Jak snadno odbarvovat kuchyňské utěrky bez varu

Myslíte si, že sněhobílé kuchyňské utěrky mohou být pouze prvních pár dní po zakoupení? Ve skutečnosti existuje spousta způsobů, jak zachovat jejich čistotu a originální vzhled, stejně jako je vrátit i po opakovaném použití. Navíc není nutné vařit.

Jak bělit kuchyňské utěrky doma bez vaření

Existuje mnoho nevýhod pro varné oblečení. Obrovské vyvarki nebo kbelíky vroucí vody vyzařují odporný zápach, v kuchyni je strašné teplo. Skvrny opouští, bílá barva se vrací, ale životnost je výrazně snížena díky tomu, že během "vaření"tenčí vlákno.

Existuje množství chemických látek pro domácnost, jakož i poradenství „od lidí“ o bělení ručníků bez varu. Ale to, co je vhodné v jednom případě, nefunguje vůbec. Například soda. Pro některé to je skutečná kouzelná hůlka, ale někdo nevidí vůbec žádný výsledek. Vše je vysvětleno tvrdostí a kvalitou vody, jakož i složením tkaniny a stupněm znečištění. Proto je žádoucí vyzkoušet několik metod.

Jak bělit bílé ručníky doma

Kuchyňské utěrky můžete vybělit domácími chemikáliemi a k ​​tomu se používají nejen běžné prací prostředky. Odstraňte skvrny mazací kapaliny a mycího gelu, dokonale odstraňuje tvrdý pach prášku pro čištění trubek. Prach a mýdlo na prádlo poskytuje vynikající výsledek a v obtížných případech lze použít i tablety pro myčky.

Kuchyňský ručník můžete namočit do roztoku 50 ml mycího prostředku a malého množství teplé vody, nechat půl hodiny. Pak ho vložte do roztoku 50 ml gelu "Mole" a litru teplé vody na jeden den. Po opláchnutí ve vodě a praní běžným práškem v psacím stroji při teplotě 60 ° C.

Lidové léky jsou obecně založeny na použití všeho, co je k dispozici. Soda, ocet, sůl, hořčice, olej atd. Můžete udělat kejdu sody nebo hořčice, aplikovat rovnoměrně na ručník, věnovat zvláštní pozornost skvrny, dát ji do 30-60 pytel.minut a prát obvyklým způsobem. Pokud je nepříjemný zápach, nebude to na chvíli chvíli bolet v roztoku octa (stůl. Lžíce a ½ litru vody). Ale to je s malým a středním stupněm znečištění.

Poradenství!

Vůně octa můžete odstranit pomocí avivážního prostředku nebo šamponu. Kromě příjemné vůně dodají ručníkům extra jemnost.

Jak odbarvit staré ručníky

Velmi špinavé ručníky lze také modernizovat. I když to bude muset tvrdě pracovat. Pro mytí potřebujete použít chemii a farmaceutické přípravky a improvizované prostředky.

Za prvé, ručníky by měly být omyty obyčejným práškem. Po zaschnutí umístěte do jednoho ze dvou řešení, ze kterých si můžete vybrat:

  1. Bělící prášek a uhličitan sodný smíchaný ve stejných částech, rozpuštěný ve vodě. Namočte den. Po umytí v psacím stroji.
  2. Na jemném struhadle nastrouhejte tyčinku mýdla na prádlo, přidejte 6 tablet peroxidu a 5 kapek amoniaku. Vše rozpusťte v litru horké vody, namočte ručník a nechte vychladnout. Praní v psacím stroji nebo ručně.
  3. Smíchejte v poměru 4: 1 glycerin a amoniak. Naneste na tkaninu rovnoměrně, nechte půl hodiny. Pak se dobře umyjte.

Důležité!

Po použití glycerinu a salamoniaku budete muset opláchnout ručníky nejméně třikrát a doporučuje se na to použít teplou vodu.

Jak bělit ručníky doma

Rychlejší vaflejsou znečištěné, ale jsou snadněji čistitelné, proto se doporučuje použít tento typ textilu do kuchyně. Nejjednodušší způsob jejich vybělení těmito způsoby:

  • v litru vody rozpusťte 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku, namočte ručníky po dobu 30-40 minut. Pak omyjte obvyklým způsobem, ale v teplé vodě. Pokud jsou silné skvrny, můžete na ně aplikovat peroxid a po namočení;
  • umyjte ručníky a pak namočte 6% octa, vložte do sáčku a nechte půl hodiny. Poté dobře opláchněte ve vodě a znovu umyjte psacím strojem nebo rukama.

Jak bělit froté ručníky doma

Froté ručníky se nedoporučují pro použití v kuchyni, ale ne každá hospodyňka si může tuto radost odepřít. Chcete-li z nich vymyt skvrny a vrátit výrobku bělost, musíte použít prášky nebo měkké improvizované prostředky určené pro tuto tkaninu. Nesmí se používat agresivní látky jako chlor nebo alkálie. Ručník hned zničí ručník.

