Jak vyčistit kuchyňskou soupravu tuku za 2 minuty - 10 osvědčených způsobů

Použití syntetických detergentů k čištění kuchyňské soupravy může mít katastrofální vliv na nábytek - celistvost a barva samotného nátěru se zhorší. To platí zejména pro dřevěné a kovové základy, na kterých se hromadí tuk, prach a nečistoty. Aby se zabránilo zdlouhavému obecnému úklidu v kuchyni, mytí náhlavní soupravy přidáním octa nebo například citronové šťávy by se mělo provádět s pravidelnou týdenní pravidelností.

Tradiční způsoby odstraňování tuku v kuchyňském setu

Je důležité velmi opatrně odstranit nahromaděné mastné skvrny, prach a nečistoty z kuchyňské linky. Za tímto účelem zvolte nejjemnější metody povrchové úpravy. Použití lidových prostředků je nezbytným měřítkem bezpečnosti v rodině alergiků, kteří velmi silně reagují na expozicisyntetické detergenty.

Hořčičný prášek

Při mytí špinavých mastných povrchů můžete použít nejběžnější prášek z hořčice. Chcete-li léčit náhlavní soupravy, musíte nalít malé množství látky do kontaminovaných oblastí a poté vše otřít vlhkým hadříkem. Omyjte čistou vodou.

Kromě boje s mastnými skvrnami má hořčičný prášek antibakteriální účinek. Látka se snadno omyje vodou, což znamená, že proces čištění bude rychlý a snadný. Případně můžete použít vodu zbývající po umytí vařené rýže. Tato metoda snadno čistí nečistoty a přispívá k šumivým povrchům náhlavní soupravy.

Kyselina citrónová

Tato možnost je účinná v boji proti šupinám a v případě potřeby bělidla a dezinfikují. Malé množství produktu musí být rozptýleno na povrchu a ošetřeno vlhkým hadříkem nebo ubrouskem. Po těchto procedurách je nutné vše důkladně opláchnout a poté otřít do sucha čistým ručníkem.

Mýdlo na praní prádla

Nejuniverzálnějším způsobem řešení mastných skvrn a nečistot je prací mýdlo. Mohou čistit povlak a dezinfikovat. Použijte roztok mýdla na všech plochách kuchyňské soupravy. To platí pro dřevo, dlaždice, sklo a kovové základy.

Pro přípravu roztoku budete potřebovat asi 10 g strouhaného hlavního mýdla naředěného v500 ml teplé vody.

Důležité!

Pro čištění je lepší použít tyčinky mýdla na prádlo s tmavou barvou, protože ostatní se s tímto úkolem nemohou vyrovnat.

Stolní ocet s jílem

Taková kombinace může překvapit svou účinností při zpracování dlaždicových povrchů. Pro tento účel je vhodná hlinka s rovnoměrnou strukturou, bez kamenů a pevných částic, která by mohla poškodit celistvost a zanechat na nich neupravené škrábance. Musíte si vzít 2 - 3 lžíce hlíny a přidejte do ní octu před hustou formou kejdy. Tento nástroj zvládne dřevěné, dlaždice a kovové povrchy.

Ve výsledné hmotě je nutné ponořit část houby a poté opatrnými kruhovými pohyby za účelem léčení nájezdů a skvrn. Po 5 - 7 minutách vše, co potřebujete vypít čistou teplou vodou a otřete suchým čistým ručníkem.

Jedlá soda a prášek do pečiva na těsto

Obyčejná jedlá soda snadno čistí všechny povrchy a způsobuje, že jiskří novými čistými odstíny. To platí zejména pro mytí sódou, následované opláchnutím. Housewife jedlá soda je doporučeno použít, pokud chcete vybělit tmavé části náhlavní soupravy. Při zpracování plastových povrchů je to jedlá soda, která je účinným a především bezpečným způsobem čištění. Kromě obvyklé sodovky lze použít i prášek do pečiva. Má podobné účinky na mastné skvrny.

Při použití prášku do pečivamusíte nejprve přidat trochu vody do suchého prášku, aby se vytvořila kaše. Připravený tlustý roztok by měl být aplikován na špinavé oblasti náhlavní soupravy a ponechán po dobu 25 - 30 minut. Poté vše, co potřebujete umýt a otřít do sucha.

