Nejlepší hypoalergenní prostředek pro praní prádla

Alergické projevy po (nebo během) praní jsou častým jevem. To je velmi nepříjemné, i když ne fatální. Ale pokud takový problém přišel do vašeho domu, pak stojí za to přemýšlet o tom, co dělat dál ...

Jaký druh pracích prostředků koupit, pokud jste alergičtí, jak to rozpoznat, jaká opatření přijmout a jak bezpečně odbarvit prádlo - o tom nám řeknou zkušené ženy v domácnosti, které se s tímto problémem již setkaly.

Prací látky pro alergiky

Zvažte nejoblíbenější prací prostředky vytvořené speciálně pro alergiky.

TOP-10 nejlepších produktů:

Název, země původu Náklady Pros
Frosch(Německo, Werner & Mertz) Asi 600-900 rublů. Látka je založena na složkách šetrných k životnímu prostředí. Normálně omývá skvrny s minimální spotřebou. Má příjemný, ne příliš výrazný zápach. Vhodné pro mytí v automobilu i ručně.
Frau Helga Super (také Německo) Od 150 do 300 rublů. Hlavní plus je minimální spotřeba. Má regenerační vlastnosti pro jakoukoliv tkáň. Nezanechává zápach. Po opláchnutí se dokonale vymyje. V kompozici nejsou žádné fosfáty.
Baby Bon Automat (Česká republika) 200-350 rublů. Plně v souladu s přijatými environmentálními normami. Mohou vymýt usušené skvrny. Dobré řešení pro mytí dětského oblečení. To také činí vodu měkčí, což má pozitivní vliv na měkkost oblečení. Je dobré, jako profylaktický prostředek pro likvidaci špiny na pračce pračky.
Burti Baby (Německo) 450-550 rublů. Ekonomický prací prostředek, který neobsahuje agresivní látky, což je typické pro běžné prací prostředky. Látka je koncentrovaná a dokáže se vyrovnat se starými skvrnami. Rozdíl od ostatních spočívá v možnosti efektivního praní při nízkých teplotách (až 30 stupňů).
Amway SA8 Premium (Amerika) 650-2000 rublů. Nepoškozuje pračku. Také ekonomické. Obsahuje antikorozní látky. Dělá vodu měkčí a zcela jednoduše opláchne. Může vrátit barvu do vybledlých věcí.
Dětský svět (Rusko) 150-270 rublů. Nezpůsobujealergické reakce mohou umýt pouze čerstvé skvrny. Složení obsahuje pouze přírodní složky - prakticky neexistuje „chemie“.
Naše matka (Rusko) 190-900 rublů. Složení je také přirozené. Ekonomické. Nezpůsobuje alergické reakce. Kromě mytí starých skvrn také dezinfikuje věci.
Burti Baby (Geramania) 450-550 rublů. Neobsahuje žádné agresivní látky, dokáže se vyrovnat s převážnou většinou domácího znečištění. Výhoda - neovlivňuje tkáňovou strukturu a může být použita při nízkých teplotách - až 30 stupňů. Jedno balení látky postačuje pro 20 strojů a 30 rukou.
Amway SA8 Premium (Amerika) 750-1900 rublů. Hypoalergenní prostředky související s nejopatrnějšími. Nepoškozuje pračku, koncentruje se. Obsahuje speciální antikorozní látky. Mohou zjemnit vodu. Plus - dokonale opláchněte, aniž byste poškodili tkaninu. Používá se jako prostředek prevence dermatologických onemocnění.
Dětský svět (Rusko) 200-300 rublů. Nezpůsobuje žádné alergické reakce, dobře omývá veškeré druhy znečištění domácností. Kompozice obsahuje pouze přírodní složky.
Tekutý prací prostředek "Naše matka" (Rusko) 250-350 rublů. Další přírodní prostředek bez chemických přísad. Látka je velmi ekonomická, hypoalergenní. To má účinek dezinfekce oblečení - zabíjí mnoho typů bakterií.
„Přítel“ - mýdlo na mytí dětského oblečení (Rusko) 100 rublů. Je určen k mytí dětského oblečení s různými druhy znečištění. Mýdlo přírodní, má příjemnou jemnou vůni. Je to levné, nepoškozuje pokožku rukou, dobře opláchne.
Dětské mýdlo (Rusko) 20-150 rublů. Nejlevnější a ekonomická varianta, která nezpůsobuje žádné alergie. Výhodou je dobrá pěnivost.
Mýdlové oříšky (Rusko) 700-1000 rublů. Vztahuje se na univerzální čisticí prostředky. Mohou prát prádlo, umýt nádobí, předměty pro domácnost atd. Výjimečně přírodní produkt, odstraňuje většinu skvrn a znečištění domácího charakteru.