Dobře bělí froté výrobky tekutého mýdla, sody a octa, které se přidávají přímo do stroje během praní. Můžete si namočit ručník do šamponového roztoku.

Jak bělit kuchyňské utěrky doma bez vaření

K bělení kuchyňských utěrek bez varu doma můžete použít následující metody:

  • speciální prací prostředek;
  • mýdlo na prádlo;
  • soda a ocet;
  • citronkyselina;
  • uhličitan sodný.

Pro namáčení můžete použít jinou kapacitu než plast. Taková nádoba se může po první aplikaci zhoršit. Při práci s bělícími roztoky se ujistěte, že používáte ochranné rukavice.

Mýdlo na praní prádla

Skvělý způsob bělení a odstraňování skvrn, který byl testován nejen po celá léta, ale po staletí. Stačí si vybrat správné mýdlo. Moderní možnosti, které se prodávají v obchodech, obsahují stejné složky jako v prášcích.

Můžete prostě mokrý ručník, mýdlo a nechte ji na chvíli, a pak ji omyjte. Po mytí může být odstraněn v plastovém sáčku půl hodiny. A můžete připravit takové řešení:

  • tyčinka strouhaná na jemném mletém mýdlovém mlýně, litr roztoku nasyceného růžové manganistanu draselného a 10 litrů teplé vody. Mýdlo rozpusťte ve vodě, přidejte manganistan draselný, promíchejte a namočte předprané a sušené ručníky. Nechte vychladnout, opláchněte po.

Toto řešení napomáhá nejen bělení, ale také dezinfekci výrobku.

Prostředek na mytí nádobí

Tyto chemikálie pro domácnost jsou navrženy tak, aby rychle a snadno odstranily tuk. Zejména mastné skvrny se nejčastěji konzumují v kuchyňských utěrkách. Nejjednodušší způsob je navlhčit hadřík a dobře ho napěnit gelem nebo myčkou. Pro zvýšení efektu, můžete dát do plastového sáčku na půl hodiny.

Zapněte ručníkyhodinu v roztoku saponátu a teplé vody. To může být vařené přímo v dřezu, připojením odtoku.

Pro silnou kontaminaci je vhodný roztok 3 litrů horké vody, 3 lžíce sody a 3 lžíce mycího prostředku. Je nutné namočit do úplného chlazení.

Po každém z těchto způsobů by měly být ručníky dobře opláchnuty v teplé vodě a poté umyty psacím strojem nebo rukama.

Šampon na vlasy

Můžete jednoduše namočit textilie v roztoku teplé vody a šamponu a můžete je aplikovat přímo na skvrny. Odstraňuje nejvhodnější skvrny od ovoce a zeleniny, ale dobře zvládá i další kontaminanty. Jediné, co potřebujete, je použít nejběžnější, nejlevnější šampony jako "kopřiva", "lopuch" atd. Poskytování objemu nebo odstraňování lupů pro tento účel není vhodné a je škoda plýtvat.

Rostlinný olej

Tato metoda bělení kuchyňských utěrek překvapuje mnoho lidí, ale ve skutečnosti to funguje. Rostlinný olej dokonale odstraňuje tuky, čistí nejen povrch látky, ale i vlákna samotná.

Existuje několik možností pro přípravu roztoku na bázi oleje:

  1. V pěti litrech velmi horké vody, přidejte půl šálku prášku, pár lžíce suchého bělidla (nebo, pokud bělicí prášek, vezměte si to trochu více), přidejte 3 lžíce oleje, promíchejte. Namočte ručník po dobu 3-5 hodin, poté důkladně omyjte a důkladně opláchněte.
  2. Pro vážnější znečištění použijte roztok tří litrů velmi horké vody, půl sklenice prášku, tři lžícesuché bělidlo, 10 lžíce octa a 3 stoly. lžíce másla. Před namočením je třeba ručníky namočit a vysušit. Uchovávejte v roztoku až do úplného vychladnutí, pak znovu umyjte psacím strojem nebo rukama.

Věnujte pozornost!

Můžete použít jakýkoliv olej na mytí, ale je to lepší, pokud je v obchodě, několik úrovní filtrace. Je jednodušší opláchnout z tkaniny ve srovnání s domovem, a výsledek, pokud jde o odstranění skvrn, je stejný.

Jak odbarvovat kuchyňské utěrky peroxidem vodíku

Jedná se o velmi účinný způsob, který nejenže dodává výrobku jeho původní vzhled, ale také prodlužuje jeho životnost.

