Jak správně nalijte prášek do pračky

Automatické pračky se již dlouho staly nepostradatelným zařízením v každé rodině. Ale ne všechny ženy v domácnosti vědí, jak správně nalít prášek do pračky a v jakém množství. To ovlivňuje spotřebu detergentů, kvalitu praní a stupeň opotřebení. K nakládání se obvykle používá kyveta s několika přihrádkami. Jsou určeny pro dávkování změkčovacího a pracího prášku pro hlavní a předpírku.

Oddíly v automatickém stroji a jejich označení

\ t

V kyvetě standardní automatické pračky jsou obvykle tři přihrádky. Ačkoli existují modely se dvěma nebo čtyřmi přihrádkami. Pro větší pohodlí mají všichni své písmeno nebo označení symbolu:

  1. Římská číslice I nebo písmeno A označuje oddělení, kde se vylije prací prostředek pro režim předpírky. Některé modely tento režim nemají. Pak nebude toto oddělení v kyvetě.
  2. Římská číslice II nebo písmeno B znamená kyvetu, do které má být prášek nalit do pračky pro hlavní proces.
  3. Symbol „květina“, „sněhová vločka“ nebo „hvězdička“ označuje prostor pro klimatizační jednotku, leštidlo nebo aviváž.

Pokud jsou označení na stěnách čas od času vymazána, použijí se rozměry prostorů pro orientaci. V nejmenším prostoru, obvykle odlišném barevném, nalijte změkčovadlo. Druhé největší oddělení je určeno k nalévání prášku do pračky pro předmytí. Největší rozměry jsou v přihrádce, ve které uspávají přípravy hlavního programu praní.

Důležité!

Chcete-li usnadnit určení požadovaného prostoru, spusťte zařízení a otevřete přihrádku na spotřební materiál. Komora, do které kapalina začíná proudit jako první, je hlavní mytí.

Pokud zvolený režim neznamená předpírku, dávkovač nespal v zásobníku A. Proto pro obvyklý program zůstane pouze největší prostor pro hlavní režim. Změkčovadlo v malém prostoru lze nalít jak na začátku, během nakládání špinavého prádla, tak již při práci. Je důležité to provést před opláchnutím. V opačném případě zůstane nástroj nepoužitý.

Při nakládání spotřebního materiálu dávejte pozor, aby nedošlo k záměně zásobníků. V opačném případě se prádlo nevymyje. V prostoru pro klimatizaci také nemůžete nalít léky s agresivním prostředkem, jako je bělidlo nebo odstraňovač skvrn.

Způsob umístění zásobníku na prášek v pračce závisína modelu a typu zařízení. U spotřebičů s nákladem věcí nahoře na takovéto přihrádce je pod poklopem upevněn nad dveřmi bubnu. Je-li zařízení obvyklého, čelního typu, pak se zásobník pro spotřební materiál vytáhne v horní části zařízení.

Kde a jak naplnit prášek v pračce

Pračka

Pořadí prací detergentů závisí na tom, který režim praní je určen. U silně znečištěných předmětů, které je třeba předem namočit, naplňte oba zásobníky mycího prostředku označeného I (A) a II (B). Pro zjemnění textilie nalijte kondicionér do přihrádky označené hvězdičkou.

Je-li prádlo mírně znečištěné, naplní se pouze prostor s označením II (B). Pro zajištění měkkosti tkaniny opláchněte do příslušného prostoru. Pokud tkaninu nepotřebujete změkčit, je prostor označený hvězdičkou prázdný.

Plnění pracího prostředku do bubnu

Podle mnoha žen v domácnosti je lepší nalít látky přímo do bubnu myčky. To údajně snižuje náklady na mytí a dělá prádlo čistší. Ve skutečnosti toto prohlášení není zcela pravdivé:

  1. Vkládání pracího prostředku přímo do bubnu nepoškozuje zařízení, ale nezlepšuje stav oděvu. Pokud je produkt vymyt ze zásobníku, rozpouští se ve vodě a pěnách před tím, než je přidán do prádla. Zlepšuje se proto čištění prádla.
  2. Pokud během normálního plnění zásobník neobsahuje proceszbytky látek, pak nemusíte nic měnit. Stará auta někdy mají stopy po mytí v podnose. V tomto případě jsou vnitřní systémy zařízení silně znečištěné, takže prostředky nejsou až do konce vymyty. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte stroj vyčistit sami nebo se obrátit na servis.
  3. V případě nesprávného dávkování pracího prostředku zůstává prášek v zásobníku. Proto není nutné překročit jeho množství. Zbytky ucpávají vnitřní systémy a postupně činí zařízení nepoužitelným.

Pro každý režim praní má pračka vlastní spotřebu pracích prostředků. Je třeba vzít v úvahu, a ne usnout více, než by mělo být. Informace o přesném množství prášku a klimatizace mohou být uvedeny v návodu k vozidlu. Pro přesnost dávkování je vhodné použít odměrku, která je připevněna k většině modelů styraloků.

