Kalgon pro pračky: instrukce

Kalgon je oblíbeným nástrojem, který je pravděpodobně znám všem majitelům praček. Používá se jako přísada do pracího prostředku. Ale ne každý ví o jeho vlastnostech, analogiích, pravidlech používání. Prozkoumejme tyto otázky.

Jak správně používat Calgon

Každý Kalgon je doprovázen zvláštním pokynem, který popisuje všechna pravidla pro použití látky a doporučení, jak tvrdá voda proudí do akvaduktu.

Aby bylo možné přesně a nejpohodlněji (ekonomicky) odhadnout dávkování přípravku, připojí se ke každému balení odměrka o objemu přibližně 100 ml. Jaký by měl být proud Kalgonu pro pračku:

 • 30 ml., Je-li voda v kohoutku střední tvrdosti;
 • 60 ml, pokud je voda tvrdá;
 • Plné sklo, pokud je maximální tuhost.

Tablety pro tyto účely se používají mnohem snadněji. Pro každé praní stačí přidat 1 kus. Bez ohledu na stupeň tvrdosti vody.

Poté, co jsme se rozhodli pro požadované množství látky, jsou mnohé ženy v domácnosti zmateny: „kam se má látka nalijet, protože v pračce je několik oddílů?“ Kalgon se nalije do stejného prostoru, kde je prací prášek. Ponořte se do bubnu spolu s věcmi nestojí za to.

Výrobci změkčovadla rovněž uvádějí, že k dosažení maximálního účinku musí být činidlo přidáno při každém praní, nesmí chybět.

Co tvoří, jakou formu má

Jaké látky jsou v calgonu? Stejně jako v jakékoli vodě jsou i vápenaté ionty, v Calgone je tripolyfosfát sodný hlavní látkou. Tyto látky způsobují chemické procesy, které změkčují vodu.

Zbývající látky látky:

 • Polykarboxyláty - do 30%;
 • Polyethylenglykol - do 5%;
 • Mikrokrystalická celulóza - do 15%.

Tvůrci Calgonu se starali o spotřebitele a uvolňovali látku ve třech typech:

 1. Gel;
 2. prášek;
 3. Tablety.

Výhodou Calgon je lehká, příjemná vůně. Je to výhodné, protože dávkování je snadné „regulovat“. A pokud zjistíte tvrdost vody sami, pak můžete ušetřit hodně - usnout stejně tolik látky, jak je potřeba.

Tablety pro automaty by měly být zakoupeny pouze v případě, že voda má maximální tvrdost. Ve směsi jsou zcela podobné gelu a prášku.

Pro každou z forem propuštění, aby byla pohodlná, jsou také poskytovány různé dávky:

 • Tablety jsou baleny v množství: 12, 15, 32, 35, 40, 70 ks;
 • Prášky v krabicích - 0,5 kg, 1 kg a 1,6 kg;
 • Gul se vyrábí v lahvích o objemu 0,75 ml, 1,5 l, 2 litry.

Užitečné vlastnosti Calgon

Látka se používá nejen k změkčení vody. Použijte ho, abyste se zbavilina přístroji, ale tato část pračky často selhává.

Pokud bychom to zanedbali, bude za pár let zaručena škála na topném tělese a bude nutné provést opravy. To je důvod, proč výrobce doporučuje přidat Calgon při každém mytí.

Hlavní prospěšné vlastnosti látky jsou následující:

 • Prací prášek uschovejte. Kvůli změkčení vody to vyžaduje mnohem méně;
 • Je zabráněno výskytu stupnice na stínu - životnost přístroje se zvyšuje;
 • Barevný oděv neztrácí svou barvu, protože se váha neusadí na textilních vláknech;
 • Praní je účinnější díky změkčení vody.

Lidé, kteří jsou zvyklí na zdravý životní styl, se často ptali, zda má Calgon negativní vliv na lidské tělo. Koneckonců, v tom jsou docela vážné chemikálie?

