Jak určit hmotnost prádla pro praní v pračce

Jednou z hlavních vlastností praček je minimální a maximální zatížení. Jsou to oni, kteří určují, kolik prádla lze prát pro „jeden přístup“.

Aby však pračka pracovala dlouho po dlouhou dobu, znalost tohoto ukazatele nestačí. Každý by tedy měl znát hmotnost prádla, které je naloženo, a zvolit nejlepší volbu tak, aby nedošlo k přetížení a nezatěžování bubnu.

Vlastnosti mytí ložního prádla

Chcete-li zvýšit účinnost mytí, měli byste si být vědomi obecných pravidel a doporučení, která budou pro tento podnik užitečná.

Vždy třídit věci podle látky a barvy . Neměli byste dávat bílý a tmavý prádlo do bubnu nebo z hedvábí a syntetického zimního skla. Před praním by se všechny povlečení na polštáře a přikrývky měly otočit dovnitř tak, že se ze švů odstraní všechny nečistoty. Na štítku vyberte režim praní uvedený výrobcem.

Nepoužívejte prášky pro bílé věci, kdyžmytí barevných výrobků . Složení těchto čistících prostředků vždy zahrnuje bělidlo, které snadno odbarví vzor, ​​nebo horší, poškodí tkaninu.

Vždy zapněte extra máchání . S jeho pomocí bude možné produkt opláchnout vyšší kvalitou a ušetřit tak od prachových částic. To platí i pro dětské prášky.

Vlastnosti praní v závislosti na typu tkaniny

Režim mytí přímo závisí na typu tkaniny ložního prádla. Proto je velmi důležité vědět a vždy dodržovat níže uvedená pravidla.

Len a bavlna

Povlečení a bavlněné povlečení se prát při vysokých teplotách - do 90 stupňů. To je hlavní rys těchto tkanin.

Velmi špinavé bílé věci lze také strávit ručním praním. Toto tepelné zpracování může být provedeno pouze s bílou podestýlkou, barevně omyvatelnou při teplotě nejvýše 60 stupňů.

Je dobré vědět ! Pro praní veškerých skvrn na bavlněném nebo bavlněném prádle namočte produkty 20-30 minut před praním. Extrakce prádla z těchto tkanin se může provádět při maximální rychlosti.

Výběr pracího prášku je velmi důležitým bodem. Bílé tkaniny by měly být omyty látkami, které obsahují bělidlo. Optimálně, pokud neobsahuje chlor.

Barevná podestýlka by se měla umýt speciálními prášky. Navíc při přidávání prášku je myšlenka „čím více - tím lépe“ špatná. Pokud je látka s přebytkem, jednodušenelze zcela opláchnout.

Satin

Tato tkanina se vztahuje na bavlnu. Když byl vytvořen, nitě se propletily zvláštním způsobem, takže prádlo bylo jemnější a poněkud hedvábné. Je také odolnější a odolnější - vydrží až 400 praní.

Při volbě teplotního režimu se doporučuje umístit nejvýše 60 stupňů středního stupně. Pokud se použijí prášky s aktivními přísadami, pak optimální teplota bude 40 stupňů.

Jako čistič je lepší použít tekuté gelové prášky, které jemně umyjí tkaninu. Tekutá látka je také lépe opláchnuta a může být nanesena na tkaninu před praním, pokud jsou patrné velké skvrny.

hedvábí

Tato tkanina je velmi jemná a vyžaduje stejné ošetření.

Pro mytí je lepší zvolit režim „Silk“ nebo „Delicate“. Zajistí optimální teplotu - 35-40 stupňů. Buben se současně otáčí pomalou rychlostí - to umožní uchovat vlákna tkaniny.

Hedvábné ložní prádlo se také promyje kapalnými látkami. Můžete přidat klimatizaci. Spin za to nestojí.

Silk acetát

Má mnoho rozdílů od běžného hedvábí. Tato tkanina je syntetická a má mnohem horší vlastnosti než přírodní materiál. Toto prádlo je proto umýváno pouze v citlivém režimu.

Acetátová tkanina netoleruje zásady a kyseliny a má také strach ze zvýšených teplot. Proto lépepředem naplánujte mýdlo a tyto věci umývejte v teplotních podmínkách do 35 stupňů.

Bod varu této syntetické látky je obecně destruktivní. Točení se také nedoporučuje, protože je možné vlákna poškodit. Nejlepším řešením je vložit si froté ručník a jemně stlačit.

Je-li umyvadlo ruční, je třeba do nádrže přidat trochu soli, kterou je nutno předem rozpustit. 1 polévková lžíce. Já bude dost.

Polyester

Vztahuje se také na syntetické látky. Velmi často se používá při úpravě ložního prádla s ohledem na některé pozitivní vlastnosti. Bavlna je často přidávána do polyesterových vláken, aby byl výrobek trvanlivější.

Optimální teplota pro praní prádla je 35 stupňů. Pokud má výrobek mírné znečištění, můžete dokonce nastavit režim „Rychlé praní“ a nastavit teplotu na 40 stupňů. Odšroubujte polyester nestojí za to.

Tipy pro žehlení

Některé užitečné pokyny pro žehlicí lůžko:

  • Všechny typy ložního prádla, bez ohledu na typ tkaniny, by měly být žehleny trochu mokré. Výjimkou je polyester, protože je poměrně těžké rozdrcení;
  • Bavlna a lenost by se měla žehlit z přední strany dobře vyhřívaného železa. Můžete parní;
  • Hedvábné výrobky se žehlí výhradně na zadní straně. Maximální teplota žehličky - 110 stupňů. Není nutné navlhčovat hedvábí, protože voda může zanechat skvrny po žehlení.

