Jak umýt polštáře

Chcete-li si vybrat správný polštář je poskytnout si s pohodlný spánek, a řídit se zásadami péče o to je postarat se o zdraví. Nesprávné čištění předmětů plnivem povede ke ztrátě potřebných vlastností. Polštář se může stát sbírkou bakterií, zdrojem alergenů a nepříjemným zápachem. Proto je důležité vědět, jak jej umýt v závislosti na materiálu uvnitř.

Druhy výplně a obecné požadavky na praní

Nespornou výhodou je použití polštářů z přírodního materiálu:

  • downy;
  • pero;
  • bambus;
  • vlna.

Lůžkoviny obsahující umělý materiál nalezli jeho obdivovatelé:

  • syntetický zimní prostředek;
  • holofiber;
  • rouno;
  • fayberlon;
  • pohodlí.

Tato skupina zahrnuje také protistresové polštáře.

Bez ohledu na výplň obsahuje mytí ložního prádla několik obecných pravidel:

  • Polštáře se umývají ručně nebo v automatickém stroji. Případ by měl být zkontrolován z hlediska integrity. Pokud je otvor stále nalezen, musí být našitý. V opačném případě bude výplň během pranívenku
  • Povlak na polštář je odstraněn předem a polštář je dobře vyřazen z prachu.
  • Ložní prádlo je vymazáváno nejen jako celek, ale také demontováno. Druhá možnost je časově náročná, ale kvalitní. Podstatou procesu je extrahování obsahu polštáře a omytí jej odděleně od naperníku. Pak je všechno šité zpět.
  • Vymažte vycpané věci v delikátním režimu. Optimální teplota není vyšší než + 30 ... + 40 ° C.
  • Kapalný koncentrát se používá k praní, jak je uvedeno výše prášek je špatně opláchnut z plniva. Nebude to zbytečné a dodatečné oplachování. Prací prostředek můžete nahradit běžným šamponem nebo sprchovým gelem. Znečištění je dokonale opláchnuto a polštáře dostanou lehkou vůni.

  • Nepoužívejte bělidlo, protože obsahuje látky, které mohou zničit jakékoli plnivo.
  • Je lepší odmítnout kondicionéry. Nejsou úplně spláchnuty a vyvolávají rozvoj alergií. Příliš silné aroma zasahuje do normálního spánku.
  • Jsou-li v bubnu umístěny 2-3 tenisové míčky, vytvoří se prolomení a zabrání tvorbě hrudek.

Poznámka! Velké polštáře se nejlépe umývají rozebrané. To umožní aplikovat odstraňovač skvrn nebo bělidlo na napa.

Vlastnosti péče o polštáře

Nejen vzhled věci, ale i její životnost závisí na kvalitě praní. Pro určení metody odstraňování kontaminantů je nutné zvážit vlastnostivýplň. Ne každý materiál je schopen vydržet vysoké teploty nebo intenzivní rotaci.

Polštáře na praní peří

Peří a ložní prádlo je velmi pohodlné, měkké a lehké. Jejich hlavní výhodou je schopnost udržovat objem. Neupírají a nepropouštějí vzduch dobře. Pro výrobu polštářů se nejčastěji používají peří kachny a husy, ve vzácných případech - roubík a labutě.

Poznámka! Ložní prádlo je naplněno směsí z peří a peří. Vyznačují se stejnými vlastnostmi. Ani péče o tyto produkty se neliší.

Prachové polštáře omyjte 2-4 krát ročně, protože rychle akumulují prach. Postup je následující:

  • Pokud to rozměry dovolují, je celý polštář umístěn do stroje. Pro umytí produktu velkých rozměrů je výplň vyjmuta z naperníku, stehy jsou šity. Pak je peří volně umístěno v látkových pytlích. Takže je lepší se natáhnout, bude vyprázdněn a bude rychlejší.
  • Není těžké sešit tašky sami. To bude vyžadovat hustý materiál, například klíště. Vzhledem k tomu, že peří může snadno procházet i ty nejmenší díry, je vhodné udělat stehy s malými stehy. Staré povlaky na polštáře jsou pro tento účel zcela nevhodné. Jsou šité z látky, která snadno vynechá peří. Ucpání bubnu způsobí prasknutí pračky.
  • Po vložení výplně do sáčku je díra přišitá do malých stehů. Můžete vázat těsný uzel.
  • Tašky z peřírovnoměrně rozloženy na bubnu. Umyjte je tekutým čisticím prostředkem v citlivém režimu a nastavte teplotu na + 40 ° C. Doporučuje se zapnout funkci dodatečného máchání. Spin nesmí překročit 500 otáček.

