Jak žehlit oblečení bez železa

Nelíbí se vám železo nebo nedostatek času? Naučíme se železit oblečení bez železa. Existuje několik expresních metod, které mohou přinést zmačkané věci v perfektním stavu. Určitě byli vynalezeni hosteskami sovětských časů, kteří byli slavní schopností vyrovnat se s jakýmikoli domácími obtížemi snadno.

Využití dostupných nástrojů

Naléhavě potřebujete železo oblek nebo šaty, a všechny potřebné elektrické spotřebiče mimo zónu akce - být chytrý, protože hezké dámy nějak dát své oblečení v pořádku, když nebyly žádné žehličky.

Pára na pomoc

Napařování v domácnosti lze provést dvěma způsoby:

  1. Nad vířivkou zavěste halenku nebo kalhoty na 20 minut. Mokrý materiál rozprostřete na čistá místa čistými dlaněmi, nechte trochu zaschnout.
  2. Můžete jednoduše vařit vodu v konvici a držet tričko nebo halenku narovnanou na ramínku nad výtokem. Na pár vteřin držte oblečení nad párou, pak změňte polohu věci. A tak, až do všech zmuchlaných oblastínení zcela navlhčený.

Pokud chcete navlhčit věci bez žehličky pomocí páry, po navlhčení se ujistěte, že všechny rýhy vyhladíte čistými dlaněmi, vyhladíte malé záhyby a jemně je protáhnete v různých směrech. A teprve poté, co takové akce můžete pověsit oblečení sušit.

Improvizované železo

Toto je obyčejný železný hrnek. S jeho pomocí můžete vyhladit tenké věci: narovnejte si oblečení na rovném povrchu, nalijte vroucí vodu do hrnku a spusťte jej podél tkaniny, jako železo. Změňte vodu tak, aby dno hrnku zůstalo co nejvíc teplé.

A ve snu můžete žít!

K železnému oblečení bez železa můžete použít stejný vynalezený tisk. Opatrně narovnejte všechny záhyby, protáhněte tkaninu a zatlačte ji do této pozice něčím těžkým - knihami otočenými u konferenčního stolu. Můžete jen sedět na narovnané věci a vyhladit ji vlastní váhou. Pokud je celá noc před námi, položte si oblečení pod matraci a jděte do postele.

Téměř suché čištění

Připravte si doma hladicí maltu. Směs lžíce kondicionér na oblečení, ocet a vodu, nalijte směs do spreji, zavěsit oblečení na ramínkách (nechte je suché a suché po zpracování), navlhčete oblek nebo sukně připravený roztok. Při sušení materiálu musí být věci zcela prasklé.

Nejen osvětlení

Žárovka může sloužit nejen jako svítidlo. To může být použito k tahu malých věcí.: kravata, kapesník. Natáhněte materiál a natáhněte jej z nesprávné strany nad povrch horké lampy. Dbejte na to, abyste do hmoty nezapálili díru.

Pokud je hrana pohmožděná

Hrany oděvů jsou dobře vyhlazené, límec blůzy je narovnán narovnáváním vlasů: stříkejte teplou vodu na pomačkané plochy stříkací pistolí, látku protáhněte přes vyhřívané kleště.

Žehli jsme sami na sobě

Tímto způsobem můžete věci rychle táhnout. Navlhčete látku spreji a položte si halenku a tričko. Počkejte, až vyschne, a pokračujte ve svém podnikání.

Nic než ruce

Malé záhyby na tenké tkanině mohou být hladeny vlastní dlaní namočenou ve vodě. Ujistěte se, že máte čisté ruce!

Mokrý ručník

Těžší věci - svetr, pulovr - jemně položte na mokrý ručník, vyrovnejte povrch a počkejte, až se rýhy vyrovnají.

Není třeba žehlit

Zde je několik užitečných tipů, které mohou zásadně pomoci vyhnout se žehlení:

  • Věnujte pozornost materiálovému složení. Tkaniny s nečistotami ze syntetických vláken jsou méně pomačkané než přírodní. Pokud je takový oděv po umytí řádně vysušen, dokončí se sám.
  • Nepoužívejte sušičku v pračce, nechte oděv zbavit se vlhkosti přirozeným způsobem - na prádelní šňůru a v narovnané formě.
  • Zvolte režim „bez záhybů“, po kterém budete opatrně ponechánipraní prádla a zavěste ho na balkon, aby se usušilo.
  • Když zabalíte kufr, nepokládejte si šaty, ale skládejte je do válečků, zejména pokud jsou kalhoty a košile.
  • Po opláchnutí nevymačkávejte věci, nechte je co nejvíce vlhké. Nemůžete dokonce ani otočit, ale pouze zbavit přebytečné vlhkosti. Zavěsit na závěs, narovnat všechny záhyby a vrásky na své oblíbené halence nebo letní šaty, nechat uschnout.

Je vždy příjemné vypadat stylově a uklizeně, aniž byste trávili čas se starostí se železem.