Při plavání v díře při křtu 2019: 18. nebo 19. ledna

Vzhledem k tomu, že v ortodoxním křtu je posvěcen po dobu 2 dnů, není divu, že každý rok existuje otázka, kdy můžete plavat v díře. Ve skutečnosti se svátek bude konat 18. ledna (Epiphany) a 19. ledna (křest). Podle tradice se tedy od večera prvního dne voda vysvěcuje a až do příští půlnoci může být vykonán obřad.

Proč plavat v díře

Věří se, že po rituálním očištění člověka je očištěno od všech hříchů a zlých myšlenek. Opakující se cestu Ježíše, laik se blíží Bohu. To je další malý krok na cestě duchovního vývoje.

Zajímavé!

V Rusku se věřilo, že koupání ve vodě Epiphany léčí všechny nemoci. Jen ten, kdo vstoupí do díry s čistými myšlenkami a modlitbou k Pánu, může dosáhnout takového výsledku.

Stanovisko církevních ministrů v roce 2019 je jednoznačné. Když se člověk rozhodne zaplavat v díře pro křest a plně splňuje všechny podmínky rituálu, jeho duši to opravdu pomáhá. Není to však nutné.

Pokud ze zdravotních důvodů nebo z jiných důvodů neexistuje možnost koupat se, nemusíte se mučit fyzicky ani morálně. Je lepší poslat modlitbu k Pánu a přijít do chrámu příští volný den.

Přečtěte si také

Jaké je datum křtu v roce 2019

Epiphany mrazy a tradice ponoření do díry jsou známé každému věřícímu a ne jen. Toto je jeden z dávných duchovních ...

Jak se koupat při křtu

Nezáleží na vodě. Ano, je posvěcen a získává mnoho užitečných vlastností pro upřímně věřící křesťany. Ale to není kouzelný elixír, který může okamžitě zachránit člověka ze všech jeho hříchů. Nezáleží na tom, kdy bude čas na koupání: 18. nebo 19. ledna.

Hlavní věcí je začít rituál s myšlenkami Boha. Vykoupení nelze získat pouze jednou ročně. Chcete-li to udělat, musíte nasměrovat všechny síly své duše na následování pravé cesty a napravení provedených chyb. Proto existuje specifický postup, který je žádoucí následovat:

  1. Přijďte do chrámu pro slavnostní službu.
  2. Vyznávejte a přijímejte požehnání koupání.
  3. Přijďte k ledu s modlitbou a ponořte se třikrát.

Důležité!

Potápění nahé nebo v plavkách je považováno za nesprávné. Epiphany koupání je zaměřeno na očištění duše, takže vystavení těla z místa. Nejlepší je ponořit se do dlouhé košile.

Viz také

Co by se nemělo konat v křtu 18. - 19. ledna?

Světlá dovolená všech ortodoxních křesťanů - křest. Co lze udělat a co není dovoleno 18.-19. Ledna bude zajímavé pro ty, kteří nedávno ...

Jaká voda je považována za posvěcenou

Je zvažována voda z epifhanyZvláště proto, že podle 18. a 19. ledna přichází Duch Boží na celý vodní prvek. Proto se veškerá kapalina na planetě po dobu 2 dnů promění ve Velkou Agiasmu (z řecké „svatyně“). Po bohoslužbě a čtení obřadu Velkého vodního požehnání na předvečer Epifany se tak celá voda, i voda z vodovodu, stává svatou.

Skutečnost!

V církevních kronikách jsou zdokumentovaná fakta, kdy lidé, kteří neměli možnost navštívit kostel, by dostali vodu z místa. Nicméně, ona měla všechny vlastnosti zasvěceného: po dlouhou dobu nekazil a pomáhal v léčení nemocí.

Není vůbec nutné riskovat své zdraví při koupání na křtu v ledu. Po návštěvě chrámu je dost na to, aby se třikrát ponořil i doma v koupelně. Taková možnost umývání je výhodná zejména pro seniory a děti.

Je jen důležité si uvědomit, že to není voda, která léčí a dává vykoupení, ale víru. Bez ní se ani velká Agiasma nebude lišit od tekutiny, která se shromažďuje v louži. Ale nasměrovat své myšlenky k Bohu, můžete očistit svou duši i bez extrémního koupání v díře v křtu, naplňující Lásku svými činy a celým svým životem.