  • Kvalita mytí bude zlepšena pomocí PVC kuliček umístěných v bubnu.
  • Polštář lze prát ručně, rozdělit lůžko a výplň. Peří jsou nasáklá ve vaně naplněné teplou mýdlovou vodou a ponechána po dobu 3-4 hodin. Pak se jemně masírují a dobře opláchnou.
  • Napernik se umyje saponátem, dokonce i práškem. Při ručním mytí můžete použít mýdlo, které odstraňuje nečistoty.

Důležité! Praní prádla naplněného peřím by mělo být spuštěno během letního tepla nebo během topné sezóny.

Po umytí se peří stiskne, složí na polštářky a ponechá na slunném místě. Polštář nebo sáčky lze zavěsit na jeden konec na lano nebo umístit na stůl. Během sušení se peří a prach pravidelně míchá, aby se zabránilo stagnaci vlhkosti a plnivo je lépe odvětráno. Za takových podmínek peří vyschne do 2 - 3 dnů, poté se přehne zpět do pouzdra a sešívá se silnými nitěmi.

Roztoči se mohou usazovat v odpadních produktech. Aby se zabránilo jejich výskytu, při praní se do vody přidají 3 až 4 kapky esenciálního oleje, který má dezinfekční vlastnosti.

Bambusové polštáře na prádlo

Bambusové vlákno -přírodní hypoalergenní materiál, ze kterého mohou užívat i astmatici. Jeho antibakteriální a deodorizační vlastnosti, měkkost a pružnost činí polštář nejlepší volbou pro zdravý spánek. Bambusový materiál je odolný vůči prachu, nevypadá jako roztoč. Udržuje svůj tvar dokonale a pokud jde o odolnost proti opotřebení, nemá žádnou rovnost.

Praní bambusové polštáře má své vlastní vlastnosti:

  1. Je-li pouzdro na polštář neporušené a věc se snadno vejde do bubnu, myje se v automatickém režimu v citlivém režimu. Spin se nepoužívá. Teplota by měla být v rozmezí + 30 ... + 40 ° C.
  2. Prací prostředek potřebuje pouze kapalinu. pevné látky špatně vyprané z bambusových vláken. Odstraňovače bělení a odstraňování skvrn pod přísným zákazem. Doporučuje se zapnout funkci dodatečného oplachování.
  3. Velké polštáře se umývají ručně podle stejných pravidel. Výrobek vyžaduje předehřátí po dobu 1 hodiny. Výplň nelze vyjmout, protože mokré je velmi křehké.

Není nutné lisovat výrobek, protože bambusové vlákno rychle schne na slunci. Ve vlhkém prostředí se doba sušení prodlužuje, což může způsobit plíseň. Místnost musí být vybavena ventilací. Bambusový polštář by měl být sušen pouze na vodorovném povrchu, aby nedošlo k vystavení vysokým teplotám. Zároveň se čas od času obrací. Nedoporučujeme viset bambusový výrobek s kolíkem na prádlo. V místě upevnění k lanu se vlákna deformují.

Polštář bambusu se čistí dvakrát ročně, když se tkanina sama znečistí. Je možné častěji, je-li potřeba. To je věřil, že ona je schopná vydržet 500 mytí, bez ztráty jejich vlastností. Bambusové výrobky jsou lehké, hygroskopické, s řádnou péčí, které neztrácejí svůj tvar po mnoho let.

Poznámka! Výrobce doporučuje umýt polštář každé 3 - 4 měsíce, jak je uvedeno výše za působení vlhkosti a potu tvoří soli bambusových vláken.

Praní polštářů s výplní vlny

Na prodej lze nalézt ložní prádlo obsahující ovčí nebo velbloudovou vlnu uvnitř. Tyto polštáře mají dobrou termoregulaci a absorpci. Ve vlněném jádru se mohou objevit i roztoče. Tato vlastnost je hlavní nevýhodou tohoto materiálu.

Péče o výrobky z vlny je tak specifická jako tato:

  1. Polštáře by měly být pravidelně třepány. Vzduch je jednou měsíčně.
  2. V létě se podestýlka provádí pod přímým paprskem slunce, aby se zničily malé parazity.
  3. Umyjte polštáře při teplotě vody + 30 ° C a zvolte režim "vlna". Funkce Spin by měla být vypnuta. Ruční mytí zahrnuje namáčení po dobu 15 minut. Současně používejte speciální čisticí prostředky na vlnu, které jsou dobře opláchnuty.
  4. Suchou podložku osušte na teplém místě s dobrým větráním a pravidelně ji jemně otáčejte.
  5. Suchý polštář se dobře otřásl, aby se narovnalvlákna a obnovit jejich načechranost.

