Jak umýt základ s oblečením

Otravná situace: věci se špinily v základech. Kosmetika sotva odchází z tkaniny, zejména - s lehkými věcmi. Ale existují nástroje, které pomohou zbavit se skvrn.

Chemikálie

Některé chemikálie mohou pomoci vyrovnat se se skvrnami nadace.

 1. Antipyatninové mýdlo. To je jeden z typů mýdla, vytvořený speciálně pro odstranění různých skvrn. Špinavý hadřík byste měli otřít kusem mýdla navlhčeným ve vodě a vrásčit, aby se vytvořila pěna. Mýdlo by pak mělo být pod tekoucí vodou opláchnuto teplou vodou. Pokud znečištění zmizelo, pak nemůžete ani umýt oblečení.
 2. Odstraňovač skvrn. Tekutý odstraňovač skvrn by se měl promítnout do skvrny a nechat 1,5-2 hodiny. Pak je třeba promýt tekutinu a umyjte si to v psacím stroji stejným nástrojem.
 3. Odstraňovače pevných skvrn. Práškové odstraňovače skvrn jsou nejvhodnější, pokud je na tkanině mnoho stop nadace. V této situaci by měla být textilie namočena v teplé vodě se spoustou peněz po dobu 3-4 hodin, a pak ji umyjte stejným.

Populární metody

Skvrny skvrny, jako mnoho jiných, lze odstranit pomocí benzínu. Hlavní věc je použití čistého benzínu, jinak kapalina poškodí tkaninu. Zde je algoritmus čištění:

 • navlhčete vatu nebovatové disky s benzínem;
 • aplikovat je na tkaninu se skvrnou na obou stranách a tisknout ji dobře s lisem;
 • po 7-8 minutách vyjměte disky;
 • Pokud základ nezmizí - nové disky navlhčete a opakujte.

Nadace - tuková látka. Je logické předpokládat, že prostředky, jejichž cílem je boj s tukem, pomohou tyto skvrny odstranit. Nejznámější lék na tuky je mytí nádobí. Navlhčete je znečištěným kusem látky a nechte pár hodin stát. Po tom důkladně omyjte předmět teplou vodou s detergentem.

Dalším nástrojem, který podle kvalifikovaných hostesek odstraní stopy „tonalky“, je make-up tekutina. Tato metoda má velkou výhodu oproti ostatním: nástroj zaměřený na čištění kůže neobsahuje žádné agresivní chemikálie a nemůže poškodit látku. Tento nástroj však pomůže vyrovnat se s čerstvými skvrnami.

Navlhčete vatový tampón odstraňovačem make-upu a znečištěnou plochu otřete měkkým pohybem v jednom směru. Při znečištění vyměňte disk. Poté produkt omyjte.

Nejjednodušší nástroj, který pomůže odstranit malé čerstvé skvrny - vlhké ubrousky. Ihned po vzhledu skvrny potřebují otřít tkaninu a pak ji vyprat.

Druhy a pravidla chemického čištění

V situaci, kdy se věc nedá umýt, přijdou na záchranu metody čistého čištění.

Číslo metody 1. Čpavek a soda.

 1. Navlhčete 2 bavlněné tampony 10% amoniakem, naneste na něŠpinavá tkanina na obou stranách, stiskněte a otřete.
 2. Umístěte hadřík pod disky pod lis a nechte 5-10 minut.
 3. Vyjměte disky a nalijte sodu na pečení.
 4. Očistěte ho pevným kartáčem.

Číslo metody 2. Lékařský alkohol.

  Přebytečný krém opatrně potřete papírovým ubrouskem, aniž by se škvrna rozmazala.
 1. Navlhčete vatový tampón lékařským alkoholem a otřete skvrnu tak, že budete pohybovat jedním směrem.
 2. Pak se doporučuje textilii důkladně osušit, aby se zvětšila vůně alkoholu.

Číslo metody 3. Škrob

 1. Znečistěte skvrnu papírovým ručníkem.
 2. Suchý škrob posypte a nechte 5-10 minut.
 3. Odstraňte prášek a odstraňte zbytky.
 4. V případě potřeby postup opakujte několikrát.

Další prostředky a užitečné tipy

 1. Aby se předešlo dalším problémům, jděte na trvalé tonální krémy, které nezanechávají žádné zbytky na oděvu. Tyto nástroje jsou prezentovány v Lancome, Vichy, Chanel a mnoha dalších kosmetických značkách.
 2. Pamatujte, že některá z výše uvedených metod bude pravděpodobně muset být několikrát opakována. Pokud žádný nástroj nepomůže - nezoufejte, zkuste jiný způsob.
 3. Jemný, čerstvý sprej nadace může být odstraněn i lehkým hadříkem, jemným otřením bavlněným tamponem namočeným v peroxidu vodíku. Samozřejmě, po tom, co byste měli umýt věc.
 4. Nepoužívejte agresivní chemikálie.prostředky. Stopy nadace mohou být snadno odstraněny jemnými formulacemi a tvrdá chemie může poškodit tkáň.

Jsou to jednoduché a účinné prostředky, jak pomoci zbavit se stop po založení. Využijte je - a vaše oblečení začne znovu svítit s čistotou a svěžestí.