Jak umýt podprsenku

Dámské spodní prádlo je zvláštním prvkem šatní skříně. Ženy často dostávají luxusní a drahé sady dobré kvality. Chcete-li zabránit takové věci ztratit svůj vzhled, musíte vědět, jak správně vymazat podprsenku. Zachování tvaru, natažené popruhy a tkanina bez poškození je základem přitažlivosti a praktičnosti podprsenky. Kromě toho takové spodní prádlo vydrží déle.

Obecná pravidla pro praní a přípravu

Před praním dámského spodního prádla se musíte podívat na značky, které obsahují pokyny. Například, podprsenky s krajkou, věci s dekorem z jemných materiálů se nejlépe umývají rukama, a možnosti s kameny a push-up - může být v pračce, pozorovat základy bezpečnosti.

Existují 4 základní pravidla:

 1. Upevňovací prvky a háčky se nutně upevňují. Pak nebudou žádné háčky na výrobku a poškození vodou.
 2. Voda by měla být vytápěna maximálně na 40 stupňů. Tkaniny a gumové popruhy se mohou zhoršit v důsledku vysoké teploty, stlačení pěnové gumy se stane nažloutlou, která bude viditelná na bílé podprsence a šálek se posadí.
 3. Neumývejte prádlo s těžkými předměty, jako jsou ručníky nebo džíny.
 4. V praní na stroji se používají speciální zařízení: koule a kuličky, které chrání jemné předměty před třením a kontaktem s ostatními.produktů.

Mytí rukou

Z hygienického hlediska jsou podprsenky na ruční mytí nežádoucí. Takové věci nelze rozdrtit, zkroutit a otřít a je těžké se zbavit potu nebo starých nečistot bez tlaku. Pokud výrobce dovoluje prát v pračce, je lepší jej použít, s výjimkou výjimečných případů, kdy je model ořezán drahou krajkou nebo vyšíván jemnou nití.

Aby prádlo při mytí rukou neztratilo svůj tvar a kvalitu, je třeba postupovat podle algoritmu:

 • Ta věc je namočená v teplé vodě po dobu 15 minut a poté opláchnuta čistou vodou.
 • Připravte roztok tekutého detergentu. Místo toho můžete použít šampon, mýdlo nebo speciální látky pro mytí prádla. Poté se materiál rychle zbaví nečistot a nástroj bude lépe opláchnut.

 • Je třeba osvěžovat věci častěji bez mytí kapalin, zejména v létě. Můžete je jednoduše opláchnout v čisté vodě.
 • Odstraňte stopy potu roztokem vody a soli. Připravuje se takto: v 1 litru. voda se přidá lžíce sody a soli. Musíte se však dívat tak, aby prádlo různých jasných barev nebylo umyto společně.
 • Jemně omyjte, jemně zatlačte na věc. Nejvíce znečištěné popruhy. Je třeba je vyčistit měkkou houbou. Pak podprsenku opláchněte, dokud voda nebude zcela transparentní.

Podprsenku nelze vytlačit. Při kroucení kost může zlomit a poškodit kalich. Pro odstranění přebytečné vody musí být výrobek vlhký.ručník. Pak se předmět suší bez speciálních zařízení.

Automatické mytí

Moderní pračky jsou vyráběny pro různé typy tkanin, včetně jemných. Jejich použití umožňuje hosteskám vážně ušetřit čas a úsilí. Pokud jsou však šálky naplněny gelem, je lepší se zdržet automatického mytí.

Domácnosti se často zajímají o otázku, jak se vypořádat s podprsenkami, do kterých jsou vloženy kosti. Koneckonců, pokud předmět spadne ven, může dojít k jeho poškození. Pro zvládnutí tohoto úkolu používejte tašky se zipem, speciálními kuličkami nebo kapslemi, kde před praním položí poprsí. Pak nejsou žádné vodiče, údery proti stěnám bubnu, dotýká se sousedních věcí.

Připravují se na praní na stroji stejným způsobem jako na ruční mytí. 25 minut před praním je třeba všechny upevňovací prvky upevnit a položit je do teplého mýdlového roztoku, aby se nečistoty změkčily. Potom dejte podprsenku do speciální nádoby a umístěte do zařízení pro praní.

V tomto případě zvolte nejjemnější program a teplotu 40 stupňů. Prostředky by také měly být tekuté, což je snazší opláchnutí. Koneckonců, pokud nechcete odstranit zbytky kompozice, nečistoty budou brzy dodržovat produkt.

Prádlo se suší na čerstvém vzduchu. Poháry se mohou trochu posadit z vody. Musí být narovnány ještě mokré, aby poskytly správnou formu.

Podprsenka se umístí na vlhký ručník nebo sušičku. Můžete ji zavěsit na prádelní šňůru a hodit ji přes centrální část. Zavěšené na popruhy nemohou býtmůže být poškozen. Ze stejného důvodu je použití kolíků na prádlo nepřijatelné. Podprsenky s push-upem je třeba sušit dlouho a opatrně. K tomu nelze použít vysoušeč vlasů nebo buben pračky.

Tipy pro péči


Aby si dámské spodní prádlo zachovalo svou krásu déle, je nutné nejen jej umýt správně, ale také dodržovat několik doporučení:

 1. V letních brasách se každý den obnovují a v jiných obdobích roku - po 3-4 ponožkách.
 2. Nedoporučuje se používat chlorové bělidlo. Obyčejný peroxid je vhodný pro odstraňování nečistot. 2 lžíce látky se přidají do litru vody, kde je produkt nasáklý.
 3. Nepoužívejte klimatizační jednotky a změkčovače. Z těchto sloučenin se vlákna stávají krátkodobými.
 4. Před mytím nebo sušením je nepřijatelné otáčet šálky na nesprávné straně. Z této formy záhyby, vrásky a záhyby, které nelze skrýt, jsou viditelné pod jakýmkoliv oblečením.
 5. Výrobky s kameny a barevnými modely by neměly být nasáklé. V prvním případě se na kovových prvcích objeví rez, v druhém případě se prádlo zbarví.
 6. Podprsenky jsou uloženy na samostatné polici skříně. Jsou na sebe, kombinují poháry a rovnací výrobky.
 7. K udržení příjemné vůně se v blízkosti bust umístí sáček nebo toaletní mýdlo.

Pokud všechna uvedená doporučení vstoupí do každodenní praxe, krásné spodní prádlo nenechá majitele na dlouhou dobu dolů. Čistá a dobře udržovaná podprsenka pomůže ženě udržet si bezchybný vzhled.