Roztok se připraví ze 6 litrů horké vody, 2 lžíce peroxidu a tekutých amoniakových lžiček. Ručníky musí být nejprve dobře promyty a vysušeny. Po namočení není nutné, ale bude nutné několikrát opláchnout.

Pokud není ručník příliš špinavý, je možné připravit roztok pouze 3 litry teplé vody a lžíci amoniaku. Po půlhodinovém namočení budete muset výrobek umýt v psacím stroji nebo rukama.

Kuchyňské utěrky s hořčicí

\ t

Schopnost hořlavého prášku odstraňovat skvrny je známa již dlouhou dobu. Hořčice se vyrovná se znečištěním jakékoliv povahy a také chrání tkaninu před skvrnami v budoucnu.

Nejjednodušší způsob je zředit prášek na kašovitý stav a rovnoměrně aplikovat na vlhký ručník. Po půl hodině můžete opláchnout vodou a poslatsmazány ve stroji.

Pokud dlouhodobé oplachování není součástí vašich plánů, připravte roztok hořčice. K tomu je třeba rozpustit 5 lžíce prášku ve 3 litrech horké vody, několikrát ho promíchat a pak ho napnout. Namočte ručníky po dobu 2 hodin, poté omyjte v horké vodě běžným práškem.

Jak vybělit kuchyňské utěrky sodou

Skvrnu můžete odstranit, pokud na ni dáte kejdu sody. Pro bělení je však lepší připravit některý z těchto roztoků:

  • ve 3 vodě (studené nebo vlažné) rozpusťte 3 lžíce soli a 5 lžic sody, promíchejte. Hodiny na něj dejte na hodinu, pak dobře umyjte;
  • v 5 litrech teplé vody k rozpuštění 10 lžíce sody a 5 lžíce amoniaku. Namočte alespoň 3 hodiny, můžete přes noc;
  • v 5 litrech vody, aby se rozpustila podlaha baru otřeného na jemném struhadle mýdla a 5 lžic sody. Ručníky uchovávané v roztoku po dobu asi 3 hodin;
  • ve 3 litrech vody rozpusťte 3 lžičky sody, 3 lžíce oleje, 3 lžíce bělidla, 3 lžíce prášku. Namočte 12-24 hodin.

Jak odbarvovat kuchyňské utěrky v mikrovlnné troubě

Tento způsob bělení kuchyňských utěrek je jedním z nejmodernějších. Je nutné navlhčit ručník, důkladně ho mýdlem nebo mycím prostředkem. Pak se navalte do plastového sáčku a vložte do mikrovlnné trouby. Zapněte mikrovlnnou troubu na 5 minut při výkonu 450V. Po okamžitém umytí psacího stroje. Doporučuje se použít pro bavlněné a bavlněné tkaniny.

Důležité!

V jednombalení musí být umístěno maximálně 2-3 středně velké ručníky.

Tipy a triky pro udržení čistoty kuchyňského textilu

Každá z výše uvedených metod byla opakovaně testována, ale každá žena v domácnosti bude mít méně starostí, pokud budete postupovat podle jednoduchých doporučení:

  • je nutné umýt kuchyňské utěrky nejméně jednou za tři dny;
  • po umytí, ujistěte se, že železo ručníky, to pomůže chránit před skvrnami;
  • pro špinavé práce je žádoucí použít jednorázové ručníky;
  • aby se textilie udržovala delší dobu, je nutné třídit ručníky podle účelu použití;
  • mycí kuchyňské utěrky s výhodou při teplotě 60 ° C;
  • Pokud se mytí provádí ve studené vodě, může se k němu přidat trochu škrobu. To pomůže prodloužit čerstvost.

Recenze

Natalia Mikhailovna

Vzpomínám si na vařící jako špatný sen. Tyto obrovské škrty, hrozný zápach, pak opláchnutí ... hrůza. Zpočátku jsem byl s prášky velmi spokojený, ale časem přestali mýt. Nejlepší pro mě je hořčice. Používám ho na nádobí a na mytí. Vaření kaše, dal na ručník a nechte několik hodin. Pak dejte do umyvadla a nalijte na něj vodu. Opláchla jsem několikrát a ve stroji. Praní v pořádku. Dokonce i bez prášku.

Marina

Bez ohledu na to, kolik prádla bylo v obchodě, vezmu jen šampon na kuchyňské utěrky. Mám rád výrobky z mikrovláken a po šamponuumyjí se pěkně a ty měkké ...

Kira

Práškový prací prostředek nenajdete lépe než prací mýdlo. Stačí mýdlo produkt a to je vše. Dokonce i když vše nejdou poprvé, zkuste to znovu. Pouze jeden má mínus. Pokud je špatné opláchnout, skvrny zůstanou.

Pro bělení kuchyňských utěrek doma lze použít mnoho metod. Vyberte si nejvhodnější a vychutnejte si čistotu bytového textilu!