Jak umýt bílé tenisky doma

Jak umýt bílé tenisky ze špíny a žlutých skvrn, které se na nich nevyhnutelně objevují s časem? Tyto boty jsou často posílány do popelnice. Musíme znovu utratit peníze za nový pár, i když ten starý je ve výborném stavu, s výjimkou barvy. Ukazuje se, že bělost může být vrácena doma, bez velkého úsilí.

Příprava bot na čištění

Před zahájením čistícího procesu bude třeba s přípravkem na tenisky provést malou přípravnou práci.

Především musí být čisté. Nečisté nečistoty, přilepené kameny a další cizí prvky na podrážkách během čistícího procesu mohou přidat boty do bot nebo zcela změnit jejich barvu. Proto mydlo mydlo mydlem běžným mýdlem a vyčistíme podrážky, pak opláchneme vodou.

Za druhé - odstraňte tkaničky a omyjte je odděleně. Pokud tomu tak není, mohou být ponechány s rezavou značkou na dírách krajky. Zbavit se rozvodu bude velmi problematické.

Třetí žaloba spočívá ve vyjmutí vložek. Moderní móda vám umožní nosit tenisky na bosých nohách,a proto vložky nejčastěji představují žalostný pohled. Tyto části bot jsou nasáklé vodou s čisticím prostředkem a pak promyty pevným štětinovým kartáčem.

Jak čistit bílé tenisky

K vyčištění nečistot nebo odstranění zbytečných odstínů na povrchu sportovní obuvi budete potřebovat následující prvky:

  1. Předměty pro mechanický náraz: starý kartáček na zuby, pěnová houba, štětec s tvrdými štětinami, bavlněné podložky nebo měkké látky v závislosti na způsobu čištění.
  2. Namáčecí /mycí nádrž: umyvadlo, vana, plastová nádoba.
  3. Čistící roztok.
  4. Ubrousky nebo bílý papír pro sušení.

V době, kdy proces odstraňování skvrn trvá déle než hodinu. Sušení trvá asi den.

Než vyčistit

Možnosti, které prokázaly svou účinnost v boji za čistotu obuvi, lze počítat na prstech: citron, chlorované bělidlo, citronovou šťávu a jedlou sodu, zubní pastu, mýdlo a čpavek.

Lemon

Kyselé ovoce se běžně používá jako bělidlo do ponožky a na stranu podešve. K tomuto účelu se používá buď citronový řez nebo šťáva z ovoce. Gumový povrch se třemi čtvrtinami hodiny třese citronem, poté se opláchne pod tekoucí vodou. Pokud jsou na špičce hluboké škrábance, je třeba na ně odkapávat šťávu a nechat je odbarvit a leptat částice nečistot.

Chlorované bělidlo

bělidlo vNejprve se jedná o akty z gumy, z nichž je vyrobena jediná a přední část tělocvičny. Tyto prvky se doporučuje namočit do roztoku chemického činidla a vody asi půl hodiny. Poměr složek kapaliny - deset dílů vody a jedno bělidlo. Po půl hodině se boty opláchnou a omyjí ručně nebo v automatickém automobilu.

Citronová šťáva + jedlá soda

Skvrny neznámého původu, které se objevily na teniskách, lze odstranit pomocí speciální pasty. Jeho komponenty jsou jedlá soda (tři části) a citronová šťáva (jedna část). Trávit pastovitou látku pohodlně starým kartáčkem na zuby. Je schopna dodat bělící prostředek v nejmenších popraskaných botách. Po důkladném zpracování nechte pastu na teniskách po dobu 20 minut. Poté opláchněte studenou vodou.

Zubní pasta

Mladí lidé uznávají bělící zubní pastu jako nejpoužívanější metodu, jak se zbavit zbytečných barev na teniskách. Je vždy k dispozici a jeho aplikace se okamžitě projeví. Spolu se starým kartáčkem na zuby může zubní pasta přinést boty ve správném stavu za pouhých 7-10 minut. Jediná podmínka pro zubní pastu - musí být čistě bílá, bez barviv a dalších částic.