Jak se alergie na prací prostředek projevuje

Alergická reakce na jakoukoli chemickou látku v domácnosti je tzv. Kontaktní dermatitida. Příčinou je odezva našeho těla na agresivní fosfátové látky, které lze nalézt v téměř každé promývací a mycí látce.

Jaké jsou příznaky

První příznaky kontaktní dermatitidy na látkách určených k čištění se mohou objevit již za 2-3 hodiny po kontaktu s pracími prostředky nebo přímo s pracími prostředky. Nejčastěji se nemoc projevuje jako:

  • Kůže je suchá, objeví se zarudnutí;
  • Některé oblasti kůže (nebo celé tělo) začnou svědit;
  • Vyrážka na těle připomínající kopřivku. Nejčastěji takovédermatitida se nachází v obličeji, rukou a hrudníku;
  • Vyrážka ve formě bublin s tekutinou uvnitř, která po chvíli praskne a také způsobuje svědění.
Méně často mohou být projevy alergie:

  • Končetiny začnou bobtnat;
  • Dochází k silnému kašli, často vedoucímu k plnému záchvatu astmatu;
  • nos, nosní kongesce;
  • Ekzém.

Existují metody ochrany a prevence výskytu problémů?

Samozřejmě, že každá chemická látka je škodlivá pro naše tělo. Ale nepoužívejte je vůbec nereálné. Proto je nutné dodržovat jednoduchá pravidla prevence.

1 pravidlo

Pokud si všimnete kontaktní dermatitidy, zkuste přejít na prášek jiné firmy. Tato metoda se samozřejmě nazývá metodou pokusu a omylu, ale v praxi ji rychle pochopíte, který nástroj je pro vás vhodný.

Pokud jde o oděvy. Po umytí je třeba jej důkladně opláchnout.

pravidlo 2

Před praním si vezměte léky na alergie. Může být také po umytí. To pomůže odstranit vyrážku a svědění. Pokud nechcete neustále pít pilulky, uchýlit se k použití vápníku. Můžete pít v 1 polévková lžíce. Já - je zcela bezpečný pro zdraví.

Kromě toho je vápník dobře snášen těhotnými a kojícími ženami.

pravidlo 3

Stojí za to nosit pouze přírodní oblečení, které pokožce umožňujedýchat co nejvíce. Tato metoda by měla být použita, dokud symptomy dermatitidy úplně nezmizí.

4 pravidlo

Odmítnout použití detergentů obsahujících fosfáty. Samozřejmě, že budou stát o něco dražší, ale co by mohlo být dražší než lidské zdraví?

pravidlo 5

Pokud si umýt věci ručně, pak vždy používejte těžké gumové rukavice.

6 pravidlo

Opláchněte oděv několikrát, nejlépe v horké vodě, pokud tento postup nepoškodí tkaninu. To vám umožní umýt všechny chemikálie uložené na textilních vláknech.

pravidlo 7

Nekupujte látky, které mají výrazný zápach, protože tento faktor naznačuje, že výrobek má spoustu chutí, které mohou vést k nachlazení a dokonce i spalování v nosohltanu. Také stojí za to odmítnout látky obsahující povrchově aktivní látky.

pravidlo 8

Dodržujte doporučené dávkování. Nepotřebuje překročit.

pravidlo 9

Nenechávejte prací prostředek otevřený a neuchovávejte jej v blízkosti potravin.

pravidlo 10

Během mytí není nutné být v koupelně příliš dlouho. Prachový prach se usadí nejméně půl hodiny.

Proč dochází k alergii a jak nahradit běžný prášek

Hlavní faktory vyvolávající kontaktní dermatitidu:

  • Naše kůže je schopna absorbovat téměř všechno, s čím jeJe ve vzájemném kontaktu, proto je nepříznivě ovlivněn chemikáliemi v detergentu;
  • Další příčinou alergií jsou fosfáty a povrchově aktivní látky. Vědci zjistili, že při mytí práškem s vysokým obsahem těchto látek je nutné oděv vypláchnout nejméně 7krát;
  • Během praní vdechujeme mikročástice prášku, v důsledku čehož dochází k podráždění dýchacího ústrojí.