Jak zjistit hmotnost prádla asprávně vypočítat

Při určování maximální přípustné hmotnosti prádla, kterou lze naložit do bubnové „myčky“, budete samozřejmě pomáhat při technické dokumentaci, která byla součástí pračky. Ale co když není?

První věc, kterou je třeba hledat, jsou technické parametry, model. a rok výroby pračky. Moderní pračky nemají minimální práh zátěže a můžete dokonce prát jeden kapesník. Modely vyrobené před 2000s zřídka umýt méně než 1-2 kg.

Rovněž je důležité věnovat pozornost materiálu výrobku, protože různé látky, pokud jsou mokré, také zvýší svou hmotnost různými způsoby. Například oblečení z husté tkaniny bude mít menší hmotnost než lehké věci.

Buben jakékoli moderní pračky může být zcela naplněn. Ale přesto to nestojí za ucpávání. Pokud umýváte syntetické tkaniny - naplňte buben na polovinu, je tam vlna - 1/3.

Minimální zatížení prádla

Nejste si jisti, jaké je minimální povolené zatížení prádla? Množství oblečení ve stroji je přímo úměrné úrovni vibrací, ke kterým dojde během cyklu odstřeďování. Ovlivňuje životnost přístroje.

Výrobci o tomto parametru často nepsají. V bubnu můžete dát spoustu různých věcí - šetří energii. Ale ne každý je důležitý, aby se zachránil, jako rychlost osvěžení několika triček, šatů atd.

Při maximální rychlosti odstřeďovánív bubnu by mělo být rovnoměrně rozloženo. V opačném případě může dojít k nevyváženosti, což vede k vážným poruchám zařízení.

Pokud tato doporučení ignorujeme, stroj se bude třást a buben začne vibrovat. Kromě toho, bez ohledu na kvalitu zařízení - stejně, dříve nebo později se objeví mikroskopické trhliny.

Maximální zatížení prádla

Také důležitou vlastností automatu. Moderní modely mohou dokonce pojmout 15 kg., Ale mnoho lidí to bere negativně. Proveďte například výpočet.

Kolik váží prostěradlo s přikrývkou? Asi 1 kg. Pokud se tedy 12 kg vejde do pračky, můžete dát 6 takových souprav, ale ve skutečnosti můžete umístit pouze 1 takovou sadu do bubnu z důvodu velkého objemu.

Je to důležité ! Výrobci praček - konkurenti. A vyniknout, ukázat své zařízení v lepším světle, než je ve skutečnosti. Pravda nebo ne - soudit vás.

Maximální kapacita bubnu je maximální hmotnost, která může buben otáčet tak, že zatížení je optimální. A nepotřebujete neustále naložit pračku "při poruše".

Často odstraňujeme hromadné položky, které váží velmi málo. Kromě toho, typ a struktura tkaniny je velmi závislá na faktoru, kolik vody produkt absorbuje během mytí.

Například je třeba prát deku. V suché formě je lehká, může dokonale sedětv malé pánvi. Ale mytí rukou je poměrně problematické, protože se stává objemnější, těžší. Proto je jednodušší jej umístit do koupelny - je tam prostornější.

Situace je podobná u bubnů pračky. Čím větší je maximální limit, tím je do něj možné umístit objemnější věc. Například, 12 kg stroj je koupen ne mýt 12 kg v tom. prádlo, ale aby se vešly něco objemnějšího.

Tabulka suchého prádla

Moderní pračky mohou snadno vážit věci samy. Pokud však vaše „umývání přítele“ nemá takovou možnost, zaznačte si tuto tabulku a nikdy se nemůžete pokazit:

Bavlněné povlečení:

  • List - 500-700 g;
  • Přehoz - 700-1000 g.;
  • Povlak na polštář - 100-150 g;
  • Celá množina je asi 1300-1850.

Kuchyňské utěrky:

  • bavlna, středně velký ubrus - 350-500 g;
  • Tkanina (velký ubrus) - 1 kg;
  • Ručník - 100 g;
  • Ubrousek - 90 g

Dámské oděvy:

  • Sukně - 150-200 g;
  • Halenka - 120 g;
  • Šaty - 250 g;
  • Pajamas - 400-500;
  • bavlněné prádlo - 250 g;
  • noční košile - 200 g;
  • Kapesník - 15 g;
  • Spodní prádlo - 50-150 g.

Pánské oděvy:

  • Bavlněné tričko - 300 g;
  • Kombinovaná tkanina - 250 g.;
  • kalhoty - 450 g;
  • Džíny - 550-600 g;
  • Vesta - 200 g;
  • Větrovka - 900 g;
  • kombinézy - 650 g;
  • Spodní prádlo - 100-250 g;
  • Ponožky- 45

Ručníky:

  • Malé - 150 g;
  • Průměrná velikost - 400 g;
  • Velké - 600 g;
  • Froté koupel - 1 kg;
  • Froté župan - 1,3 kg.

Závěr

Je důležité si uvědomit, že tyto minimální a maximální zatížení prádla v bubnu, které je uvedeno v návodu pro automatický stroj, byly vypočteny pro bavlněné prádlo.

Při načítání věcí z jiných materiálů se tedy tato čísla mohou značně lišit. A pokud je syntetická naložena, pak by měl být limit deklarovaný výrobcem děleno 1,5 a pokud je vlna - 3.