Jak vybělit ložní prádlo

Klasické bílé ložní prádlo lze vytočit z módy. Je však těžké najít rodinu, která nemá bílé prostěradla a přikrývky, které jsou chráněny před sovětskými časy. Proto se význam otázky, jak vybělit ložní prádlo, nesnižuje. Je pravda, že úkol byl mnohokrát zjednodušen.

Vzácné ženy v domácnosti nyní vaří prádlo v nádrži na sporáku, aby bylo dosaženo dokonalé čistoty. A nakonec to naše babičky také namáčkly a škrobily a hladily ho jednoduchými žehličkami doma bez jakýchkoliv nových čističů páry.

Povlečení a povlečení sovětských časů jsou překvapivě trvanlivé, a proto přežily dodnes. Je pravda, že některé objekty se staly šedými nebo se zažloutly - nechci si takovou postel. Existuje několik metod, které vám pomohou rychle vybělit staré ložní prádlo, a mluvit o nich.

Jednoduché, rychlé, drahé

Nejjednodušším způsobem je ruční praní prádla. V tomto případě nebudete vůbec obsazeni, tím, co servisní pracovníci dosáhli čistoty, než bělení, získáte ruce, dokonale vyžehlené listy a přikrývky, ušetříte čas. Profesionální praní však není levné. Ano, a buďtevěří, že vaše postel není umýt ve stejném stroji s někým jiným, nemůžete. Proto je vhodnější bělit ložní prádlo doma. K tomu použijte:

  • chlorové bělidlo;
  • kyslíkové bělidlo.

Jasným zástupcem bělidla chlorem je kapalina "bělost". Bělý jemný, nicméně, s častým použitím dělá tkaninu slabý a tenký. Chcete-li objednat staré listy, povlečení na polštáře apod., Použijte „bělost“ po hlavním praní nebo před ním. V horké vodě rozpusťte 2 - 4 uzávěry výrobku a hodinu a půl namočte do ní ložní prádlo. Nezapomeňte míchat věci v procesu bělení.

Důležité! Používejte chlorové bělidlo pouze pro přírodní látky (bavlna atd.) Bez barevného vzoru!

Kyslíkové bělidlo je účinným lékem. Může to být jak suché, tak kapalné. Nástroj je drahý, ale šetří tkaninu a nekoroduje barvu. Pokud jste

jsou připraveni zaplatit určitou částku za výsledek, můžete použít kyslíkové bělidlo. K dispozici jsou kyslíkatá bělidla, která mohou být kombinována s práškem při mytí ve stroji.

Mnohem levnější a složitější

Doma navrhujeme vybělit ložní prádlo s následujícími výrobky:

  • peroxid vodíku a amoniak;
  • soda a její varianty;
  • terpentýn;
  • mýdlo na praní a vaření;
  • sůl.

Nyní analyzujemevíce metod.

Peroxid + čpavek

Pro 10 litrů vody by se mělo použít 3 až 4 lžíce alkoholu a peroxidu. Obě složky dobře rozpusťte v horké vodě, ponořte věci a nechte 5 až 6 hodin v roztoku.

Důležité! Tato metoda je univerzální. Lze jej použít pro barevný a hedvábný prádlo.

Po - praní v rychlém režimu. Pokud experimentujete s barevným prádlem nebo postelí s přídavkem syntetických látek, sledujte teplotu vody. Tenké látky v horké vodě se neumývají.

Soda

Potravinová soda a sody se používají k odbarvování jakékoli tkáně. Jemné tkaniny jsou běleny předběžným namáčením v horké vodě se sodou (100 g /10 litrů). Přírodní přikrývky a prostěradla snadno snášejí vysoké teploty.

Důležité! Pokud přidáte 2 lžičky čpavku do roztoku sody, bude ložní prádlo lépe bělit.

V sodu, můžete nejen namočit, ale také umýt a vařit prádlo. V prvním případě se 3 až 4 polévkové lžíce sody přidají do pracího detergentu přímo do prostoru pro prášek, ve druhém, do nádoby s mýdlovou vodou, kde se prádlo bude vařit.

Množství sody v roztoku lze snížit jeho nahrazením solí. Směs a sodu smíchejte ve stejném poměru a před praním namočte prádlo.

Turpentýn

Na základě terpentýnu připravte domácí bělidlo pro nejvíce vymyté a zažloutlé části ložního prádla. Turpentin se smíchá s čpavkem - 2 lžičkami každého produktu na 5 litrů vody aPonořené lůžko ponořte do roztoku. Procedura voní špatně, ale výsledek je vynikající.

Mýdlo na praní prádla

Nepostradatelné pro vaření s bělící funkcí. Napůl polovinu mýdla strouhejte a rozpusťte v horké vodě. Po ponoření ložního prádla vařte 1 hodinu. Výsledek se vám líbí.

Důležité! Vaření mýdla na prádlo je nejbezpečnější metodou. Používá se k odbarvení dětských prostěradel, plenek a povlečení na polštáře.

Je-li tkanina jemná, např. Chcete vybělit list s výšivkou, dobře promočte věc, mýdlo mýdlem a nechte přes noc v umyvadle nebo jiné plastové nádobě. Po jemném umytí. Mimochodem, tato metoda je také vhodná pro bělení vybledlých věcí.

Sůl

Varná sůl se používá před hlavním praním. 5 - 7 lžíce soli zředěné v 10 litrech vody a ponořte prádlo do roztoku. Je lepší zařídit "solení" na noc.

Namáčení soli se nedokáže vyrovnat se starými skvrnami a žloutnutím, ale pokud potřebujete látku bělit bez varu, pak je chlorid sodný v pořádku.

Delikátní bělení

Pokud potřebujete látku bělit synteticky, zkuste použít suchou hořčici. Jen rozpusťte několik lžiček prášku v teplé vodě, namočte prádlo a pak omyjte. Namáčení příliš dlouho by nemělo být - 4 hodiny stačí. Tato metoda se nám velmi líbí - osvěžuje barvy, zachovává a zlepšuje bělost, je šetrná k životnímu prostředí.

Našenázor na exotické

Mnozí doporučují bělení spodního prádla manganu. Nedoporučujeme! Je poměrně obtížné rozpustit manganistan draselný, stále klesá ve formě malých teček na dno nádrže. Pokud takový "bod" náhodně spadne na váš list, skvrna zůstane navždy.

Nedávno jsme se dozvěděli o způsobu bělení skořápkami. Nevíme, nemuseli to zkoušet, protože 100 gramů skořápek se neshromažďuje, bylo příliš lehké. Ale pokud má někdo na farmě spoustu mušlí, vezměte si 100 gramů, zašívejte je do plátěného sáčku a vložte je do pračky přímo do bubnu. Říká se, že výrobek dokonale bělí prádlo během praní.

Použijte navržené tipy a nezapomeňte, že je mnohem snazší „opotřebovat“ věc než bělidlo.