Neobvyklé detergenty

Nyní je velmi populární mýt věci s detergenty ve formě kapslí nebo briket. Takové látky by neměly být ukládány do zásobníku, protože nemají čas se v něm rozpustit. Proto jsou řádně naloženy přímo do bubnu současně s položením oděvu.

Kapalné detergenty ve formě gelů mohou být také vylity do prádla. Pro větší pohodlí se nalijí do speciálních dávkovačů, ze kterých se látka během práce programu postupně vymyje. V pračce neprovádějte experimenty s odstraňovači skvrn nebo bělicími prostředky. Jejich složení je agresivní vůči oděvu. Proto, kdypřímý kontakt může snadno zničit.

Důležité!

Ihned do bubnu můžete nanést nefosfátové prací prášky. Také přicházejí s rostlinnými detergenty. Jsou umístěny v síťovém sáčku, odkud jsou postupně vymyty.

Co určuje množství prášku

Spotřeba detergentů závisí na stupni přetížení zařízení. Jejich vliv má navíc:

  • kontaminace věcí;
  • kvalita vody;
  • objem vody použité během provozu;
  • zvolený režim provozu.

Velké množství skvrn a nečistot na předmětech vyžaduje zvýšené množství čisticích prostředků. Komplikované nečistoty je vhodnější ošetřit odstraňovačem skvrn před praním. Pokud je voda v regionu měkká, nemusíte nalévat hodně prášku. Při určování stupně tuhosti můžete při zahájení praní dávat pozor na průhledné okno bubnu. S dostatečnou měkkostí na plastu se objeví bubliny. Kvalita vody může být zlepšena přidáním speciálních fosfátových změkčovadel k prášku.

Rozdíl v množství detergentu je způsoben různými způsoby mytí a teplotou vody. Mytí bavlněného oblečení v horké vodě zajišťuje vysokou spotřebu prášku. Pokud jsou věci syntetické, stačí ohřát vodu na +40 stupňů a použít polovinu množství pracího prostředku.

V moderních modelech existují speciální technologie praní, které umožňují snížit spotřebu prostředků na mytí. Například, pokud je stroj vybavenEcoBubble, prášek pění před vstupem do bubnu. Takže lépe proniká mezi vlákny a odstraňuje znečištění. Ostatní modely mají režim parního mytí. Vyhřívané trysky slouží k rychlému rozpuštění prášku a ke zlepšení kvality praní.

Výpočet podílu detergentu

Je důležité přesně vypočítat objem pracího prášku, gelu a jiných prostředků tak, aby přebytek nezůstal v zásobníku a prádlo bylo čisté. Doporučená spotřeba je obvykle uvedena na obalu použité látky s ohledem na způsob praní a kvalitu prádla. Někteří výrobci pro pohodlí dávají do balení šálky nebo lžíce pro přesnost dávkování.

Mnohé zkušené ženy v domácnosti považují doporučené standardy za nadhodnocené a nabízejí navigaci podle hmotnosti suchého prádla. Pro každý kilogram věcí stačí 1 polévková lžíce. Já obyčejný prášek, rekrutovaný se sklíčkem. Pokud je oblečení příliš špinavé, rychlost se zvýší o 1,5 nebo 2 krát.

Důležité!

Kapalné prostředky ve formě gelu se dávkují stejným způsobem - 1 polévková lžíce. Já za každý kilogram sušiny. Při zvýšené tvrdosti vody nebo přílišném znečištění zvyšte dávkování dvakrát.

Pravidla péče o podnosy

Pro správnou funkci kyvety po dlouhou dobu je důležité řádně organizovat její péči. Po každém cyklu se zbytky látek z ní vymyjí, samotný podnos se vysuší nebo osuší. Doporučuje se, aby kyveta nebyla trvale zavřená, aby nedošlo k žádné formě.

Pravidelně v prostoru musíte nalít bělidlo. Vyčistí nahromaděné znečištění, změkčí je. Po namočení se zbytky nečistot snadno čistí tekoucí vodou. Pokud je to nutné, obzvláště odolné skvrny a tvrdé skvrny se omyjí štětcem. Tato metoda umožňuje současně umýt všechny otvory a stěny před náhodně rozsypaným prachem a hromaděním prachu.

Závěrem

Pro dlouhou životnost pračky a vysoce kvalitního prádla musíte dodržovat všechna doporučení pro péči od výrobce konkrétního modelu. Je důležité vzít v úvahu normy spotřeby pracích prostředků a nepřekračovat je, aby nedošlo k ucpání vnitřních systémů stroje. Vkládání pracího prostředku do bubnu je možné pouze v případě potřeby, při dodržení všech pravidel. Po každém cyklu musí být zásobník ponechán otevřený, aby zaschl.