Udržujte chléb v pořádku a nebude plísně

Chléb v domě by měl být vždy. Vzpomínka na to, horlivý hostesky někdy vytvořit přebytečné zásoby chleba v domě. Ať už to nestačí: najednou nečekaně hosté sestoupí a pro každého nebude dostatek chleba. Ale v tomto případě je problém správného skladování přebytečného chleba. Jak a kde by měl být tento výrobek skladován tak, aby zůstal čerstvý po dlouhou dobu?

Proč se chleby rychle zhoršují

Kvalita chleba je v poslední době velmi žádoucí - rychle se rozpadá a plísní. Dříve, on jen stale, protože to sestávalo jen z vody a mouky. Nyní se lednice stala pro mnoho druhých chlebů. Co je důvodem?

Používání přísad, směsí emulgátorů, sladů se stalo běžným. Někteří odborníci říkají, že bílý květ na kůře přímo na kvalitě obilí. Jiní nesouhlasí. Pekařské výrobky se však rychle zhoršují a jsou pokryty plísní. Je to škoda. Ale ukazuje se, že existuje několik důvodů.

Dobrý chléb je skladován tři dny. Po této době by nemělo cítit zápach ani plísně. Někdy samotný produkt začíná ztuhnout. Ale častoneschopný jíst křupavou kůrku chutnou kvůli nebezpečnému nepříteli - plísni. Jen odříznout to není možnost. Proč Pokusme se rozpoznat nepřítele osobně. I malá forma způsobuje intoxikaci a vážné onemocnění.

Tento proces nastává v důsledku spór hub, které se vznášejí ve vzduchu. Je náchylnější k infekci častěji v důsledku teplého vlhkého prostředí. Houby se na povrchu množí, uvolňují toxiny. Objevují se na trhlinách. Houby se zakoření a proniknou dovnitř. Nepoužívejte mouku, pokud je forma viditelná pouze shora.

Příčiny plísní:

  1. Nízká kvalita surovin pro pečení.
  2. Porušení výrobní technologie. Často v průběhu jsou odpady obsahující plísně.
  3. Nesprávné podmínky, trvanlivost: teplota, vlhkost vzduchu, dostupnost kyslíku.
  4. Způsob výroby: houba nebo rovný, na kvásku; typ a složení produktu.
  5. Ošetření: ozařování, tepelné zpracování atd.
  6. Infekce spórami hub během přepravy, pokládky.
  7. Přenos hub přes obal, vybavení, oděv, ruce pracovníků.

Všechny tyto body ovlivňují kvalitu. Ale neméně důležité je to, co děláme s chlebem. Domácí chléb není výjimkou. Zda se to zkazí často záleží na nás.

Pozor!

Jednou z hlavních příčin plísní je nesprávné skladování.

Těsnění chleba nebo chladničky?

Z bezpečnostních důvodů je obvyklé používat obal na chleba. V lednici se chléb zpevní a vyschne. Také tam snadno absorbujecizích pachů. To vede ke ztrátě chuti, chuti.

Existují chlebové košile z kovu, skla, plastu, keramiky. Ale nejlepší volba by byla ze dřeva. Zdobí kuchyň a má dokonce antiseptické vlastnosti. Kovová krabice na chléb neabsorbuje pachy, udržuje teplotu a slouží dlouhou dobu. Pro takovou věc budete potřebovat méně péče než pro výrobek ze dřeva, který může být vlhký. Moderní kovový box na chléb má větrání.

Můžete použít lednici. Pro dlouhodobé uchování se uchylují k této dlouhodobé cestě, když je horká na ulici, nebo se musíte setkat s hosty, a nakoupili jste potraviny nebo jste prostě příliš líní, abyste mohli jít do obchodu. Nezachraňujte ho však, pokud se již objevily bílé skvrny. Konec konců, spóry hub se mohou snadno rozšířit dále.

Jaká je doba skladování v pekárně

Chléb lze obvykle uložit na jeden týden. Zabalte jej do papírového sáčku nebo malého hadrového sáčku. Důležitým kritériem je přístup kyslíku a nepřítomnost vonných jídel. Na rozdíl od chladničky je menší riziko křížové kontaminace. Škodlivé plísně infikují to, co leží poblíž.

Kolik chleba lze uchovávat v chladničce

To lze provést od jednoho do tří týdnů. Důležitou roli hraje kvalita pečení a balení. Hodně určuje polici, na které leží, na teplotu. Od 0 do +2 stupňů se zhoršuje rychleji, pak se vlhkost aktivně odpaří.

Je mraznička správným místem?

Chléb nemrzněte, pokud není čerstvý, teplýnebo stale. Tato ochrana je povolena nejvýše čtyři měsíce. Při teplotě minus 18 trvá tento produkt až šest měsíců. Opakované zmrazování je nežádoucí.

Řez bochník na velké kousky, balení do fólie v malých porcích. K řezům se můžete dostat zahřátím nebo nechat „roztát“ při normální pokojové teplotě. Poté se aktivuje opakovaný proces fermentace. Jezte „zmrazené úspory“ maximálně 2-3 hodiny, pokud jsou měkké.

