Proč, po umytí v pračce, jsou ručníky automatu tuhé

Po koupeli nebo sprchování si vždy chcete otřít jemným ručníkem, který vyzařuje příjemnou vůni. Ale po mytí často narazíte na nepříjemný problém - ručník se stal těžkým.

Proč se to děje?

Důvody, proč se ručník stal tvrdým

Pokud froté produkt ztratil svou měkkost, nebuďte naštvaní, a ještě více - vyhoďte to. Chcete-li svůj oblíbený výrobek vrátit do původního vzhledu, stačí použít speciální nástroje a poslechnout si doporučení našeho materiálu.

Existuje mnoho nuancí, které se týkají naší otázky. Hlavní věc, kterou je třeba pochopit, je důvod, proč se věc stala tak nepříjemnou vůní a dotekem. Hlavní věc může spočívat v tom, že díky neustálému pronikání nečistot na výrobek se jeho vlákna začínají vzájemně přilnout.

Jak být? Froté prádlo neumývejte v normálním režimu, ale začněte používat jemné prádlo. Někteří lidé se mylně domnívají, že čím více prášku vyléváte, tím bude výrobek měkčí. V žádném případě. Během oplachování stačí přidat další změkčovadla.

Hlavní důvody, proč ručník ztratil měkkost:

  • Příliš rychlá rotace bubnu způsobující poškození tkáněvilli, jakož i ztráta vzhledu výrobku;
  • Nečistoty obsažené v tekoucí vodě, které se jednoduše usazují na tkanině, což je ztěžuje;
  • vysoká teplota vody, která nevyčistila veškerou kontaminaci;
  • Prací prostředek nízké kvality, který zkazil vlákna výrobku, což ho ztěžovalo;
  • Věci byly často sušeny u ohřívačů, nebo obecně přímo na nich.

Důvodem ztráty původního vzhledu ručníku však může být i jeho nekvalitní kvalita - při výrobě byly použity levné materiály.

Jak vrátit ručník do původní měkkosti

Pravděpodobně každá hosteska chce vědět, jak „zkazit“ zkažený materiál znovu na oblíbený ručník. Zde je jen několik užitečných tipů, které potřebujete vědět předem před praním:

  • V procesu automatického praní je lepší používat speciální kondicionéry určené speciálně pro froté výrobky. Zpravidla jsou komerčně dostupné a pokyny jasně uvádějí, že se jedná o látku pro nadýchané tkaniny.
    Aby byl ručník vždy měkký, je důležité důkladně opláchnout (po ruce) po umytí v teplé tekoucí vodě;
  • Pokud jde o správné sušení. Chcete-li udržet věci v neporušeném stavu po delší dobu, stojí za to koupit prášky, ale zvláštní, „jemnější“ gely. Navíc čistí tkaninu mnohem lépe;
  • Dalším „asistentem“ v našem podnikání je otparivatel. On také zvládne mikroby, které se usadí na produktu;
  • Po umytí ručníkumusíte pár hodin namočit ve studené vodě. To pomůže zmírnit klky, a zbavit produkt nečistot tekoucí vody.

Praktické nástroje mohou být pro nás také užitečné. Nejproduktivnější z nich:

  • 9% octa. Změkčuje tkaninu, minimalizuje tvrdost vody z vodovodu. Je nutné přidat v množství 100 ml. na 10 l. voda;
  • Soda. Hraje roli změkčovače a odstraňovače skvrn. Snižuje také tvrdost vody a vyrovná se s velmi vážnými skvrnami;
  • Sůl. Nejlepší - moře. Může být jednoduše přidán do vysoce kvalitního pracího prostředku.

Soda může být použita nejen pro automatické mytí, ale také pro její čištění. Opláchněte oděv v poměru 1. voda do 3 litrů. Čl. Po přidání do zásobníku na prášek je třeba zvolit jemný režim praní.

Sůl s vodou se také vyrovná s tuhostí tkaniny. Musí být přidán v poměru 2 litry. Čl. na 1 l. vody. Pak by měl být ručník namočený v tomto roztoku celou noc a sutra musí být důkladně opláchnuta.

Doporučení pro péči o froté ručníky

Aby ručníky po umytí vždy zůstaly načechrané a nevybledly, měli byste dbát na rady zkušených žen v domácnosti.

Za prvé. Informace o doporučeném režimu praní jsou vždy uvedeny na štítku výrobku. Pokud však neexistuje, pak je vhodné si pamatovat - teplota praní by neměla být větší než 60 stupňů, režim by měl být co nejšetrnější.

Druhá. Pokud je voda natřena v barvě výrobku -nebojte se, protože ta věc se nestratí, ale z ní se vymyje jen malá tkanina, která byla použita při její výrobě.

Zatřetí. Pokud se rozhodnete namočit věc po mytí, nezapomeňte - postup by měl trvat alespoň hodinu! v horké vodě, současně se doporučuje přidat trochu pracího prostředku.

Za čtvrté. V žádném případě nezneužívejte prášek. Koneckonců, jsou v a tak dokonale vyrovnat se se znečištěním. Pokud je bílý ručník umyt, bude třeba jej opláchnout.

Za páté. Věci se stávají ve většině případů tvrdým vzhledem k velkému množství bělidla, protože tyto látky mohou proniknout tkaninou co nejhlubší a zůstávají ve svých vláknech.

Za šesté. Kromě výše uvedené soli a sody, můžete také přidat k prášku a klimatizace (kvalita je požadována).

Nejjednodušší možností je použití speciálních práškových kapslí pro froté.

Je důležité ! Sušení ručníků by mělo být přísně uvnitř. Navíc by měl být dobře větrán. Před sušením musí být výrobek důkladně protřepán, aby byl zachován původní tvar.

Preventivní opatření

Aby nedošlo k problémům s tvrdými ručníky v budoucnu po mytí, je důležité řádně se starat o věci. Není nutné je podrobovat hrubému sušení a prát při příliš vysokých teplotách.

Pokud jsou na ručníku čerstvé skvrny, nesmí maximální teplota praní překročit 40 stupňů. Pokud je znečištění staré a rozsáhlé, pakzvýšit teplotu na 60 stupňů. Je zakázáno vařit froté věci!

Při výběru pracího prostředku musíte pečlivě prostudovat jeho strukturu. Existují sloučeniny speciálně určené pro jemné tkaniny. Mají malé frakce a mnohem lepší prášek se opláchne vodou.

Jako pomocné opatření můžete použít speciální filtry pro čištění vody, které se instalují přímo na potrubí nebo kohoutek. Rozhodně to nemá vliv na kvalitu praní.

Aby se po umytí nezanechaly vrásky na ručnících, měly by být rovnoměrně rozloženy na rovném povrchu a vysušeny v této poloze. Volitelně použijte speciální sušení. Železo jejich narovnávání se nedoporučuje.

Dnes trh nabízí speciální obaly, které jsou umístěny na ručnících. Spolehlivě udržují froté oblečení, protože tření při mytí je sníženo na maximum.

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů můžete mít ve svém domě vždy páchnoucí, měkkou, načechranou froté ručník.