Podle různých studií odborníci dospěli k závěru, že výrobek není nebezpečnější než běžný prací prášek. A když jdete spát v pračce, nemusíte nosit rukavice.

Nikdy však nezapomeňte na nejzákladnější bezpečnostní opatření. Prášek by měl být skladován na místě, které je obtížné pro děti a domácí zvířata. Pokud se látka náhodně dostane do ústní dutiny nebo do oka, bude stačit důkladně opláchnout tekoucí vodou.

Za účelem minimalizace těchto „rizik“ je proto vhodné koupit tablety.

Je opravný prostředek opravný?účinně

Opakovaně prováděný výzkum, v jehož důsledku byl Kalgon vystaven jako neúčinný prostředek nápravy. Někteří odborníci říkají, že látka je běžným pracím prostředkem, pokud jde o její složky. mimochodem, voda také změkčuje vodu. Jiní byli nešťastní, že lék je jen pro profylaxi a nepomůže z nahromaděného nájezdu.

Existuje mnoho pozitivních a negativních recenzí o Kalgonu. Proto se názory značně liší. Ale pokud máte špínu v pračce, můžete ji rychle odstranit pomocí lidových prostředků. Například ocet nebo jedlá soda.

Proto je možné posuzovat použití /zbytečnost Kalgonu až po jeho použití. Ale přesto dáváme pár recenzí od žen v domácnosti, které používaly tuto látku během mytí.

Recenze Calgone

Olga, 26 let, Pskov.

„Pro stručné posouzení Calgon je to jen nažloutlý prášek, podobný pracím prostředkům. Pravděpodobně jeden z nejvíce propagovaných nástrojů. Ale stojí to mnohem víc, ale prakticky neexistuje žádný přínos.

Opravili jsme stroj nějakým způsobem ve službě, pracovník nám doporučil použít Calgon. Nesmysl je úplný. Kde je užitečnější - provádět preventivní opatření. Do prostoru pro prášek například nalijte balíček kyseliny citrónové, dejte stroj na plnou kapacitu a když se přístroj zahřeje, jednoduše vytáhněte kabel ze zásuvky.

Neměli byste se bát - tato technika má „zásobu“ s ohledem na poklesy napětí a přehřátí. Proto takovéznemožňuje jí to ublížit. Kromě kyseliny citrónové může být také použita soda “

.

Andrei, 30 let, Petrohrad

„Také nespokojen s Calgonem. Tento způsob čištění stroje používám z váhy:

 • Položil jsem věci na mytí, kromě prášku jsem přidal 9% octa (asi 70 ml.);
 • Položil jsem teplotu na 70 stupňů, režim mytí je minimální.

Pokud systematicky používáte tuto metodu, budou všechny vnitřní části stroje neustále čištěny od vápenných usazenin. Kromě toho bude prádlo mnohem měkčí než při mytí práškem “

Analogové prostředky

Mnozí se zajímají o podobné látky, aby se zabránilo výskytu vodního kamene, protože Calgon stojí asi 450 rublů a trvá pouze 25-30 dnů. Zvažte levnější látky, které nás skutečně nahradí Calgon:

 • Antinakipin. Průmyslová látka, která získala mnoho pozitivních ohlasů. Cena je asi 40 rublů;
 • Algafon. Je to o něco dražší - 70-80 rublů (za půl kilogramu). Vyznačuje se tím, že spotřeba prášku klesá na polovinu;
 • Stupnice č. Výrobce - Rusko. Používá se k prevenci a čištění šupin. Je v prodeji v malých pytlích na 500 g.;
 • Luxus Professional. Další domácí produkt. Vyrovnává se s tvorbou vodního kamene na vnitřku pračky. Má příjemnou vůni;
 • Top House. Levný vývoj Němců, také prodával v malých pytlích. Nečistí tolik praček, ale myček;
 • Magic Power. Německý vývoj,vyráběné v kapalné formě - v lahvích po 250 ml.