Jak vybělit spodní prádlo?

Je možné kvalitativně vybělit spodní prádlo doma? Koneckonců, tyto šatní skříně položky jsou docela jemné, často zdobené krajkou, výšivkou, saténové luky nebo barevné prošívání. Pokud dáváte přednost bílému prádlu s tonální úpravou, charakterizuje vás to jako obzvláště elegantní, elegantní a dokonce rafinované. Chcete-li mít krásně epithets po dlouhou dobu nejen odpovídal vám, ale také na vaše oblečení, musíte být schopni řádně starat o věci tak, aby udrželi dokonalý vzhled.

Bělené přírodní tkaniny

V této části popíšeme, jak správně odbarvit látky bez povrchové úpravy. Dokonce i mladé ženy v domácnosti vědí, že kalhotky a podprsenky nelze umýt společně s kuchyňskými utěrkami, ubrusy a ložním prádlem. Dokonce i tkaniny stejného typu v takové čtvrti ztrácejí svou čerstvost - proto by měly být intimní šatní skříně vždy umývány odděleně.

Toto základní pravidlo zachování vzhledu a kvality tkaniny vyvolává další nutnost - ruční mytí. Koneckonců, nezačínat auto - automatické pro pár kalhotek! Pokud pravidlo není respektováno, věci rychle dostanou šedý odstín, vypadají neuspořádané, nechtějí je nosit.

Nabízíme tři testované metody bělení x /btkaniny:

  1. Vaření - lehce protáhněte sněhově bílé kalhotky rukama a po umytí mýdlem vařte po dobu 15 minut V ideálním případě je pro tento účel ideální mýdlo Duru s bílou barvou a příjemnou vůní. A kvalita není nižší než 72%. Je pravda, že to stojí za něco víc. Žádný Duru, použijte klasický - obvyklý hnědý kus.
  2. "Bílé" nebo jiné chlorové bělidlo. Ručně prané prádlo ponořte do horké vody s „Belize“ po dobu 20 minut. Výpočetní prostředky - 2 tabulka. lžíce na litr vody. Zažloutlé věci se mohou vařit přidáním chlorového bělidla, ale tkanina z takového postupu se značně zhoršuje.
  3. Peroxid + amoniak. V litru horké vody rozpusťte lžíci amoniaku a lžičku peroxidu. Po promytí ponořte trička a šortky do roztoku na 1 hodinu. Při bělení nezapomeňte zamíchat. Nástroj voní špatně, ale efekt je úžasný. Pokud namáčení nepomohlo při bělení prádla, bezpečně vařte.
  4. Soda bavlna bělí dobře. K tomu vezměte 2 lžíce sody na litr a hodinu namočte. Abych byl upřímný, líbilo se nám působení sody nižší než výsledky varu, bělení v Belize a namáčení v peroxidu s amoniakem.

Krajka a satén

Krajky a satén jsou velmi zdobené kalhotkami a tričkami. Zde také přidáváme barevné vložky, výšivky a další krásy.

Důležité!K bělení jiných typů tkanin nelze použít ani varné ani chlorové bělicí prostředky.

A tady je sodaje třeba zvážit více.

Přidejte trochu sody, když pračky - krajky a saténové vložky zůstanou čerstvé po dlouhou dobu. I když si umyjete spodní prádlo v autě - přidejte do nádoby s práškem jedlou sodu - dosáhnete snadného bělení.

Soda s přidaným amoniakem. Algoritmus je následující: roztok se připraví z 2,5 litru vody, čtvrtého šálku sody a 2 lžíce amoniaku. Namočte prádlo na 2 - 4 hodiny. Tato metoda je mnohem agresivnější než ostatní, ale má vynikající práci, pokud prádlo změnilo barvu na žlutou nebo šedivou.

Peroxid s amoniakem je ideálním prostředkem pro takové spodní prádlo. Dělejte všechno stejným způsobem, jak je popsáno v metodě s přírodními tkaninami, nemůže pokazit.

Peroxid a amoniak mohou být použity jak v komplexu, tak i samotném. Výpočet v každém případě znamená - lžíci nebo litr. Většina zdrojů ukazuje, že amoniak je dost v množství lžičky. Po osobně provedených testech tvrdíme, že lžička amoniaku nestačí, toto bělidlo funguje špatně.

Metody jsou domácí, ne zcela tradiční

.

U bavlněných tkanin spodního prádla není praní v hořčici špatné. Stačí přidat trochu prášku do mýdlového roztoku a umyjte to - čerstvost a ztracená bělost se vrátí.

Pozor!​​Neumývejte oděvy zdobené saténem a krajkou v hořčici - budou žloutnout. Ale bílé kalhotky s barevnými vložkami - prosím.

Ponožky a syntetické kalhotky namočené ve fyziologickém roztoku před praním. Vezměte sůlv množství 50 gramů na litr. Pro intenzivní bělení můžete ve stejném poměru promíchat sůl se sódou.

Aby se neobtěžovalo

Jemné šatní skříně mohou být hýčkány drahým bělícím prostředkem. Vyberte kyslík - nemůže se pokazit. Jednat přísně podle pokynů.

Nákup optického bělidla pro syntetické materiály za to nestojí. To je vhodné při mytí halenky - takže efekt bude znatelný. S kalhotkami - tričkami - podprsenka číslo neprojde - jsou nošeny pod oblečením, v kontaktu s nímž optický efekt zmizí.

Každý z nás popsal způsoby bělení spodního prádla bezpečně pro dětské oblečení. Nedoporučujeme pouze chlorové bělidlo pro dětské oblečení. Pokud používáte čpavek, prádlo dobře opláchněte. Při výběru způsobu bělení - při mytí nebo zcela bez něj si pamatujte naši radu.