Jak prát polštář z pera v pračce

Znečištění polštářem je problém, který žádný výrobce nemůže zvládnout. Potozhirovye stopy zůstávají na všech produktech bez výjimky. Je těžké se jich zbavit jen doma, protože při nesprávně zvolené mycí technice ztrácí výplň v podstatě své provozní vlastnosti a někdy se stává nepoužitelným.

Je povoleno prát podložky v pračce?

Dnešní stroje vám umožňují prát téměř všechny typy výrobků. Bez rizika poškození a poškození vymažte modely z:

  • přírodní vlna;
  • vlákno z bambusu;
  • syntetická plniva (holofiber, silikon, kafr, fayberlon nebo netkaná textilie);
  • pero.

Tyto druhy jsou považovány za nejběžnější.také z důvodu snadné obsluhy.

Získaná popularita a další výplně: bavlna, vata, trupy pohanky. Je však zakázáno vystavovat stroje i ruční praní. Podle zákazu spadají ortopedické polštáře a výrobky s paměťovým efektem.

Základní pravidla pro mytí polštářů v psacím stroji

Aby mytí výrobku nepoškozovalo výrobek, je nezbytné provést řadu přípravných činností. Nebudou trvat dlouho.

Jak připravit polštář na mytí?

Začněte kontrolou výrobku, zejména u starých polštářů. Pečlivě prozkoumejte celý povrch cizích předmětů. Bez ohledu na to, jak směšné to může znít, většina polštářů, které jsou určeny k čištění a odposlechu v salonech, obsahují kosti, peníze a jiné podivné předměty.

V polštáři nebylo nic nalezeno kromě výplně? Pečlivě zkontrolujte švy. Jsou-li někde slzy, vyšijte je.

Pozor!

Pokud tomu tak není, může část výplně naplnit objem bubnu, což zase povede k ucpání ventilů nebo spalování zařízení.

Zkontrolujte knoflíky a zipy. Měly by těsně přiléhat k polštáři, aby nedošlo k poškození bubnu během odstřeďování.

Výběr detergentu

Nejvhodnějším pracím prostředkem jsou gelovité prášky. Na rozdíl od klasiky - s enzymy, snadněji se vypláchnou, a ještě rychleji proniknou do plniva, čímž se eliminuje nepříjemný zápach a znečištění. Pokud je područní gelový prášek nebyl nalezen, lze ho použít obvyklým způsobem, ale je třeba si uvědomit, že postup máchání musí být několikrát opakován.

Jak připravit pytle a výplň

Doporučuje se, aby všechny produkty, bez ohledu na typ plniva, byly umyty v pytlích. Mohou být zakoupeny v železářstvích nebo šít sami. Je to snadné, stačí najít bavlněnou tkaninu, která se hodí k vašemu výrobku a šít první 3 strany s jednoduchým švem, pak místo polštář tam a šít čtvrtou stranu s jednoduchým švem. Sáček, v případě prasknutí polštáře, ochrání buben před ucpáním a zlomením.

Plnič, po kontrole přítomnosti nebo nepřítomnosti cizích předmětů, by měl být protřepán a nejlépe ručně sbírán. Takové akce (například v případě, že holofiber polštář) pomůže zabránit tvorbě hrudek.

Jak mohu vyměnit mycí polštářek v pračce?

Vzhledem k příliš velkým rozměrům polštáře nebo nedostatku pračky, musíte hledat jiné způsoby čištění výrobku, které by v žádném případě neměly být horší kvality a rychlosti než klasické provedení.

Manuální metoda

To není o nic těžší než s použitím technologie, ale dokončení bude trvat o něco déle. Chcete-li to udělat správně, budete potřebovat:

  • umyvadlo nebo lázeň s teplou vodou (je důležité, aby voda nebyla příliš horká - až 40 stupňů);
  • gelový prací prášek nebo mýdlový roztok;
  • kartáč na prádlo.

Pozor!

Použití běžného pracího prášku při mytí rukou neumožňuje opláchnutí polštářku a částice se vrzají ve výplni a po vysušení.

Polštáře ze syntetických plnidel, stejně jako bambus, namočené ve vaně nebo lázni několik hodin ve vodě. Předem přidejte gelový prášek nebo mýdlový roztok. Po 3 až 4 hodinách můžete začít uvíznout. I když polštář vypadá čistě, pak je to stále stojí za procházku s kartáčem, protože potozhirovye stopy zůstávají na všech produktech bez výjimky.

Dále se snažte vytlačit vodu z polštáře co nejvíce. Pokud voda i nadále proudí, položte na tlustý froté ručník polštář, zastrčte do něj a zatlačte ho po celém povrchu. Tato metoda pomůže téměř úplně zbavit produkt vlhkosti.

Poté potřepejte výplní rukama. Pokud máte pocit, že se dostal do hrudek a nemůže být rozebrán rukama, jemně rozprostřete pouzdro na polštář na jedné straně a vytáhněte jej s častými pohyby. Můžete ho tedy snadno vrátit do původního stavu. Další, vraťte ji zpět a zašívejte povlak na polštář.

Bylo by ideální sušit výrobek na balkóně, ale pokud tomu tak není, umístěte polštář vedle baterií, položte jej na sušičku nebo jej položte vedle něj.

Každé dvě hodiny otočte polštářem a poražte výplň rukama. Můžete tak zkrátit dobu schnutí a nedovolit vytvořit zatuchlývůně.

Pozor!

