Jak umýt termosku z náletu na čaj

Mezi kuchyňské nádobí zaujímá termoska zvláštní postavení. Nelze jej přičítat předmětům každodenního užívání, ale někdy je bez něj obtížné. Bereme to na dlouhou cestu, používáme ji k léčení infuzí a vaření čaje. Lidé na dietě se naučili vařit kaši v termosce! Dlouhodobé skladování horké kapaliny však nepříznivě ovlivňuje stav baňky. Na jeho stěnách a formách se objevuje čajový květ. Vyvstává otázka - jak se zbavit nepříjemného znečištění a vyčistit termosku bez ohrožení její integrity?

Před zahájením čištění se budeme zabývat hlavní částí termosky. Kvalita materiálu, ze kterého je vyrobena, péče o termosky závisí přímo na kvalitě.

Druhy baňek

Existují 2 typy nádob: nerezové nebo zrcadlové sklo. Oba materiály jsou vhodné pro skladování kapalin, ale reagují odlišně na svou dlouhou přítomnost.

  • Skleněná baňka přináší zpravidla méně problémů - s květem a měřítkem se nemusíte dlouho potloukat. Nádobu dobře umyjte mýdlovou vodou, opláchněte čistou vodou a nechte termosku vyschnout otevřenoukrku.
  • Pokud je vaše termoska vyrobena z nerezové oceli, připravte se na časté vytváření plaku. Kov aktivněji reaguje na kapalné médium a snadno absorbuje nejen pachy, ale také různé nečistoty.

Teď mluvme přímo o úklidu. Zajímavostí je, že pro kvalitativní čištění termosky z nájezdu není nutné chodit na ekonomické oddělení. Všechny potřebné čisticí prostředky jsou k dispozici ve vaší kuchyni. Vyberte si pro sebe jeden z mnoha lidových způsobů, prověřený časem.

Metody čištění

Čistící vlastnosti octa, sody a soli jsou v domácnosti často používány. Fondy fungují dobře, jsou cenově dostupné, šetrné k životnímu prostředí. Podívejme se podrobněji na algoritmus práce.

Ocet

Naplňte baňku jednou čtvrtinou objemu stolem nebo jablečným octem. Přidejte zbývající množství vroucí vody, nechte se vařit několik hodin. Poté roztok vylijte a termosku opláchněte studenou vodou.

Kyselina citrónová

Naše oblíbená kyselina citrónová, často používaná pro čištění různých povrchů, vás nenechá v boji proti rozkvětu čaje. Do nádoby nalijte lžíci kyseliny citrónové, nalijte na ni vařící vodu, zavřete ji a počkejte, až voda zchladne. Roztok se nalije a baňka se opláchne teplou a pak studenou vodou. Pokud nálet nezanechal poprvé, opakujte postup, dokud nebude zcela čistý.

Jedlá soda - jednoduchý recept

Běžná jedlá soda také pomáhá vyrovnat se se skvrnami od čaje. Vezměte dvě lžíce sody,vložte je do baňky a nalijte na ně vroucí vodou. Po nechání stát po dobu jedné hodiny přidejte do roztoku hrst hrubé soli nebo suché vaječné skořápky, šroub pevně přišroubujte a obsah dobře protřepejte. Roztok se nalije a baňka se propláchne. Měkké brusivo ve formě soli nebo skořápky odstraní tvrdé části plaku a soda rozpustí jeho nejmenší částice a vaše zařízení bude svítit s dokonalou čistotou.

Znovu soda - zajímavý recept

Smíchejte dvě polévkové lžíce sodovky se stejným množstvím ječmene. Přidejte trochu teplé vody a protřepejte. Původní žínka spolehlivě projde kolem zdí a zachrání je před náletem.

Zjistili jsme, jak čistit termosku, narazili jsme na řadu spíše originálních metod. Mohou být pro vás také užitečné.

Tablety

Někteří řemeslníci tvrdí, že dvě tablety používané k mytí zubních protéz fungují dobře uvnitř termosky. Nalijeme do ní vařící vodu, vyhoďte pilulky, nechte je přes noc. Během nočních hodin nebudou žádné stopy po měřítku a čajový nájezd zmizí.

Bělost

Z extrémních metod čištění se navrhuje použití bělosti. Paní je často používána pro bělení. Aby bylo možné pracovat na váze a plaku, je nutné nádobu naplnit jednou třetinou objemu, přidat vroucí vodu a dobře protřepat. Spolu s bělostí z termosky zanechá veškeré znečištění.

Po zpracování termosky s bělostí nezapomeňte baňku několikrát umýt teplou mýdlovou vodou a dobře opláchnout.

Metodas bělostí, poskytujeme pro informační účely - nástroj obsahuje chlor, dle našeho názoru byste jej neměli používat k čištění jídel. Pokud jste fanouškem bělosti, nezapomeňte na kvalitní, vícenásobné oplachování pod tekoucí vodou.

Preventivní péče

Aby se vyhnulo domácímu extrému ve snaze vyčistit termosku z měřítka, je rozumnější dodržovat jednoduché metody prevence. Aby nedošlo k zakoupení nového zařízení, po každém použití jej omyjte. Nebuďte líní chodit podél stěn baňky, odstranit sotva znatelné částice měřítka nebo plak. S pravidelnou péčí se neobjeví rozsáhlá kontaminace.