Jak umýt nádobí v myčce

Máte v kuchyni dalšího kuchyňského asistenta - myčku? Nenechte se ponořit okamžitě načíst s prací, ale nejprve najít klíč k jeho elektronické duše - zeptejte se, jak umýt nádobí v myčce nádobí.

Pravidla jsou známa a neporušují

.

Téměř všechny moderní pokrmy mají zvláštní štítek, který udává, zda je možné je umýt v myčce. Před vložením talířů, šálků do koše do auta zkontrolujte, zda test nevydrží.

Je kategoricky nemožné umýt:

  • kuchyňské předměty s dřevěnými detaily;
  • lepené nádobí, prasklé a štípané;
  • výrobky z tepelně odolného skla, plastu;
  • výrobky z mědi, cínu, nerezové oceli.

Zbývající položky lze svému asistentovi svěřit výběrem individuálního pracího cyklu.

Zvolte správný program, který určuje, kolik času, při jaké teplotě bude cyklus praní:

  • Standardní cyklus vyhovuje většině typů nádobí. Zahrnuje předpírku, hlavní praní a oplach. V tomto režimu věrný asistent umyje nádobí hodinu a půl, takže musíte počkat.
  • Intenzivní mytí se provádí při velmi vysokých teplotách. Použijte pro špinavé hrnce,ošklivé. Můžete využít speciální pilulky, jiné čisticí prostředky. Zde auto umývá nádobí poměrně dlouhou dobu - až dvě hodiny.
  • Křehký program je určen k praní v teplých vodách předmětů ze skla, krystalů, kameninových výrobků s glazurou a vzorem. Můžete se pokusit vyčistit a stříbrné výrobky z hliníku. V tomto režimu je lepší tablety nepoužívat, protože nemají čas na úplné rozpuštění. Jinak je na stěnách bílý květ, stmívání obrazu.
  • Rychlé praní je oprávněné, když potřebujete desky po tekutém jídle nebo ihned po jídle umýt. Myčka nádobí umývá v tomto režimu nádobí až 30 minut.

Když se po večeři nasbírají nějaké talíře a šálky, můžete je umístit do myčky: nádobí tam nevyschne, bez ohledu na to, kolik času (v rozumných mezích) je u konce.

Po skončení cyklu se ujistěte, že stroj necháte 10 - 15 minut vychladnout uvnitř. Proč je to tak důležité? Nejdříve se nespalujte horkou párou; za druhé, jak nic neporušit. Horké pokrmy jsou křehčí než pokrmy, které vychladly, takže si je nenechte unášet, jakmile myčka vydá signál.

Někdy po vyložení myčky najednou najdete na spodním koši bílé skvrny a stopy kapek. Je nemožné učinit verdikt vašeho věrného asistenta horkým na patách: není to auto, které se mýlí špatně, není to ve skutečnosti vykládka! Aby zbylá kapalina z horního koše nespadala do obsahuspodní, nejprve demontujte spodní vrstvu.

Z nějakého důvodu zůstávají bílé tabule pouze na plastových výrobcích? Faktem je, že plast se nezahřívá tak rychle jako sklo nebo porcelán a během sušení schne špatně. Vyzkoušejte to proto, abyste si vybrali jinou teplotu sušení.

Výběr detergentu

Nelze použít obyčejný mycí gel, čisticí prášky, ale pouze speciální výrobky pro myčku nádobí. Mohou to být tablety, gely nebo prášky. Ekonomičtější - prášky a výhodnější použití - tablety, protože většina výrobců vyrábí kombinované tablety, které zahrnují komponenty pro mytí, oplachování a změkčování vody. Jak dělat správnou věc, rozhoduje každá hostitelka sama.

Některé ženy v domácnosti, které chtějí ušetřit peníze, nepoužívají oplachování. Výsledkem je, že na skleněných a porcelánových výrobcích najdou bílou skvrnu. Nelze získat dokonale čistý povrch bez oplachu, protože tento nástroj pomáhá vodě rychle opouštět stěny výrobku během oplachování a během procesu sušení.

Sbírejte tablety, detergenty na základě materiálu misky. Detergent může být přidán přesně tak, jak je uvedeno v návodu. Jste chamtivý - dostat mastné, špatně umyté nádobí; Přehánějte to - navíc ze stěn vymyjete bílou skvrnu. V tomto případě slovo „hodně“ znamená „špatné“!

Správně umístit položky

Před nakládkou, nebuďte líní čistit talíře odnejsilnější znečištění. Nejdříve naložte spodní koš: položte velké talíře na boky, menší do středu a podnožku s lžící a vidličkami položte na rukojeti dolů. Spodní přihrádku používejte také pro hrnce a pánve.

Po umytí nechcete dostat špatně umyté nádobí - položte předměty do koše tak, aby voda kvalitně umyla předměty uvnitř i vně.

Pánev, cedník, lopaty s dlouhou manipulací umístěte pouze horizontálně, protože mohou rušit speciální rotující zařízení (kolébková ramena) uvnitř stroje.

Když potřebujete umýt velmi špinavé nádobí, můžete načíst pouze dvě třetiny navrhovaného počtu sad a zapnout předmáčku. Je-li myčka navržena například pro 12 souprav, načtěte pouze 9. A umístěte spotřebiče přes jednu buňku tak, aby voda mohla kvalitně umyt všechny nečistoty.

Soubor je sada nádobí nezbytná pro jednu osobu: dva talíře (pro první a druhý), příbory, talířek, šálek.

Použijte horní koš na šálky, sklenice, drobné předměty. Brýle, šálky, sklenice, hluboké talíře, místo vzhůru nohama (a to ani na bok), takže mýdlový roztok neshromažďuje na dně a nezanechává bílou skvrnu. Zkontrolujte, zda křehké brýle, brýle nejsou v kontaktu s jinými předměty.

Nikdy neskládejte předměty do sebe, protože po pracím cyklu dostanete špatně umyté šálky, talíře anajít na nich bílé zbytky ze zbytků detergentu.

Postaráme se o myčku nádobí

Aby se zabránilo shromažďování bílých skvrn na detailech stroje, stěnách nádobí, přidávejte v každém cyklu tablety změkčovače vody nebo regenerační sůl. A nešetřit na čistící prostředky a změkčovadla! Ale pilulky, prášky na odstranění šupin lze aplikovat několikrát za šest měsíců. Přidejte agent do dávkovače, nastavte standardní cyklus a zapněte prázdný stroj.

Čas od času vyčistěte filtr, koše, podnosy pro nádobí. Jednou za měsíc použijte odmašťovač k odstranění tukové vrstvy uvnitř stroje.

Správně obsluhujte kuchyňského asistenta!