Pokud se rozhodnete, že si perou nebo polštářem umyjete ruce, pak po namočení ve vodě s gelovým pracím prostředkem vydejte jednu stranu polštářku a odstraňte veškeré chmýří nebo peří. Vytlačte z nich vlhkost (cedník je pro to ideální) a vložte je do několika sáčků na prádlo. Tak rychle a rychle se suší, nepůsobí nepříjemný zápach. Poté, jak všechno schne, vložte zpět plničku a zašívejte prostěradlo jednoduchým stehem.

Čištění parou

Doma není možné tento typ čištění provádět. Za prvé, všechny parní čističe na trhu jsou schopné produkovat páru, s teplotou nepřesahující 95 stupňů. Za druhé, po čištění parou odborníci demontují plnivo a zbavují ho cizích předmětů a patogenních bakterií.

Parní čištění předpokládá, že pára s teplotou nad 110 ° C je pod vysokým tlakem dodávána ze všech stran do polštáře. Během této léčby nejenže umírají všichni roztoči, ale nepříjemný zápach zmizí a všechny mastné nečistoty zmizí v okamžiku.

Po dokončení sušení se dodatečně zpracuje samotný výplň a potom se vložka vysune do sucha.

Pokud opravdu chcete dezinfikovat výrobek, je nejlepší zvolit parní čištění polštářů, protože ani suché čištění, které je populární najednou (např. Ultrafialové), nepomůže k dosažení této úrovně čištění.

Jak prát peří a dolů polštáře v pračceauto?

Modely z peří a chlupů je obtížné umýt. Mnohé ženy v domácnosti říkají, že je mnohem snazší umýt výrobky ručně než psacím strojem.

Co je požadováno:

  • šijte nebo nakupujte hotové sáčky o 2-4 kusech pro plnicí pero;
  • tekutý prací prostředek (kapsle, gely);
  • kuličky na prádlo.

Rozložte jednu stranu povlečení na polštář a odstraňte plnič. Rozložte ji do sáčků a vhoďte do stroje. Dejte tam také polštář. Do prostoru pro prášek nalijte gelový prášek nebo do bubnu umístěte kapsle a kuličky. Optimální režim je považován za „manuální“ a teplota je až 40 stupňů.

Po dokončení stroje zapněte režim „máchání, odstředění“. Vysoušení povlaku na polštář je nutné odděleně od plniva.

Pozor!

Mnozí lidé se mylně domnívají, že po umytí by mělo být peří nebo dolů umístěno do povlečení na polštář. Tímto způsobem nejenže bráníte procesu sušení, ale také vede k tvorbě zatuchlého zápachu při těchto činnostech.

Jak umýt polštář z holofiberu nebo sinteponu?

Praní bude vyžadovat:

  • tekutý prací prostředek nebo kapsle;
  • kuličky na mytí.

Samotné praní je poměrně jednoduché. Hlavní věcí je cítit výplň rukama, abyste zjistili cizí předměty, a všechny nečistoty, které jsou na polštáři pokryté kartáčem na prádlo.

Není třeba jej rozkládat na pytle. JenDejte celý polštář do psacího stroje, přidejte prášek nebo umístěte kapsli do bubnu a kuličky na mytí. Vybereme také „ruční mytí“, ale zde je voda až 30 stupňů.

Po dokončení úlohy vyberte režim „máchání“. Můžete sušit na balkóně, na bateriích, šlehat a lámat výplň rukama pro lepší vysychání a zachování původního vzhledu polštáře.

Praní polštářů s přírodními plnivy z vlny nebo bambusu

Je lepší umýt polštáře naplněné bambusem, když se polštář znečistí. Pokud zůstane čistý, je přípustné umýt více než jednou za čtyři měsíce.

Režim mytí rukou je vhodný pro praní. Teplota vody do 30 stupňů. Kuličky na mytí v tomto případě nejsou tolik potřebné. Tento typ vlákna během mytí nevytváří hrudky. Na konci stroje se doporučuje produkt dále opláchnout. Prášek je lepší zvolit gel.

Tyto modely sušte na rovném povrchu.

Pozor!

Nevkládejte polštáře z bambusového vlákna, protože plnivo v procesu sušení se zhlukne do jednoho a bude obtížné jej rozebrat.

Polštáře s výplní z přírodní vlny jsou vymazány, stejně jako modely s bambusovým vláknem. Režim, teplota, typ prášku - zůstávají nezměněny.

Tipy, jak prát podložky v pračce

Zkontrolujte integritu napernik;

  • promývání pomocí kuliček;
  • , pokud je naplánovánoumyjte polštář z peří nebo dolů, vždy odstraňte výplň a omyjte ji odděleně od pouzdra na polštář;
  • pozorně sledujte teplotní režim praní;
  • pro praní výhodných kapalných pracích prostředků;
  • neumývejte mycím prostředkem - optimálně 1-3 krát ročně.

Správně suché polštáře z peří

Jejich sušení na ulici se neliší od sušení na baterii. Je nutné, aby byl výrobek položen na rovný povrch, přísně zakázáno zavěšení. V procesu sušení, zkuste častěji otočit polštář a bič výplň.

Pokud hovoříme o přírodním plnidle, pak by mělo být sušeno odděleně od naperníku a po úplném vysušení by mělo být odloženo.

Mezi speciální zařízení pro sušení patří:

  • sušičky místností;
  • pračky se zabudovanou sušičkou.

Po přezkoumání všech doporučení si můžete vybrat nejvhodnější možnosti pro mytí polštářů a jejich čistotu po celou dobu životnosti.