Nápravné prostředky: typy, složení, nejlepší hodnocení

Práce jakéhokoli úřadu souvisí s administrativou. V tomto případě neexistuje žádný způsob, jak se zbavit chyb, omylů, překlepů, které mohou být korigovány klerickým tmelem, klerickým tahem nebo dotekem tmelu, bez dalšího dotisku. Kancelářské korektory, nesoucí hlavní funkci oprav chyb a chyb, se poněkud liší.

Klírový tmel

Tmel nebo korektor je nástroj používaný v kanceláři k opravě chyb v písemné nebo tištěné papírové podobě. Po zaschnutí vypadá jako pruh bílé barvy, který překrývá chybu. Prostředky přišly na světlo v roce 1956 díky americké Bette Nesmith, která o několik let později vytvořila firmu s názvem Liquid Paper, což znamená „tekutý papír“. Zpočátku byl miniaplikací jednoduchá akvarijní tempera, která potřísnila vady štětcem. Následně se složení korektoru opakovaně zlepšilo.

Varování!

Tmely se od sebe navzájem liší jak metodou nanášení korekční vrstvy, tak vzhledem, tak i vzhledemsložení.

Podle typu tmelu existují:

  1. Kapalina. Uvnitř nádoby s kapalinovým korektorem jsou často kuličky, které podporují lepší míchání roztoku. Jsou také ve formě per.
  2. Suché. Na trhu se objevily poměrně nedávno návrhy a představují pásku, která je v plastovém pouzdru, na které je aplikována vrstva suchého korektoru.

Odrůdy tekutých tmelů

Kapalné korekční látky se vyrábějí v myšlenkách malých bublin nebo plechovek, které se liší způsoby použití kompozice. Může to být:

  • střapec;
  • špachtle;
  • aplikátor z pěnové gumy.

Hlavní složky jakékoli korekční kapaliny jsou PVC, uhličitan vápenatý, čištěný benzín, oxid titaničitý, ale všechny se liší v základu, kterým je:

  1. Voda. Není hořlavý, není nebezpečný k použití, bez zápachu, zamrzá při nízkých teplotách, schne se poměrně dlouhou dobu.
  2. Alkohol. Rychle schne, v zimě nemrzne, hořlavý, má pronikavý zápach.
  3. Emulze. Rychle schne, je bez zápachu, odolný vůči nízkým teplotám, nehořlavý.

Když kompozice uschne uvnitř nádoby, oživí se přidáním několika kapek vody a oxidu zinečnatého (kvaš). Pokud korektor není na dosah ruky, můžete ho vyrobit z lepidla PVA a bílého zinku (kvaš). Smíchejte ve stejném množství sušené kvaš a PVA do stavu husté smetany a dejte na místo, které je třeba zamaskovat.

Úchyt- korektor

Pokud dojde k mnoha chybám, pak k opravám a převlekům chybných čísel použijí tah - tmel, korektor se štětcem, pomocí něhož překrývají psanou vrstvu o šířce 3-4 mm. Pro korekci bodových blotů je vhodnějším perem korektor, se kterým je maskována vrstva o šířce 1 mm, která je zase nevhodná pro korekci velkých chyb.

Co se skládá z

Rukojeť je válec, který pojme až 30 ml korekční kapaliny, s malou kovovou kuličkou uvnitř, která míchá směs. Uvnitř je také mikroventil, který reguluje průtok kompozice do psacího prvku. Rukojeť funguje stejným způsobem jako konvenční kuličkové pero: když tisknete papír, válečkové ložisko se otáčí a umožňuje, aby maskovací tekutina padla na místo záklopky otvorem v kovovém hrotu.

Pravidla pro práci s perem - korektor

Bezprostředně před opravou textu:

  • několikrát protřepejte kapalnou míchací rukojetí;
  • sejměte ochranný kryt a mírně zmáčkněte nádrž se směsí;
  • další nátěr přes sklíčka a bloopers, jak by se kreslilo obyčejným perem nebo tužkou.
Varování!

Aby nedocházelo k rychlému sušení korekční směsi, rukojeť nemůže zůstat otevřená.

Není-li složení doručeno na papíře, znamená to, že došlo k následujícímu:

  1. Sušení kompozice na kuličkovém bodě. V tomto případě vezměte resuscitaciopatření. S jehlou zatlačte mechanismus míče dovnitř trochu, snaží se ho rozložit, trochu protřepejte korekčním ventilátorem a pokuste se malovat rukojeť.
  2. Pokud akce s mechanismem míče nepomohly - důvodem je sušení kompozice v nádrži. Pokud je na bázi vody - přidejte několik kapek vody z kohoutku, pokud alkohol - trochu kapaliny obsahující alkohol v jeho složení. K provedení tohoto postupu je rukojeť rozebrána a do sestavy kuličkového hrotu se nalije nějaké ředidlo.

Korekční pásy

Představte pásku s aplikovaným suchým korektorem, uzavřenou ve válci.

Výhodou je schopnost okamžitě zapisovat na korekční pásku a nemožnost vizuálně a organolepticky určit její přítomnost na archu a při nesprávném použití na ní je patrné, že v průběhu neopatrné manipulace s korektorem dochází k přerušení pásky. Šířka pásky je 4-6 mm, při které není možné maskovat bodové chyby. Ruští uživatelé mohou tyto produkty vyráběné na našem trhu zakoupit společností Attache. Mezi jeho výhody patří možnost změny modulu páskou. Před použitím:

  • sejměte víčko;
  • namontujte válec na začátek opravovaného textu;
  • bez uvolnění miniaplikace z rukou vedou pevnou linii požadované délky.

Známé značky vyrábějící korektory

Nejoblíbenější v otázce opravných prostředků textů na papíře jsou:

  • Kapalný papír;
  • ErichKrause;
  • Wite-Out;
  • Berlingo;
  • Tipp-Ex;
  • Snopake;
  • Kores.
Varování!

Každý uživatel má právo vybrat si produkty jakéhokoli oblíbeného výrobce.

Recenze

Olesya U, Kaliningrad

„Ocenil jsem korektor, navzdory své poměrně velké ceně (150 rublů). S mrtvicí je nemožné odstranit malou skvrnu, získá se bílá skvrna a pomocí pera vložím tečku a všechno je v pořádku. I když používám i mrtvici, někdy jsou v dokumentech a výpočtech vyžadovány opravy. “

Olga S, Jaroslavl

„Pracuji jako laborant v továrně. Neustále používám korektor k opravě nesprávných výpočtů a záznamů. Nepřednostuji žádné společnosti, myslím si, že důkazem je, že korektory rychle zhušťují a při použití zanechávají ošklivé nerovná místa, na kterých není vhodné psát.

Náklady na maskovací prostředky pro odstranění chyb v textech mají velmi širokou variabilitu: od 25 rublů. pro lahvičku s korekční kapalinou do 150-700 rublů. u rukojeti - korektor. Ceny páskových korektorů jsou velmi odlišné a jsou přímo závislé na délce pásky (100 až 500 rublů).

Vzhledem k tomu, že korekční prvky jsou levnější variantou pro nakládání s bloopery v textových dokumentech, jsou nejoblíbenější u účetních, zástupců kanceláří, studentů středních škol a studentů.