Jak si vybrat kvalitní ložní prádlo

Náš spánek je přímo závislý na kvalitě ložního prádla. Samozřejmě, tento faktor není jediný, ale jeden z hlavních. Nezáleží na tom, jak atraktivní syntetické prostěradla a povlaky na polštáře vypadají, je nesmírně nepříjemné spát na nich: plazí se, klouzají, kulmou. Proto je výběr ložního prádla - zodpovědná záležitost. Jakákoliv sada příslušenství pro spaní musí splňovat určité požadavky, které podrobně popisujeme.

Pozor na detaily

Uvádíme několik důležitých vlastností, na kterých závisí vaše pohodlí:

  • Hygroskopický materiál. Mělo by být přirozené, rychle absorbovat vlhkost, projít vzduchem.
  • Hustota tkáně. Ložní prádlo je často umyté a postupně ztenčeno, čím je materiál hustší, tím déle vydrží.
  • Velikost soupravy. Nehádejte velikost - je neustále trápena pod přikrývkou zmačkanou v přikrývce a opravte krátký list, který se vždy valí do trubky. Pečlivě vyberte velikost každé položky obsažené v balení.

Předvolby barev -chuť. Láska šťavnaté barvy - ujistěte se, že kvalita barev, protože obrazový kit po prvním mytí lze snadno proměnit v vybledlé hadry.

Důležité! Intenzita barvy z přední strany látky by neměla být příliš odlišná od barvy na špatné straně.

Teď pojďme hovořit o tom, jak dělat chybu při nákupu.

Jak si vybrat správné ložní prádlo?

Vážný výrobce se jistě ujistí, že se o produktu dozvíte co nejvíce. Věnujte pozornost obalu, kde je třeba uvést nejdůležitější: velikost každé položky, informace o hustotě látky, kvalitě barev. A teď se podívejme na každou položku.

Vybíráme vysoce kvalitní materiál

Ložní prádlo může být bavlna, ložní prádlo, hedvábí nebo syntetika. Často existuje kombinace několika druhů tkanin v různých poměrech, ale v každém případě je lepší dávat přednost materiálu.

Vlastnosti výběru ložního prádla pro dítě

Zastavte bavlnu. Toto je kaliko, satén a kambrie a chintz. Tyto typy tkanin jsou vytvořeny pomocí různých technologií kroucení a vazby. Liší se kvalitou povrchu a hustotou, ale všechny absorbují vlhkost, neelektrifikují, vydrží velký počet výplachů.

Smíšené soupravy

Možná vás bude zajímat sada z bavlny s přídavkem polyesteru. Je to levnější a vláknobude silnější. Nicméně, připravte se, že za méně peněz získáte významné nevýhody: po tom všem, tkaniny s přídavkem syntetické elektrifikace, role, držet se těla. Žádný syntetický materiál nemůže nahradit přírodní.

Priorita len

Povlečení bude sloužit po dlouhou dobu, protože tkanina je známá svou zvýšenou trvanlivostí. Některé ženy v domácnosti mají strach z kruté látky, ale „dýchá“ dokonale, ohřívá, nezpůsobuje alergie.

Jemné hedvábí

Sada hedvábného ložního prádla bude drahá, pokud je výrobek skutečně vysoce kvalitní, přírodní. Tyto hedvábné listy jsou dokonale prodyšné, absorbují vlhkost, neklouzají. Takové povlečení způsobuje příjemné emoce při pouhém pohledu na ně, vyvolává romantickou náladu, uklidňuje, uklidňuje.

Odhadová úprava

Listy nebo deky by neměly mít švy, žádné spoje uprostřed, protože výrobek z pevného plátna a silnější a pohodlnější. Šicí nitě by měly být přizpůsobeny látce, neotevírají se kolem rohů výrobku.

Dobré prádlo je nutně sešité dvojitým švem, který zakrývá okraje tkaniny.

Co potřebujete vědět o hustotě tkáně

Hustota je vyšší - kvalita výrobku je lepší. Například satén může vydržet až 200 praní a neztrácí ušlechtilý hedvábný lesk. Ale jak si vybrat ložní prádlo ze saténu a nedostanou se do nepořádku? Věnujte pozornost stejné hustotě: mělo by být nejméně 120 a lépe všech 180 vláken na metr čtvereční. viz

Batist má nejmenší hustotu (až 30 nití), proto je lepší, aby se často nemyli. Vysoce kvalitní bavlna, prádlo má 50-65 tkaní, přírodní hedvábí - 120-180 nití.

O výběru barvy

Ne vždy se ukáže, že kvalitní ložní prádlo je dobrou volbou: existuje nebezpečí, že tkanina samotná během prvního praní bude prolévat nebo, v horším případě, můžete odhalit všechny barvy duhy ráno, takže je lepší se zastavit v klidných barvách.

Stále chcete něco extravagantního? Mějte na paměti, že na balení najdete měřítko intenzity barviva a vyberte číslo alespoň „čtyři“. Nebo si dobře otřete dlaň na tkanině a zkontrolujte, zda je kůže zbarvená. Jasná barevná sada může mít chemický zápach - to naznačuje pouze nízkou kvalitu barviva.

Dobrý výrobek by měl cítit jako textilie, nikoli chemii, a to zejména při výběru lůžkovin pro novorozence.

Pokud chcete zachovat intenzitu barvy materiálu, věnujte pozornost doporučením pro teplotu praní: čím vyšší stupeň, tím vyšší je kvalita barviva.

Vyberte velikost, model

Materiál byl tedy vybrán, byla stanovena hustota, byla provedena volba barvy, zbývá určit velikost. Různé země nabízejí své vlastní standardy prádla, i když obal může pro nás znamenat obvyklé značky, že například sada má poloviční dvojitou („1,5lůžkovou“) nebo dvojitou („plnou“) velikost. Proto důvěřujte pouze číslům a platůmvětší pozornost je věnována ukazatelům šířky, délce každé položky obsažené v soupravě. Takže nebuďte líní zapsat délku a šířku své oblíbené deky a polštáře před nákupem, takže žádné dovážené produkty vás nebudou matoucí. Velikost domácího ložního prádla by se však neměla snižovat: vše je šito podle jednoho standardu.

Trochu o modelech: nejpohodlnější je „hluchý“, tj. Bez otvorů v nepohodlných místech, kde se noha snaží plazit nebo se ztratit. Dejte si pozor na povlečení na polštáře, přikrývky s knoflíky nebo zipy, protože takové svorky se snadno poškrábají a poškodí pokožku. Mějte zdravý spánek na správné ložní prádlo, a nechat velikost povlak na polštář se shoduje s rozměry vašeho oblíbeného polštáře!