Jak zaútočit na svatební šaty

Konečně jste ho našli - oslňující svatební šaty! Za nekonečnými armaturami je vše přizpůsobeno velikosti a vyhovuje vašim požadavkům a vkusu. Nicméně, svatební šaty, které vypadaly skvěle během montáže, poněkud ztrácí svůj vzhled, jakmile se dostanete z krabice doma. Dekorace a volánky se zhroutily, luky se zřítily - jak se obléknout do svatebních šatů, aby se dostaly do původního stavu?

Nenechte se odradit. Ale nemůžete si odpočinout, protože vyhlazování jemné věci doma jako běžné spodní prádlo nebude fungovat: neuvěřitelné množství dekorativních prvků komplikuje proces obnovy krásy svatebních šatů.

Nabízíme několik způsobů žehlení, vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje. Podle našeho názoru je nejoptimálnější parní generátor. Řekneme, jak ji používat.

Metoda 1: parní generátor

Pro vyžehlení svatebních šatů parním generátorem postupujte takto:

  • Nasaďte šaty na ramínka nebo závěs, nasměrujte páru na tkaninu, pomalu, přeložte za záhyb, chodte po povrchu šatů.
  • Po zpracování nechte šaty zcela vychladnout.
  • Nelze vyhladit poprvé - chodit selektivně znovu.

Přečtěte si návod k použití přístrojepoužívání přístroje.

Důležité! Fatin, krajka, kapron se bojí vysoké teploty, příliš silný parní paprsek může látku dokonce roztavit.

Metoda 2: Přírodní paření

Nenechte se rozrušit, pokud nemáte parní generátor. Nabízíme poradenství zkušených žen v domácnosti, kteří vědí, jak parit věci bez použití drahých zařízení.

  • V lázni si vezměte horkou vodu, zavěste šaty tak, aby se lem nedostal do styku s vodou. Počkejte, až bude koupelna dobře naplněna párou.
  • Zavřete dvířka a po 20 minutách vyjměte oblečení z „parní místnosti“, zkuste jemně narovnat všechny záhyby, luky a volánky čistými rukama, nechte je ve vzpřímené poloze, aby se ochladilo.

Pokud není koupelna, vařte vodu ve velkém, širokém hrnci a šaty pověste na tento kontejner. Všechny povrchy musí být dokonale čisté! Buďte velmi opatrní, aby oblečení nespadlo do vody, jinak ho budete muset také vysušit.

Nepřehánějte oblečení v „parní lázni“, protože lepidlo, na kterém se drží korálky, kamínky a další dekorace, se může jednoduše promočit z přebytečné vlhkosti, a pak bude veškerá krása na podlaze.

Metoda 3: Železo

S pomocí železa se svislou párou můžete vyhladit zbytečné záhyby šatů: připevnit šaty na závěs, poslat proud páry do zmačkané látky, ale nedržte železo zavřené, aby nedošlo k poškození materiálu příliš horkým proudem.

A pokud tkanina ještě není hotová, když se vaří v páře, jak v tomto případě pohladit svatební šaty?Budeme se muset uchýlit k tradičnímu žehlení běžným železem. Nebojte se - pokud uděláte všechno správně, můžete si vyhladit oblečení doma o nic horší, než byste dělali ve svatebním salonu.

Naše rada pomůže správně vyhladit vaše oblečení:

Nasaďte na železnou podrážku trysku PTFE. Ne - železo přes tenkou tkaninu nebo gázu, složené v několika vrstvách.

Povrch železa, stejně jako žehlicí prkno, musí být dokonale čistý!

Zvolte teplotu, která odpovídá typu tkaniny. Pokud není možné dokonale vyhladit část oděvu, použijte páru, ale v minimálním režimu. Nebo navlhčete tkaninu, kterou jste železo, ale nemělo by to být příliš mokré.

Nejprve vyžehlte šaty v nenápadném prostoru špičkou železa. Pokud se tkanina neroztaví, neroztaví se, pokračujte ve stejném režimu.

Nezapomeňte, že oděv je nejčastěji šitý z několika druhů tkanin, a proto neustále mění teplotu ohřevu podešve. Například atlas dokonale žehlí (přes tkaninu ve všech případech!) S párou na “dva”, organza vydrží pouze suché žehlení na “jeden”.

Žehlené záhyby šatů by se měly držet tak, aby se znovu nebraly, takže během žehlení si vezměte přítelkyni, matku, která vám pomůže.

Algoritmus činnosti

Zde je stručný scénář vaší práce:

  • Začněte s živůtkem. Pokud je zdobena složitou výšivkou, otočte ji ven a zakryjte prkno ručníkem, aby nedošlo k poškození korálků a kamínků.
  • Dále pokračujte k rukávům, pokud existují. Na žehlicí prkno použijte speciální stojan. Po žehlení vložte do každého rukávu kus papíru válcovaného do válce - materiál tak neztrácí tvar a nebude se vrásčit.
  • Další v řadě je sukně. Začněte s spodním prádlem, zakončete s nejsložitějším volánkem, luky, oblékacími pásky. Pro důkladné vyhlazení použijte stojan na rukávy. Buďte opatrní, protože materiál může být jiný než hlavní tkanina šatů.
  • Zavěste šaty na závěs a jemně narovnejte všechny záhyby.
  • Je-li vlak, nejprve vyžehlte boční švy, pak proveďte přední stranu, jděte železem zevnitř ven. Při žehlení použijte přídavný závěs, kde budete upevňovat žehlené části kabelu.

Připravte si šaty alespoň v noci před oslavou, takže budete mít čas na opravu chyb v žehlení. Pokud se ve vašich akcích nevyskytly žádné chyby, pověste si oblečení na závěs. Nechte ho čekat na slavnostní okamžik ve světlé a prostorné místnosti.