Jak umýt skvrny nafty s oblečením

Kolik žen pokazí tmavé stopy motorové nafty, které se objevují na požehnaných kalhotách a bundě po další cestě do garáže: navíc tato motorová nafta voní nepříjemně, takže se také čistí špatně! Jak vyplavit motorovou naftu a ušetřit špinavé věci z mastných skvrn, ošklivý zápach?

Chemikálie pro domácnost

Je snadné se zbavit čerstvých stop motorové nafty odstraňovačem skvrn na oděvy: navlhčete je na špinavém místě, po 10-15 minutách je otřete kartáčkem, opláchněte a v případě potřeby opakujte léčbu znovu. Během mytí přidejte do zásobníku prášku prací prostředek.

Na tkaninu jemně naneste agresivní látky: nejprve naneste přípravek na malé místo a po několika minutách opláchněte a zkontrolujte, zda se změnila barva nebo struktura materiálu.

Metody babičky

Doma můžete použít několik populárních receptů.

Boj proti čerstvým skvrnám

Pamatujte si, jak jste se dříve dokázali zbavit mastných skvrn na oblečení? To je pravda, pomocí soli! Využijte své zkušenosti iv tomto případě, pokud je znečištění čerstvé. Pod skvrnu rozprostřete plátno, posypte sůl na špinavé plochy a po 40 minutách jej otřete štětcem. Před vhozením věcí do stroje zamkněte ošetřená místa.mýdlo k odstranění zápachu.

Poté, co se vám podaří odstranit mastné usazeniny motorové nafty z oděvu, omyjte celý výrobek obvyklým způsobem a přidejte kondicionér, aby se uvolnil specifický zápach. Sušení takových věcí je nutné pouze na čerstvém vzduchu.

Naftu a její nepříjemný zápach můžete umýt z oblečení a mycího prostředku: rozpusťte lžíci výrobku ve 3 litrech teplé vody a pár hodin namočte. Nebo naneste pouze skvrny s nezředěným produktem a po půl hodině zakryjte ošetřené plochy, opláchněte pěnu.

Je mnohem snazší bojovat se skvrnami jakéhokoli původu, když jsou ještě čerstvé.

Odstranění chronických skvrn

Odstranění sušené motorové nafty bude mnohem obtížnější.

  • Navlhčete kus látky v benzínu a otřete skvrny. Nepřestávejte, dokud se vám nedaří zcela vypustit motorovou naftu.
  • Lehké věci se snaží opláchnout čpavkem: rozpusťte lžíci tohoto alkoholu ve 150 ml vody, namočte vatový tampón v roztoku a začněte zpracovávat znečištění. Neustále vyměňujte disky a nezastavujte, dokud stopy úplně nezmizí.
  • Jak vyplavit motorovou naftu, pokud jste zjistili, že se skvrna objevila až po mytí? Snažte se ho zbavit pomocí tepelného ošetření: na každé straně znečištění položte ubrousek složený v několika vrstvách a žehlte materiál horkým železem - teplo by mělo rozpustit tukovou základnu a přivést ji na papír. V procesu žehlení se neustále měníOtírá se tak, aby se skvrna nerozšířila na čistý hadřík. Po zákroku bude nutné materiál očistit od zbytků mytím ošetřené plochy mycím prostředkem na mytí nádobí a mycím prostředkem.
  • Můžete omýt stopy motorové nafty a zbavit se zápachu namočením produktu do speciálního roztoku.
  1. Na roštu, mytí mýdla na prádlo, přidejte nádobí kapalné a jedlá soda na to - vezměte všechny složky ve stejném množství. Nalijte trochu horké vody do kaše, důkladně promíchejte.
  2. Znečištěné kalhoty, sako, umístěné na dně vany nebo umyvadla tak, aby byly kontaminované oblasti nahoře, tkaninu důkladně otřete připravenou směsí. Nechte pár hodin namočit: čím déle bude produkt v roztoku kyselý, tím snadnější bude odstranění stop motorové nafty.
  3. Vypusťte špinavou vodu, opět uzamkněte místa na oblečení, kde byly skvrny, opláchněte. Když voda přestane zpěňovat, můžete v přístroji posouvat věci. Po této úpravě je možné se zbavit nejnepatrnějších nečistot a vůně motorové nafty na oděvu.

Některým ženám v domácnosti se doporučuje omývat stopy motorové nafty citronovou šťávou a slunečnicovým olejem. Nejprve smíchejte lžíci oleje s 2 lžičkami šťávy, namažte hadřík a po 15 minutách opláchněte horkou vodou, přikryjte mycím prostředkem nebo mycím prostředkem. Citronová šťáva může být nahrazena octem.

Takže bez zbytečných nervů a financí můžete znovu oživit i ty špinavé šaty svého milovaného manžela.