Jak mohu vyměnit prací prášek

Pokud alergie nezmizí ani po změně pracího prostředku, pak se můžete obrátit na staré osvědčené metody a trvale se zbavit alergie. Analogy prášku mohou být:

  • Mýdlo na prádlo. To může být strouhané na jemném struhadle, a ředil v horké vodě (pro ruční mytí). Také může být banální usnout v prostoru pro prášek (při pračce);
  • Lye (extrakt popela). Musíte si vzít obyčejný dřevěný popel, který zůstane po spálení listů. Pak je třeba nalít do třílitrové nádoby na třetinu, naplnit vodou a trvat na jeden den. Pak se napněte a pokračujte v mytí;
  • Kořen mýdla. Rozdrcený (100 g na 1 litr vody), nalije se vařící vodou, infuze přes noc, pak filtrována a může být promyta;
  • Fazole. Musí se vařit a získaná kapalina se má nalít do umyvadla s teplou vodou, pak se šleha, dokud se neobjeví pěna;
  • Brambory. Je to důležité! U bílých oděvů není tato metoda vhodná! Na jemném struhadle je třeba rošt 1 kg. brambory, a vytlačte šťávu z výsledné kaše. Poté se zředí vroucí vodou aprotřepejte, dokud se neobjeví pěna;
  • Kaštan. Sušené kaštany jsou odstraněny kůry, pak jsou rozdrceny v mlýně na kávu a nalijí vařící vodou. Hotovo!
  • Hořčice. Do pračky se nalije 100 g hořčice. Praní se provádí v obvyklém režimu. Tato metoda není vhodná pro bavlnu;
  • Soda. Vhodné pro otstiryvaniya skvrny s bavlněnými tkaninami. Množství pro jedno promytí je 100-200 gramů. Teplota vody by v tomto případě neměla být nižší než 60 stupňů.

Bělení oblečení doma

K bělení oblečení doma mohou být tři metody - v pračce a ručně. Můžete také použít tradiční metody. Uvažujme o každém z nich.

V pračce

V přihrádce na plnění pracího prostředku musíte nalijte šálek bělosti. Pokud jsou věci velmi žluté, můžete přidat větší bělost. Režim vyberte nejdelší. Ne špatné pre-namočit produkty.

Specializované bělící prášky jsou také vhodné pro bělení podobným způsobem. Ale musí být vybrán v závislosti na typu tkaniny. Před použitím je také důležité pečlivě prostudovat pokyny.

Ručně

Několik možností bělení:

  1. Nalijte 1 polévkovou lžíci. Já "Bílí" v 3,5 litrové pánvi s mýdlovou vodou. Kontaminované výrobky tam nechte 20 minut stát, poté opláchněte pod tekoucí vodou. Pamatujte, že taková opatření jsou „vhodná“ pouze pro bavlněné předměty, syntetické materiály prostě „nevydrží“;
  2. Jsou-li věci velmi žluté, pak je před umytímje třeba namočit ve vodě s rozpuštěným mýdlem. Pro zlepšení účinnosti této metody můžete do roztoku přidat několik kapek čpavku - voda zjemní a odstraní vlákna z hořčíku, což vyvolá žloutnutí;
  3. Šedivé výrobky lze také bělit běžným mýdlem na prádlo. Potřebují dobře pěnit a dát do plastového sáčku. Musí být pečlivě svázán a ponechán 24 hodin.

Lidové techniky

Zde jsou jen ty nejběžnější:

  • Ve 4 litrech. voda rozvedená 2 lžičky. 3% peroxidu vodíku. Věci se snižují na takový roztok na půl hodiny a každých 10 minut se zvlhčí pro větší účinnost. Můžete přidat k tomuto řešení a soda, pak se můžete zbavit i velmi staré šedivosti;
  • Míchejte ve 3 litrech. voda 2-3 lžíce. Já soda Nalijte do směsi 2 lžičky. amoniak a nechat věci v tomto roztoku po dobu 2-3 hodin. Pak je opláchněte a umyjte běžnou metodou. Když je věc velmi žlutá, může být dokonce v takovém roztoku vařena po dobu 15 minut. Ale můžete strávit pouze bavlněné výrobky;
  • Při 3 litrech. teplá voda, vezměte 1,5 lžičky. amoniak a 4 lžičky. peroxid vodíku. Produkt nechte působit 4 hodiny a všechny odstíny a žloutnutí omyjte obvyklým způsobem;
  • Pokud bílé ponožky, punčochy nebo punčocháče ztratily barvu, lze použít roztok kyseliny borité. Pár jejích lžiček musí být rozpuštěno v teplé vodě a namočeno na 2 hodiny, pak omyjte a opláchněte;
  • Starý vzhled lze vrátit do mastných kuchyňských utěrek, pokud použijete hořčičný prášek. Musíte rozmíchat několik lžiček ve vodě a namočit produkty po dobu 3 - 4 hodin v roztoku, poté promýt;
  • Kdyby byly bílé výrobky omylem vhozeny do bubnu pračky spolu s barevnými, pak by se na záchranu dostal manganistan draselný. Jak připravit roztok: 150 g promývací látky smíchané se 4 krystaly manganistanu draselného a 2 lžíce. Já rozdrcené mýdlo na prádlo.