Jak prát kabát z různých druhů tkanin

Mytí srsti je jemná látka. Je to důležité a typ tkaniny a kvalita dekorativních úprav a výplní, pokud existují. Trite namočit ve vodě s detergentem nebude fungovat - můžete zničit věc beznadějně. Jak umýt srst tak, aby nesedla a na tkanině nebyly žádné skvrny?

Pokud nedůvěřujete pracovníkům čistírny, omyjte si kabát sami.

Existuje několik způsobů, jak udělat kabát doma. Toto je:

  1. Mytí suchou rukou;
  2. Mokré mytí rukou a jako částečné mytí;
  3. Lze prát v pračce.

Vynikající výsledek může zaručit pouze vhodná metoda praní. To udělá první věc.

Zkoušky pro domácnost

Aby bylo možné učinit volbu, není nutné provádět složité chemické pokusy doma. Stačí prostudovat informace o péči o textilie uvedené na štítku svrchního oděvu. Pro nátěry se často doporučuje suché čištění nebo mytí rukou, mytí v automatickém zařízení je méně často povoleno.

Důležité! Před praním srsti odstraňte z ní všechny ozdobné předměty. Kožešiny a obložení z jiného typu tkaniny se mohou poškodit, čistí se odděleně.

Označení na štítku, rozluštěná, odstraněná, můžete se dostat do práce.

Pokud se doporučuje suché praní

Obsahuje váš výrobek mnoho lepených dílů nebo je 100% vyroben z přírodní vlny, například kašmíru? V tomto případě doporučil pouze suché praní.

  • Nejdříve se zbavte prachu z tkaniny - vakuum s měkkou tryskou nebo jemně zaklepejte na balkon.
  • Lesklé sypání sypané bramborovým škrobem, mastným práškem, který rychle absorbuje tuk. Po hodině je můžete odstranit štětcem.
  • Pokud skvrna zcela nezmizí, navlhčete leteckým benzínem. Nástroj se prodává v odděleních domácích chemikálií.
  • Lehkou vlnu lze čistit roztokem amoniaku: postačí jedna lžička na šálek vody.

Je nutné pečlivě očistit skvrny na svrchních oděvech. Použijte měkké houby nebo bavlněné podložky. Tvrdé kartáče se nepoužívají.

Nenechte vlnu navlhčit, může se po sušení deformovat.

Ruční a částečné praní

Je-li pro vaši srst vhodné ruční mytí, postupujte podle klasické metody:

  1. Namočte vnější oděv do roztoku syntetického detergentu. Je lepší použít tekuté detergentní složky, takže bude snazší opláchnout produkt. V přítomnosti skvrn se odstraní před hlavním praním.
  2. Očistěte srst měkkým kartáčkem nebo houbou. Rozpusťte několik kapek gelu nebo prášku v teplé vodě, naneste měkkým kartáčkem na znečištěný povrch, jemně otřete. Pokud jsou nečistoty hluboko zakořeněné v látce, nevymývejte roztok mýdla po dobu 10-15 minut, abyste léperozpuštěnou kontaminaci. Po opláchnutí zbývající pěny.
  3. Vypusťte promývací roztok a několikrát opláchněte, aby se čistila voda. To je pohodlné se sprchovou hlavicí.

Někdy není věc tak znečištěná, že je úplně namočená ve vodě, a pak umýt pouze některé oblasti. Zkontrolujte výrobek, věnujte pozornost rukávům, límci, horní části kapes - na těchto místech se srst často špiní.

Částečné praní vyžaduje zvláštní péči. Pokud je mýdlový roztok příliš koncentrovaný, nebudete se moci po čištění vyhnout materiálu skvrn. V tomto případě je nutné srst zcela opláchnout.

Vyberte správný prací prostředek - měl by odpovídat typu a barvě látky, ze které je srst šitý. S kontaminovanými oblastmi zacházejte velmi opatrně, aby se na lepené části nedostala vlhkost, a používejte pouze jemné čisticí prostředky.

Pro kašmírový kabát bude lepší, když si ho umyjete rukou. V teplé vodě nejprve rozpusťte prášek a teprve pak tu věc vypusťte. Nemůžete tvrdě třít, snažit se nemačkat, takže materiál se neroztahuje a neváhá.

Odstraňte přebytečnou vlhkost tím, že budete dlaněmi podél výrobku pohybovat shora dolů.

Lze prát v pračce

Pokud je strojový stroj zobrazen na štítku kabátu, máte štěstí. Nemusíte ručně opláchnout těžký mokrý hadřík, pro vás to bude inteligentní technika. Je však třeba dodržovat několik pravidel. Zde jsou:

  1. Před vložením do strojetlačítko všechny knoflíky, zipy. Pokud je výrobek s kožešinovým límcem, nezapomeňte jej rozepnout nebo dokonce bičovat. Někteří radí jednoduše zabalit kožešinu s polyethylenem. Nestojí za to riziko, při mytí sáčků se límec zkazí.
  2. Správně zvolte režim mytí v automatickém stroji - může to být jemné nebo ruční praní při teplotách do 40 ° C s minimálním odstředěním. A žádné sušení!
  3. Chcete-li se vyhnout pruhům na tmavém saku, naprogramujte další oplach.
  4. Při praní v pračce stroj otočte na nesprávnou stranu nebo jej vložte do speciálního síťového sáčku pro praní. Pro efektivnější mytí sako, házet tenisové míčky do bubnu.

Správné sušení

Vrchní oděvy nelze sušit na ramínkách: pod váhou vlny se protáhne, a pokud se jedná o bundu dolů, výplň se zhlukne. Bude lepší, když rozložíte srst na vodorovný povrch a uschnete někde v průvanu. Pro tento účel je vhodné použít sušičku, aby materiál mohl „dýchat“. A nesnažte se sušit vysoušečem vlasů nebo baterií! Při sušení kabátu z pera pravidelně bourejte výplň v kabátě z vlny, opatrně vyhlazujte všechny záhyby a záhyby.

Je důležité vědět

V péči o svrchní oděv existují určité nuance.

  1. Neberte příliš horkou vodu na mytí - maximální teplota by neměla překročit 35 ° C.
  2. Při oplachování výrobku nedovolte náhlé změny teploty vody: voda pro oplachnesmí být mnohem chladnější než při mytí.
  3. Při odšroubování nátěru v automatickém stroji použijte minimální odstředění (až 600 otáček) nebo jej zcela odmontujte, pokud je výrobek 100% vlněný.
  4. Rozhodli jsme se použít práškový výrobek - zkontrolujte, zda v mýdlovém roztoku nejsou žádná nerozpuštěná zrna. Po mytí se stávají viníky ošklivých rozvodů na tkanině.

Po takovém delikátním praní si vaše oblečení udrží tvar a bude zcela očištěno od nečistot a ošklivých skvrn.