Jak umýt plášť vlny

Vlněný kabát je nezbytným atributem základního šatníku. Tak, že vám bude sloužit po dlouhou dobu, se dozvíte, jak se správně starat o vlnu - prát, žehlit, skladovat. Musíte však také nosit kabát - šátky, brože, dlouhé rukavice mohou zázraky v souboru s vlněným kabátem. V dopoledních hodinách můžete vypadat jako přísná kancelář dáma, s důrazem na pas s pásem, a večer se můžete proměnit v romantickou dámu, která má na sobě klasický kabát s objemným světlým šátkem. Skvrny a špína na svrchních oděvech dělají nejkrásnější mladou dámu do špinavé dámy, a to je pro vás naprosto zbytečné. Učíme se, jak si umýt vlněný kabát.

Obecná pravidla

Existují momenty, které je třeba vzít v úvahu při domácím mytí oděvů.

Hlavní pravidlo: snažte se co nejméně umýt plášť vlny, je lepší ho vzít v čistírně.

Pokud z nějakého důvodu musíte kabát umýt doma, nezapomeňte na následující:

  • Pokud je malá plocha látky nebo dekorace znečištěna, vyčistěte pouze ty.
  • Pro praní vlny je lepší odebírat gely podobné speciální produkty, které jsou zcela rozpustné ve vodě a dobře opláchnuty.
  • Přečtěte si informace výrobce uvedené na štítku výrobku, abyste zjistili, jak nejlépe umýt vlnuvěc - ručně nebo v pračce.

Někdy se doporučuje pouze chemické čištění, které nelze provádět doma. V tomto případě neriskujte rizika, jinak se nevyhnete nákladům na nákup nového kabátu.

Důležité! Pokud množství vlny v tkanině nepřesáhne 50%, neváhejte a umyjte si věci rukama, nebude to kazit.

Ruční mytí

Dokonce i povolený režim mytí rukou pro vlnu je jemný: je třeba kontrolovat teplotu vody, nelze odšroubovat a zmáčknout látku, musíte produkt opláchnout více než jednou. Ale nejtěžší věcí je sušení vlny po mytí. Je to špatné sušení, které vede k deformaci tkaniny, vede k neestetickému vzhledu.

Algoritmus pro domácí praní je následující:

  1. Naplňte nádobu teplou vodou, rozpusťte prací prostředek. Pokud je doma pouze prací prostředek na vlnu, můžete ji nalít do suché pánve a nalít na něj horkou vodu, aby se lépe rozpustila. V tomto případě budete muset počkat, až se roztok vychladne, a teprve poté pokračovat v mytí.
  2. Pokud je srst velká - použijte koupel, pro menší věci si můžete vzít velkou umyvadlo.
  3. Stiskněte tlačítko na všech tlačítkách, ponořte je do mýdlového roztoku. Nechá se působit po dobu 5 minut tak, aby nečistota byla trochu od materiálu. Jemně si otřete dlaně po povrchu výrobku, nepokoušejte se natahovat vlnu v různých směrech.
  4. Vylijte mýdlovou vodu, položte ji na dno nádrže a pokuste se z ní vytlačit více vlhkosti: žehličkaPo výrobku se dlaněmi posouvají dlaně a jemně tlačí vodu z materiálu.
  5. Nalijte vodu, kterou opláchněte, opláchněte, vyměňte vodu, dokud nebude zcela čistá. Je lepší provádět tuto manipulaci s pomocí duše.

Praní v pračce

Chcete-li umyt módní plášť v pračce a dostat ho tam v perfektním stavu, musíte znát některé nuance mycí vlny. Především je to dekódování štítku.

Oděvy opláchněte v automatickém stroji pouze v případě doporučení výrobcem!

Řekněme, že pro 100% výrobky z vlny je takový postup upřímně škodlivý. Ale textilie s malým obsahem vlněných nití umožňují čištění stroje.

  1. Nasaďte plášť, vložte jej do speciálního sáčku pro praní a teprve poté vložte výrobek do bubnu.
  2. Pokud se rozhodnete umýt svou oblíbenou věc v pračce, ale nenajdete doma pytel na prádlo, umístěte výrobek do velkého čistého polštáře. Nezapomeňte jej upevnit nebo zašít tak, aby během praní nevypadl. V opačném případě může dojít k poškození materiálu při tření o stěny bubnu.
  3. Nastavte režim jemného praní, vyberte minimální ohřev vody.

Co dělat s rotační funkcí? Čím více vlny je obsažena v materiálu, tím méně by měl být počet otáček během cyklu odstřeďování. Srst velbloudí srsti nelze obecně prát v pračce. Mimochodem, po otočení se může objevit naVáš oblíbený kabát.

Vrstva vlny se opláchne a opláchne se při stejné teplotě vody: vlněná vlákna s náhlou změnou teploty se mohou zmenšit.

Aby se předešlo nepříjemným překvapením, je lepší nepoužívat wringer.

Sušení

Podařilo se mi prát výrobek správně doma - teď je ještě nutné ho správně vysušit.

  1. Po umytí rozložte vrstvu na vaničku na dřevěném mřížovém roštu, nechte vodu odtéct co nejvíce.
  2. Další krok: odstranění přebytečné vlhkosti pomocí froté ručníků. Rozložte jednu na stůl, nasaďte na sebe kabát, vyhladěte záhyby a záhyby. Zakryjeme dalším ručníkem, vše nacpáme do role a necháme 10 minut, aby se vlna dostala co nejvíce vlhkosti.
  3. Pokryjte stůl suchým závojem, narovnejte na něm věc. Palmy jemně vyhlazují záhyby a záhyby, dávají výrobku požadovaný tvar. Nechte uschnout v této poloze.

Nesušte jemný výrobek doma na závěsu: vlhká přírodní vlna je velmi těžká a může se natáhnout pod vlastní váhou, deformovat. Syntetické a poloplátěné tkaniny lze sušit na ramínkách.

Odstraňování skvrn

Částečné čištění je nejlepší volbou pro svrchní oděvy. Pokud jste schopni zvládnout skvrny, není nutné celou věc mazat, stačí ji pravidelně větrat a ukládat. Dáváme nejjednodušší metody odstraňování skvrn a připomínáme, že by měly být odstraněny ihned poté, co se objeví, bez čekání na ně.pronikají hluboko do tkaniny.

  • Kontaminované oblasti oddělte mýdlovým roztokem doma: na vlhký hadřík odkapejte trochu pracího prostředku nebo šamponu, otřete jej. Zbytky pěny sbírejte hadrem navlhčeným v čisté vodě.
  • Po hodině, kdy se třepe zbytky, můžete posypat problémovou oblast mastku. Talek není doma - nahraďte ho bramborovým škrobem. Zvláště dobrý mastek odstraňuje mastné a mastné stopy.
  • Bílý vlněný kabát je ošetřen speciálním roztokem skvrn: 4 čajové lžičky amoniaku rozpouští lžičku soli. Ve výsledné směsi navlhčete kosmetický disk a otřete ho znečištěným povrchem vlhkým čistým hadříkem.

Správná péče o svrchní oděv vás vždy bude dobře vypadat. A to je důležité, protože podle tradice se setkávají s člověkem svým oblečením. Pamatujte si to.