Pravidla pro skladování v pekárně

Skladujte na suchém místě, mimo dosah vody. Drobky pravidelně čistěte. Umyjte jednou týdně, otřete vodou a octem. Ujistěte se, že suché. To je spolehlivá ochrana před společným nepřítelem - plísní.

Říká se, že pokud si vedle něj položíte malý plátek citronu nebo kostky cukru, je možné prodloužit trvanlivost chleba. Tím se zachová potřebná úroveň vlhkosti. Cenný chléb bude uložen neporušený déle a bude měkčí.

Není třeba skladovat "venku". Lepší zabalte prádlo, papír nebo látku. Pak zůstane čerstvý týden. Pradávné babičky ochránily tento cenný dar.

Pokud používáte schránku na chleba, nezapomeňte:

  1. Skladujte různé druhy chleba odděleně. Mají vlastní mikroflóru. To nepříznivě ovlivňuje další produkty, což je vystavuje riziku infekce.
  2. Pšenice a žitný chléb se nejlépe rozkládají do samostatných obalů. Pokud se mísí chlebové droždí, bude to pravděpodobně vést k poškození.
  3. Je moudré použít chlebový koš skládající se ze dvou oddílů. Majíčerný chléb je vyšší vlhkost. Chcete-li zachránit chléb, občas položte hrst soli, zabalené gázou.

Podmínky skladování v chladničce

Chléb musí „dýchat“. Proto se podívejte na obalový materiál. Nejlepší přírodní tkanina. Můžete použít papírový sáček. Nezachycuje pachy, udržuje přirozenou vlhkost. Fólie je vhodnější pro mrazničky.

Důležité!

Nezapomeňte na větrání! Při výběru obalu je nutné balení vzduchu.

Balení by mělo být uzavřené, ale ne vzduchotěsné, protože tam bude hodně vlhkosti. Výrobek mouky začíná prosakovat, zhoršovat se. Objeví se houba.

Další běžnou metodou skladování je plastový sáček. V něm může chléb zůstat více či méně čerstvý po dobu maximálně pěti dnů. Je však nutné dodržovat určitá pravidla.

Jak uchovávat chléb v polyethylenu:

  • na něm děrujte nůžkami nebo děrovačem;
  • paket nepoužívejte podruhé;
  • musí být vždy suchá, čistá;
  • Pokládka, relativně těsná.

Není třeba chovat chléb na dveřích nebo nahoře na horní polici. Je lepší zvolit konkrétní místo níže. Je méně pravděpodobné, že absorbuje pachy. Bílé pečivo se nejlépe uchovává na spodní polici. Aby se zabránilo tomu, že se stanou plesnivými, umístěte je odděleně od černého chleba a výrobků s vůní.

Jaký druh chleba není uložen v chladničce

Ukazuje se, že na tomto chladném místě není uložen žádný chléb.Některé druhy ztvrdnou rychleji, zejména pečení. Při odeslání do chladničky postupujte podle užitečných doporučení:

  1. Nedávejte zkažené bochníky. To je neukládá. Neposílejte pro uložení teplého bochníku nebo pečiva. Počkejte, až se zcela ochladí. Čerstvě upečené výrobky mohou poškodit chladničku. To platí pro všechny teplé pokrmy.
  2. Důležité je správné balení. Bude trpět nadměrnou vlhkostí, dokonce i na chladném místě.

Správné skladování doma

Chléb by měl být skladován v uzavřených nádobách. Obaly musí být dostatečně těsné, opatřené větracími otvory. Příliš těsně zabalené. Škodlivé houby brzy zasáhnou důležitý potravinový produkt.

Čerstvě pečené chleby jsou důležité pro první ochlazování. Vyjměte z formy, odložte je z průvanu. Nechte několik hodin na drátěném stojanu nebo ručník. Pokud je ihned zabaleno, může být prostředí naplněno vlhkostí, což znamená, že se opět objeví nepříznivý zdravotní stav.

Nedoporučuje se uchovávat při teplotě nad 25 ° C a vlhkosti vzduchu vyšší než 75%. Černá je uložena o něco déle. Povoleno na +28 stupňů. Nevytvářejte nezávisle příznivé podmínky pro reprodukci plísní. Mnozí dávají přednost ochraně vzácného chleba při pokojové teplotě, a když je horký - použijte lednici nebo mrazničku.

Nezapomeňte držet krabici na chléb čistou a suchou. Nechte ho stát na jasném, bezpečném a suchém místě. Drž jiod stínu a vody.

Důležité!

Plíseň se s větší pravděpodobností vytvoří na tmavých, vlhkých místech.

Užitečné rady - nekupujte extra chléb a nepečte ho do budoucna. Je lepší to dělat častěji, i když máte velkou rodinu. Tyto základní metody skladování a pravidla pomáhají chránit vás před nebezpečnými plísněmi. Použitím užitečných doporučení můžete ušetřit chléb a zdraví celé rodiny.