Důležité! Vlnová výplň by neměla být vyražena nebo zkroucena. Můžete tak poškodit vlákna.

Prací syntetické vložky

Syntetické věci nevyžadují čisticí metody. Polštáře se snadno vejdou do bubnu. Syntetický materiál je dokonale vymyt a velmi rychle schne. Nejčastěji pro přizpůsobení polštářů pomocí holofiber nebo sintepon.

Syntetické plnivo může mít různou kvalitu. Postupem času ztrácí svou elasticitu. Pro kontrolu vhodnosti materiálu ve středu polštáře položte těžký předmět. Po několika minutách se odstraní a výsledek se vyhodnotí:

  • Pokud zub okamžitě zmizí, můžete začít prát.
  • Přítomnost tisku naznačuje, že je lepší nahradit takový polštář novým.

Charakteristiky umývání syntetických předmětů jsou následující:

  1. Vymyjte podložku jako celek. Pokud se nevejde do bubnu, měli byste šít šev a odstranit vnitřní materiál. Je uložen v pytlích, po kterých je otvor bezpečně sešit nebo upevněn tak, aby se plnivo nedostalo do bubnu.
  2. Během praní v pračce patří jemné nebo syntetické materiály. Teplota vody by neměla překročit + 40 ° C. Mytí holofiber je možné na + 60 ° С.
  3. K praní takového materiálu je vhodný kapalný koncentrát nebo gel.
  4. Nedoporučuje se lisovat syntetické plnivo do pračky. Jinak bude ztracenahrudky a polštář se stanou nevhodnými pro spaní. Kontraindikovaný a zkroucený produkt rukou.
  5. Ruční mytí začíná namočením polštáře do teplé vody po dobu 30 minut. Pak se jemně deformuje a pečlivě opláchne.

Důležité! Speciální kuličky na mytí pomohou udržet výplň ve tvaru. Pokud nejsou, pak můžete v bubnu umístit velké tenisové míčky.

Doporučuje se umývat polštáře na syntetice jednou ročně. Výplň samotná nemusí být očištěna, protože neabsorbuje vlhkost a pachy. Klíště se v něm neusadí. K ochraně polštáře před znečištěním pomůže polštář, který musí být pravidelně vyměňován.

Po umytí se syntetická poduška umístí do umyvadla, aby mohla většina absorbované kapaliny odtékat. Vysušte v horizontální poloze na větraném místě. V místnosti, kde není volný oběh vzduchu, dostane ložní prádlo nepříjemný zatuchlý zápach. Sušení na ohřívačích by nemělo být syntetické plnivo.

Antistresový polštář čištěný každé 3 měsíce. Promývá se stejným způsobem jako všechny syntetické produkty. Takový polštář je naplněn polystyrenovými kuličkami, které prakticky neabsorbují vodu a suší velmi rychle. Udržuje svůj tvar dobře.

Užitečné tipy

Chcete-li polštář použít co nejdéle, měli byste si poslechnout doporučení odborníků:

  1. Ložní prádlo s peřím by mělo být denně šlehačkou. Takovémanipulace z nich učiní měkčí, vzdušné a pohodlné.
  2. Doporučuje se větrání polštářů měsíčně na stinném místě, pokládka u okna, na balkon nebo na nádvoří.
  3. Přirozené plnivo by mělo dýchat. Proto nevkládejte polštářek z peří do plastového sáčku, který se nepoužívá. Stačí, když na ni položíme čistý povlak na polštář, nejlépe z jemného kalika.
  4. Kondicionér pro oplach může být nahrazen několika kapkami aromatických olejů: levandule, cypřiše, anýzu nebo růže. Jejich nenápadný zápach poskytne dobrý odpočinek, pomůže vám relaxovat od rušného dne.
  5. Je lepší sušit peří v textilních pytlích tak, aby při sušení nelétlo. Můžete ji složit do čisté polštáře nebo ji zabalit do gázy.

Poznámka! Pohodlný spánek poskytuje polštář, jehož tloušťka odpovídá šířce ramene. Obvykle je jeho výška 10-14 cm.

Zjistěte, kdy je starý polštář čas na změnu nového;

  • Plnivo se stalo hrudkami, které se nerozbijí.
  • Polštář ztratil svůj původní tvar.
  • Existuje nepříjemný zápach, který nezmizí ani po mytí.

Polštáře šít z jiného materiálu. Ať už je to výplň, potřebuje systematickou péči. Je nutné vzít v úvahu doporučení výrobce, která jsou uvedena na štítku. Každá hosteska bude schopna vrátit čistotu a vůni polštářů. Stačí, aby bylo vynaloženo co nejmenší úsilí, aby po dlouhou dobu dali domácnosti dobrý a zdravý spánek.let