Jak umýt plastové okno bez znečištění

Jak příjemné je kontemplatovat svět čistými okny a jak obtížné je umýt je, aby svítily! V každém hostesku se zkušenostmi určitě bude pár tajemství, než umýt plastová okna a jak zůstat spokojený s odvedenou prací. Takže jsme tajní?

Přípravná fáze

Hlavní je správně se připravit! Budete potřebovat nádobu na vodu, několik hadříků z mikrovlákna nebo měkký hadřík, potěr, spoustu starých novin (k odstranění rozvodů). Všimněte si, že musíte parapet a rámy umýt jiným řešením než dvojitá okna. Proto připravte různé hadry a nádoby.

Jak zjistit prací prostředek? Zhodnoťte stupeň znečištění oken. Během normálního čištění používejte jemné čisticí prostředky. Po opravě použijte další čištění. A teď podrobněji.

Čištění plastových povrchů

Chcete správně umýt okna, parapety, dodržovat tuto objednávku:

  • musíte nejprve vyčistit povrch rámu od nečistot a prachu;
  • poté sklo opláchněte;
  • nechte parapet "na svačinu".

Pokud poprvé umýváte plastová okna, odstraňte ochrannou fólii. Je určen pouze k ochraně parapetu, rámu před poškozením při montáži oken. Po instalaci musí být odstraněn co nejdříve. Nezapomeňte na tokaždý den se film z plastových oken těžko odstraňuje: při vysokých teplotách je téměř pevně přilepen k povrchu. Nemůžete jen umýt, ale i škrábat bez ztráty z plastového povlaku. Tak neváhejte!

Z obyčejných nečistot by měly být plastové parapety omyty mýdlovou vodou. Nepoužívejte žádné abrazivní prášky, rozpouštědla, kyseliny, silné alkálie. Neutrální čisticí prostředek rozpusťte ve vodě, otřete hadříkem navlhčeným v roztoku a poté osušte. Pokud potřebujete odstranit již vysušenou ochrannou fólii nebo po opravě umyjte parapet, přidejte do pracího prostředku trochu vody. Výslednou kaši naneste na parapet nebo přímo na fólii. Po několika minutách odstraňte. Stavební bláto by mělo zmizet a film by měl vypadnout.

Parapety a jiné plastové díly lze čistit pouze měkkým hadříkem. A žádné tvrdé houby!

Vypláchnutí skla

Okna musí být řádně vymyta. Nejprve se odstraní hlavní nečistota a skleněný povrch se opláchne ze zbytků detergentů. Na konci budete muset rozetřít sklo, aby svítilo.

Jak čistit plastová okna? Nejjednodušší možností není znovuobjevit kolo a použít čisticí spreje k čištění skla. Nejprve můžete vyčistit hlavní nečistoty vlhkým hadříkem, abyste ušetřili čistič oken. Pak sprej nastříkejte klikatými pohyby, opláchněte ošetřenou část skla mikrovláknem nebo jinýmměkký hadřík. Pokud je potěr na sklo, použijte jej. Dokonale odstraňuje zbytky rozpuštěné nečistoty. Grate plastová okna svítit a zbavit se všech druhů rozvodu pomůže staré noviny nebo kuchyňské utěrky.

Můžete si udělat vynikající čistič sami. Přidejte několik kapek mycího gelu do vody, ale ne tekutého mýdla! Po čištění oken bude velmi těžké se zbavit skvrn. Houba roztokem houbou, chodit po povrchu. Snažte se důkladně umýt všechny nečistoty shromážděné v rozích, zejména pokud to uděláte po opravě. Můžete ji umýt octem - osvědčeným opravným prostředkem babičky. Pro 10 částí kapaliny vezměte pouze jednu část octa. Navlhčete hadřík v roztoku a položte ho na sklenici na 5 minut, otřete do sucha zmačkaným papírem. Lesk a čistota jsou zaručeny!

Při čištění skla odšroubujte hadry tak, aby byly mokré. Takže se zbavíte zbytečného úniku a přebytečné tekutiny na povrchu skla.

Vynikající čisticí roztok můžete získat přidáním lžičky amoniaku do litru vody.

Co potřebujete znát

  • Nespěchejte, aby se okna umyla, jakmile si všimnete nečistot a prachu na nich. Ukazuje se, že existují tajemství nejen o tom, jak umýt plastová okna, ale také když to udělat, při jaké teplotě! Vyberte si oblačné počasí a denní dobu, kdy slunce už nehledá do vašeho domova. Proč Spalující paprsky okamžitě vysušují skleněnou plochu a nechají ji na soběneviditelný film čisticích prostředků, který se mění v masu ošklivých skvrn. Takže plán na mytí oken dvakrát ročně: na jaře a na podzim.
  • Na čisté sklo je možné aplikovat neviditelný film, který jej uchrání před kontaminací. Připravte směs lžíce vody, dvě polévkové lžíce glycerinu a několik kapek amoniaku. Umyjte to umyté sklo.
  • Při opravách je lepší okamžitě chránit parapet a skleněná okna novinami. Pak nemusíte otdraivat omítku a vodní emulzi z plastu.
  • Je lepší umývat okna venku houbou a potěrem na dlouhé rukojeti. Takže budete umývat místa, která jsou pro většinu nepřístupných obvyklých hadrů, bez skvrn.

Opravte tedy znalosti?