Soda

Nevyhovující výsledky ukazují odděleně používaná jedlá soda. V tomto případě se připraví roztok sody s vodou (1: 2). Směs třel nejen znečištěná místa, ale všechny povrchy boty. Časinterakce roztoku s gumovou a látkovou botou je podobná variantě „citronová šťáva + sóda“, třicet minut. Po práci s botami na opláchnutí vodou pod tlakem vody.

Tekuté mýdlo

Pro čištění bot se používá tekuté mýdlo v různých verzích. Tekuté mýdlo je lepší než prášky, rozpouští se ve vodě a proniká rychleji do textilních vláken. V přípravné fázi jsou tenisky zcela nasáklé do mýdlového roztoku. Oni jsou také tření se znečištěnými nebo poškrábanými skvrnami na houbě, kartáčku na zuby nebo bavlněné podložce. Stejný nástroj se používá i při ručním nebo strojním praní. Toto mýdlo má zpravidla dobrý účinek, pokud jsou tenisky zažloutlé z příliš aktivních ponožek.

Čpavek

Salát pozlacený uchazeč najde uplatnění v situacích, kdy je nutné odstranit skvrny z nábytku, oděvů a obuvi. V našem případě předčištěný a sušený (ale ne omyvatelný!) Tenisky jsou připraveny na setkání s alkoholem. Navlhčíme chemickým prostředkem bavlněnou podložku nebo měkký hadřík a ošetříme znečištění, dokud nezmizí. Reakce vystavení čpavku je okamžitě patrná, ale ke konsolidaci výsledku byste měli chvíli počkat.

Můžu si tenisky umýt?

Bílé tenisky tolerují jak ruční, tak strojní praní. Samozřejmě, že podmínky musí být šetrné: ne horká voda a speciální tekuté prací prostředky. To také vyhovuje obvyklé tekuté mýdlo a dokonce i šampon. Hlavní je dobře si opláchnout boty, jinak se mohou namísto skvrn objevit nové nažloutlé skvrny.

Ruční mytí kartáčovánímtuhé štětiny. Doporučuje se opláchnout tenisky ve dvou stupních: v nádrži (první) a pod tekoucí vodou kartáčkem (druhá). Jeho použití odstraní prací prostředek z malých trhlin a záhybů.

Mytí obuvi v automatickém automobilu bude pro technika mnohem příznivější, pokud je bota umístěna ve speciálním sáčku. Před čištěním tímto způsobem se bota kontroluje z hlediska integrity: částečně odtržené prvky mohou během otáčení zcela odletět. Pokud na panelu není žádný režim „Sportovní obuv“, nastavte jemné praní na 30 stupňů. Úplně se točí.

Jak sušit

Proces sušení sportovní obuvi není o nic méně důležitý než výběr pracích prostředků. Nesprávně sušené tenisky mohou ztratit svůj tvar a bude těžké je obnovit.

Po umytí umístěte tenisky ve svislé poloze tak, aby mohla voda snadno proudit. Po půl hodině otřete pryžové povrchy suchým hadříkem, vyplňte boty bílým papírem a dejte jim požadovaný tvar. Jak papír roste, změníme ho na čerstvý.

Nejlepší místo pro sušení je mimo dosah přímého slunečního světla na dobře větraném místě. Při čištění a mytí během chladného období můžete tenisky sušit na baterii. Aby se zabránilo deformaci gumy, měli byste na baterii složit silnou froté ručník složený ve třech nebo čtyřech.

Závěr

Praní a čištění sportovní obuvi není obtížné. Stačí se naučit několik jednoduchých pravidel a dátpříležitost pro vaše oblíbené bílé tenisky neustále vypadat, jako by byly právě koupeny. Jaká jsou tato pravidla?

  1. Nenechávejte odstraňující skvrny později. Čerstvé nečistoty se čistí mnohem rychleji a snadněji než staré.
  2. Uspořádejte profylaktické mytí bílých tenisek jednou za 2 až 3 týdny tak, aby na tkanině a gumových prvcích nebyly upevněny jemné nečistoty a prach.
  3. Sledujte stav bot zejména v deštivém počasí, kdy vlhkost vzduchu způsobuje, že tenisky jsou náchylnější k hluboké absorpci nečistot.