Nejlepší způsob, jak vybělit kuchyňské utěrky doma

Při neustálém vaření v kuchyni jsou ručníky velmi špinavé a velmi rychlé. V tkanině se objevuje nepříjemný, korozivní pach potravin nebo tuku. Není třeba spěchat vyhazovat špinavý ručník, může ještě vrátit původní vzhled a dát svěžest.

Jak vymazat

Vzhledem k tomu, že většina míst, která se objevují na tkanině, má mastnou strukturu, není snadné se jich zbavit. Hlavní bod - není třeba čekat, až bude ručník zcela špinavý. Okamžitě začněte prát a odstraňovat znečištění. Pro čištění můžete použít prací prášky, odstraňovače skvrn. Všechny chemikálie, které mohou barvit, ničit látku samotnou, po nich se barva může zblednout a samci se stávají tenšími.

Lidové léky pomáhají utírat tkaninu vysokou kvalitou a nepoškozují ji. Jako nástroje se používají šikovné výrobky, které jsou vždy doma. Pro přípravu vlastní účinné směsi je proto snadné.

Nejlepší způsob

Většina žen v domácnosti, které se opakovaně setkaly s podobným problémem, se doporučuje připravit speciální bělící pastu. V mělké misce musíte míchat:

  1. Čl. Já jedlá soda.
  2. Čl. Sůl na vaření
  3. 5-7 kapek citronové šťávy.
  4. 2-3 kapky jakéhokoliv detergentuprostředky pro nádobí.
  5. 1-2 lžíce teplá voda.

Všechny složky jsou důkladně promíchány v nádobě, dokud není získána homogenní hmota. Na rovný povrch položte ručník a připravte připravenou směs na místa znečištění. Pomocí staré kartáčky na zuby nebo tvrdé strany houby otřete pastu do struktury tkaniny a nechte ji ležet půl hodiny. Umyjte ručník obvyklým práškem, nečistoty by měly zmizet. Kromě odstranění skvrn, citronová šťáva odstraňuje nepříjemný zápach z látky. Soda a sůl přispívají k potlačení nečistot a intenzivního bělení a detergent rozkládá tuk. Metoda je velmi pohodlná pro každodenní život doma, protože dává vynikající výsledek a ručníky vypadají jako nové.

Účinek směsi lze zvýšit přidáním amoniaku (10 ml na litr vody). Ocet má podobný bělící účinek. Do pasty se přidá 4-5 kapek octového roztoku.

Pozor!

Pro bělení je vhodný 6 nebo 9% octa. Pokud ne, přidejte kyselinu citrónovou (1/2 lžičky).

Další možnosti bělení\ t

Ručníky vařící v pánvi jsou starou cestou, která dosud neztratila svůj význam. Při varu pro lepší výsledky je lepší použít další čisticí prostředky. Na sporák dejte hrnec vody a přiveďte k varu. Přidat do vody:

  • 3 lžíce. prášek;
  • 1 polévková lžíce. rostlinný olej;
  • 2 lžíce. Odstraňovač suchých skvrn.

Směsi se smísí a ponoří se do vroucí směsi.ručníky. Vydrží je nejméně hodinu a pak se odstraní a promyje mýdlem na prádlo. Na tkanině nebudou žádné stopy po vaření, navíc se stává bílou.

Skvrny můžete odstranit odstraňovačem skvrn. Je žádoucí použít gelový roztok, lépe proniká do textilních vláken a vytlačuje z nich tuk, uhlík a nečistoty. Při nákupu je třeba věnovat pozornost tomu, aby chlor nebyl jeho součástí. Je jedovatá a způsobuje alergické reakce. Dobře odstraňuje znečištění kuchyně Vanish. Naneste trochu gelu na místo znečištění, pěněte houbou a nechte namočit po dobu 10-20 minut, pak omyjte práškem. Před použitím přípravku Vanish se doporučuje zkontrolovat reakci tkáně na látku. Nejdříve na plochu položte malé množství gelu, pokud se po 10 minutách struktura nezmění, můžete začít čištění.

Metoda bělení hořčicí je široce používána v každodenním životě. Směs připravte: smíchejte 3 lžíce hořčičného prášku se 3 litry vody. Výsledný roztok se nalije do hrnce a zapálí. Když se směs vaří, teplo se vypne, kapalina se filtruje přes několik vrstev gázy a produkty se v ní ponoří na půl hodiny. Znečištění během této doby se zcela rozpustí. Po namočení v hořčici se ručník umyje v mýdlovém roztoku a pak se vysuší.

Zajímavé!​​

Kromě čištění má hořčice antibakteriální účinek a odstraňuje ostré pachy.

Tipy a triky

Aby se ručníky snadno čistily, použijte následujícídoporučení:

  1. Je nutné vyměnit cvočky a kuchyňské utěrky jednou za 2 týdny, není třeba čekat, až je tkanina úplně plná, poté je velmi obtížné je umýt.
  2. Je třeba rozdělit příslušenství podle jejich účelu: pro každý cíl musí být ručník: pro vaření, pro mytí rukou, pro lepení nádobí.
  3. V kuchyni používejte froté výrobky. V froté látce, mastnotě a nečistotách se jí velmi těsně, aby je v průběhu času je téměř nemožné. Vaflovaná tkanina je nejjednodušší čistit a být levná.
  4. Po umytí, aby se prodloužila čerstvost, namočte produkty na několik minut do vody s kapkou jakéhokoli esenciálního oleje. Olej dodá příjemnou vůni a uchová čerstvost.
  5. Utěrky na ručníky musí být žehleny, což je ochrání před následným znečištěním.
  6. Pro kuchyň vhodnější produkty s tmavými barvami. Na rozdíl od sněhově bílých výrobků se nejedná o tak výrazné stopy znečištění.

Uplynulo-li málo času od jeho znečištění, není tak těžké odstranit i největší skvrnu z kuchyňské utěrky. Hlavním bodem - není třeba zdržovat mytí, pak výrobky vydrží dlouho a neztrácejí svůj původní vzhled.