Zajímavé nápady, jak ukládat tašky, aby se jeden po druhém vytáhly

Mnozí používají plastové sáčky ze skladu pro různé potřeby domácnosti. Kvůli jejich hojnosti je někdy v kuchyni nepořádek. Existují metody skládání pytlů tak, že zabírají minimum místa, neváhejte, zatímco je lze pohodlně vytáhnout jeden po druhém. Nejoblíbenější metody skládání jsou trojúhelník, obálka, sláma. To jsou nejjednodušší a nejpraktičtější techniky, které každá hostitelka dobře zná.

Skládání v trojúhelníku

Tato metoda umožňuje pohodlně skládat tašky jakékoli velikosti. Mějte prosím na paměti, že by měly být předem otřeseny, aby se odstranily nečistoty a drobky. Metody skládání jsou určeny pouze pro tenké pytle. Pokud jsou tvrdé, velké, pak kompaktně složené nebo zkroucené, neuspějí: v tomto případě je jednoduše složte na polovinu a pak je umístěte do řady v každé krabici.

 1. Výrobek se položí na stůl, narovná.
 2. Zarovnejte rohy.
 3. Vyhlazujte vzduch.
 4. Dvakrát překlopte pruhy.
 5. Spodní část musí být zabalena do trojúhelníku a musí se dále skládat do středu rukojetí.
 6. Konce rukojetí zůstanou volné. Vyplníme je v kapse, která vznikla po sklopení.

Metoda je velmi jednoduchá,trvá málo času, v důsledku čehož se výrobky skládají do kompaktního, hustého trojúhelníku. To může být uložen v každém kontejneru - box, box, ve skříni.

Důležité!Vyhoďte pytle, které obsahují čerstvé maso nebo ryby: bakterie se v takových předmětech množí a kromě toho budou vydávat nepříjemný zápach. Nezapomeňte se zbavit zbytků jídla, jinak začne hmyz. Také neuchovávejte mokré sáčky, jinak se začnou formovat.

Navíjení trubky

Tenké tašky, které jsou ve formě triček, jsou vhodně svinuty do trubky: zabírají málo místa, zachovávají si tvar.

 1. Nivelační přípravky, které je zplošťují a odstraňují z nich vzduch.
 2. Stejně jako v předcházející metodě skládáme po délce, abychom získali úzký pás.
 3. Omotejte pásek na dva prsty.
 4. Dostaňte zkumavku s volnými madly. Jsou obaleny kolem trubky.

Obálka

Tato metoda je vhodná pro tvrdé obaly.

 1. Přeložte výrobek třikrát déle.
 2. Pak ji přeložte na polovinu tak, aby se dno a horní část staly rovno.
 3. Znovu napůl. Dno by mělo zakrýt otvory v rukojeti.
 4. Otočte se na druhou stranu, rukojeti se obalí uvnitř obálky.

Způsoby ukládání balíků

Ukládání malých věcí může být problémem v kuchyni, zejména pokud je malý. Problém lze vyřešit se speciálními nádobami: můžete si je koupit (jsou zde kovové, plastové a dřevěné nádoby různých tvarů a barev),a můžete to udělat sami.

Hotové doplňky lze nalézt v obchodech: jedná se o speciální koše nebo kontejnery s otvory, ze kterých je vhodné pytle vytáhnout jeden po druhém. Kontejnery jsou velmi pohodlné: mohou být umístěny ve skříni, zavěšeny na stěně nebo stěnách skříní, upevněny na policích. Tam jsou také modely, které jsou umístěny na stole nebo jsou zavěšeny na kolejnicích. Jsou pohodlné, protože umožňují udržet pořádek v kuchyni a dobře zapadají do interiéru kuchyně.

Existují také způsoby výroby příslušenství pro skladování z odpadních materiálů.

 1. Z plastové láhve. To je nejjednodušší a cenově nejdostupnější způsob, ale ne každému se to líbí: pro některé se tento způsob skladování nezdá být příliš estetický. Z obvyklé plastové láhve vystřihněte dno, pak vytvořte otvory ve stěnách. Pokud je to žádoucí, láhev může být zdobena.
 2. Mimo krabici. Existuje několik možností: můžete lepit krabici z barevné lepenky, nebo si můžete vzít ready-made (například krabici na boty) a řezané otvory v jeho víku. Umístěte krabici na vhodné místo v kuchyni.
 3. Z textilu. Jsou to tzv. Baggie panenky, ale tato metoda skládání je vhodná pro jehly, které vědí, jak šít: musíte udělat látkovou panenku se širokou sukní s otvorem v gumě na dně. Tam a dal balíčky. Jednodušší možností je šití prostorného textilního sáčku.

Závěr

Plastové sáčky zabírají málo místa, pokud je skládátejedna z popsaných metod. To usnadní udržování pořádku v kuchyni a tašky budou vždy po ruce.