Jedlá soda s přidaným rostlinným olejem a peroxidem vodíku

Alternativně můžete použít kombinaci malého množství jedlé sody s několika lžičkami rostlinného oleje. Hotová směs by měla být nanesena na špinavý povrch kruhovými pohyby kartáče. Změny budou patrné téměř okamžitě, protože ošetřená část povrchu bude velmi odlišná od té, která má být vyčištěna.

Nevzdávejte se možnosti ředění jedlé sody peroxidem vodíku na konzistenci husté domácí zakysané smetany. Tato směs je často ošetřena znečištěnými pánvemi. Kuchyňský nábytek by měl být lehce otřený hotovou směsí a ponechán po dobu nejméně 30 - 35 minut. Poté je možné veškeré mazivo a nečistoty snadno omýt teplou tekoucí vodou.

Doporučení pro používání stolního octa

Stolní ocet slouží jako účinný domácí prostředek k čištění kovových povlaků, jako jsou dřezy, sporáky nebo vodovodní baterie. Pokud se kolem kohoutku nebo dřezu nahromadí váha, není nutné je kompletně rozebírat a otáčet zpět. Stačí obal zabalit látkou, hojně navlhčenou v octě. Pokud jsou příliš znečištěná místa, pak ubrousek nebo hadr s octemnechte působit nejméně 20 až 50 minut na povrchu.

Pomocí stolního octa můžete rychle a relativně snadno odstranit nepříjemné pachy v místnosti. Pokud čistící proces používá syntetické detergenty, může být k nim přidán ocet v poměru 1: 1.

Osvědčené tipy pro čištění čalouněného kuchyňského nábytku

Mastné skvrny na měkkých sedadlech kuchyňského nábytku lze odstranit stejnými díly:

  • jedlá soda;
  • syntetický detergent na nádobí;
  • stolní ocet (6–9%).

V hotové směsi je část ubrousku navlhčena a poté jsou skvrny samy otřeny. Poté se skvrna ponechá 15 - 20 minut a opatrně se otře hadrem namočeným v čisté studené vodě.

Vlastnosti použití amoniaku

Pro práci je lepší připravit roztok sestávající z jedné polévkové lžíce čpavku a litru čisté teplé vody. V takových případech lze ošetřit špinavé povrchy kuchyňské linky houbou, čistě navlhčeným hadrem nebo malou stříkací pistolí. Je důležité odstranit aplikovaný roztok nejdříve 5-7 minut po aplikaci. Látku lze odstranit čistým vlhkým hadříkem nebo houbou.

Vlastnosti používání stolního octa a alkoholu

Pro úspěšné ošetření kuchyňské soupravy s dezinfekcí můžete použít kombinaci obyčejné vody, octaa alkohol (vodka) v poměru 2: 1: 1. K naplnění pokojů příjemnými vůněmi můžete do hotového roztoku přidat několik kapek oblíbeného esenciálního oleje.

Tento způsob čištění zahrnuje použití stříkací pistole. Směs by měla být ponechána na skvrnách po dobu asi 10 - 15 minut, pak jemně očistěte čistou houbou.

Funkce preventivní péče

Aby kuchyňský úklid nebral celý dlouho očekávaný den volna, měla by být pravidelnost čištění samotných povrchů omezena na 2-3 krát týdně. V ideálním případě se provádí částečné čištění nečistot denně.

Je třeba nejprve ověřit možnou reakci povlaků na činidle. K tomu se malé množství roztoku aplikuje na stěží pozorovatelnou část atributu a poté se reakce zkontroluje. To umožní další ověření bezpečnosti čisticí metody a zabránění poškození integrity a krásy milované útulné kuchyně.

Tipy v závěru

Při čištění kuchyně používaly nejdostupnější lidové prostředky, ale nezapomeňte na dodatečnou ochranu kůže rukou, například kyseliny citrónové. Je třeba pracovat v ochranných rukavicích. Pokud byl k čištění používán ocet, čpavek nebo jakákoli jiná složka s charakteristickým silným zápachem, musí být místnost odvětrána.