění obojek osušte pouze obvyklým způsobem, nepoužívejte vysoušeč vlasů, baterii nebo žehličku!

Čerstvé nečistoty můžete setřít plátkem citronu, počkat, až povrch trochu vyschne, a opláchnout čistou vodou.

Používáme improvizované prostředky

.

Kontrola čisticího prostředkuneviditelná oblast pro kontrolu reakce kůže na vybraný nástroj. Pokud se po zpracování materiál nezměnil barvu nebo texturu, použijte výrobek bezpečně.

Někdy stačí jednoduše otřít mastná místa čpavkem. Pokud musíte bojovat s velmi špinavým límcem, smíchejte s amoniakem s lakovým benzínem, otřete povrch, otřete čisticí roztok z kůže vlhkým hadříkem.

Po ošetření nebude zbytečné nanášet na límec speciální barvicí krém a po 10 minutách kůži důkladně vyleštit kusem vlněné tkaniny.

  • Připravte další čisticí roztok: do 500 g vody přidejte lžíci amoniaku a 3 lžíce stolní soli, důkladně rozpusťte. Kontaminovanou oblast ošetřete touto kapalinou, omyjte ji čistou vodou a osušte ji ubrouskem.
  • Staré pozůstatky nadace jsou dobře odstraněny doma následujícím způsobem. Nejprve změkčete nečistoty lékařským alkoholem - namočte do ní houbu a otřete kůži. Poté otřete límec kosmetickým talířem namočeným v citronové šťávě nebo roztoku kyseliny citrónové (stačí polovina čajové lžičky na sklenici vody). Odstraňte přebytečnou vlhkost ubrouskem, aplikujte glycerin na ošetřené oblasti, aby změkla pokožku.
  • Otřete stírané plochy benzínem, v obtížných případech použijte „těžké dělostřelectvo“: benzín smíchejte s čpavkem a ošetřete znečištěný povrch.

Snažte se čistit obojek velmi pečlivě a správně!