Jak můžete uzavřít okna na zimu, aby nedošlo k úderu

S příchodem chladného počasí začínají mnozí majitelé soukromých domů a městských bytů přemýšlet o tom, jak nejlépe zavřít okna na zimu. V domě by mělo být nejen pohodlné, ale i teplé. Existuje několik způsobů, jak snížit tepelné ztráty a izolaci okenních vzorů. Každý z nich má své vlastní vlastnosti a výhody a umožňuje levně a rychle zahřívat a ukrývat bydlení.

Příčiny průvanu

Aby bylo dosaženo účinného oteplování, je třeba zjistit, proč se do obydlí dostává studený pouliční vzduch.Může se skládat z následujících prvků okna:

  • svahy (opotřebovaná izolace);
  • okenní parapet (štěrbiny se často objevují ve spodní části této konstrukce);
  • sklo (nejčastěji průchody průchodem rámu a skla);
  • rám křídla a okna (opotřebení křídla, smrštění dřeva, zemní pohyb atd.).

Jestliže pouhé oko nenajde příčinu, je nutné uchýlit se k sérii triků. Například, někteří jednoduše navlhčí dlaň vodou a nesou ji přes různé zóny okenní konstrukce. Můžete také použít svíčku. V místech, kde se plamen odchyluje, existuje návrh.

Nástroje pro utěsnění mezer

Problém je nejčastěji způsoben výskytem mezer ve struktuře. Mohou se objevit v důsledku změny prostorové polohy.okna a okna. Někdy, k vyřešení, stačí nastavit polohu křídla pomocí závěsů. Ve většině případů však musí být mezera utěsněna.K tomu můžete použít následující materiály:

  1. Dokument . Tento materiál má dobré tepelně izolační vlastnosti. Pro izolaci můžete použít noviny nebo toaletní papír. K tomuto účelu je třeba brousit a namočit vodou. Poté, co je hmota navlhčena a nabobtnána, musí být odstraněna a stlačena. Chcete-li zvýšit pevnost izolace v připravené hmotě, můžete přidat trochu jílu a práškové křídy. Směs se ukládá do mezery pravítkem, nožem a jakýmkoliv jiným zařízením. Vybrané vady jsou přelepeny mýdlovou látkou nebo speciální páskou. V Sovětském svazu věděly ženy v domácnosti, jak zavřít okna papírem.
  2. Vata . Tímto způsobem je možné okna utěsnit tak, aby nefoukla, je nejlevnější a nejrychlejší. Stačí odtrhnout kousky bavlny a dát je do trhlin a mezer. Pro správné utěsnění malých mezer je lepší použít nůž nebo plochý šroubovák. Poté musí být mezery přelepeny krycí páskou.
  3. Pěnová pryž . Pro tento způsob lepení oken můžete použít pěnové kousky nebo speciální pásku, která má lepicí podklad. Vzhledem k pórovitosti tohoto materiálu v místnosti, kde jsou okna izolována, bude vynikající tepelná a zvuková izolace.
  4. Gumová těsnění . Výhodou tohoto nástroje je, že je tolze opakovaně používat. Pro izolaci je mezi dveřmi a v prasklinách jednoduše pogumovaná páska, po které je utěsněna páskou. V prodeji jsou materiály, které nepotřebují další lepení. Gumová těsnění slouží k izolaci oken ze dřeva podle švédské metody. Z nevýhod tohoto způsobu je možné vycházet pouze ze skutečnosti, že pro montáž pryžové pásky do křídla a po celém obvodu okenního rámu je nutné vytvořit speciální vybrání, do kterých bude těsnící hmota zapadat.

Volba konkrétního prostředku nápravy závisí na osobních preferencích a jejich dostupnosti.

Nejčastější chyby

Izolace okenních konstrukcí se obvykle provádí bez jakýchkoliv problémů. Někteří majitelé domů však dělají stejné chyby, takže práce musí být přepracována. Mezi nejběžnější chyby patří:

  1. Použití běžné lepicí omítky. S příchodem jara je obtížné odstranit.
  2. Použití běžné lepicí pásky. Tato technika je běžná, ale taková páska se rychle vzdaluje od povrchu.
  3. Pěnová páska není vhodná pro ohřev starých okenních rámů ze dřeva.
  4. Lepení špinavých sklenic energeticky úsporným filmem.
  5. Nedostatečné oteplování svahů.

Poskytování tepla uvnitř budov v zimě není tak těžké. Pro tento účel můžete používat nástroje po ruce. Velké mezery mohou být pokryty tmelem nebo pěnou.