Jak odstranit vodní kámen z pračky s nepříjemným zápachem? Efektivní metody

S rostoucí popularitou praček se také zvyšuje poptávka spotřebitelů po nákupu této technické inovace. Každý chce získat co nejefektivnější výsledek mycího procesu - z hlediska kvality a výkonu. Automatické stroje splňují všechny tyto požadavky, což značně zjednodušuje domácí práce. Ale takové moderní "pohodlí" vyžaduje správný přístup k sobě - ​​je nutné pečlivě sledovat stav technologie, aby se zabránilo vzniku vápenných usazenin a vzniku nepříjemného zápachu uvnitř pračky. Aby „pračka“ vždy vypadala jako „nová“ a zachovala si svou původní funkčnost, měla by být pravidelně udržována. Stroj můžete čistit doma pomocí speciálních čisticích prostředků pro domácnost nebo tradičních metod.

Účinné způsobyčištění pračky doma

Nahromadění vodního kamene v pračce probíhá postupným způsobem, kdy topný článek „trpí“ hlavně. V nepřítomnosti pravidelného čištění, jako je PETN, a dalších částí, automat může jednoduše vystoupit z operačního systému.

Důvodem vzniku zápachu je tvorba plísní na dvířkách stroje v důsledku pronikání nečistot z oděvů a životního prostředí, jakož i z použití nekvalitních čisticích prostředků.

Existuje několik účinných způsobů, jak se těmto nepříjemným důsledkům vyhnout prodloužením životnosti pračky.

Populární metody nakládání s vápnem a pachem v pračce:

  • Použití kyseliny citrónové.

Tento nástroj slouží k odstranění vodního kamene uvnitř pračky - z ohřívače, bubnu a nádrže. Provádění preventivního mytí „myčky“ roztokem je elementární proces. Dost v zásuvce na prach usnout 200 gramů. a provozuje pračku při teplotě 60 ° C. Po dokončení postupu je nutné filtr dále opláchnout a vypustit, přičemž se odstraní usazeniny bahna z manžety bubnu.

  • Běžná jedlá soda.

„Bílý prášek“, který lze nalézt v každé kuchyni, se ukázal být účinným nástrojem v boji proti formování bláta a forem na stěnách bubnu a gumového těsnění pračky.Soda se také používá k čištění prostoru, kde se prášek nalije. Je tedy nutné ředit látku v běžné vodě v poměru 1: 1 a navlhčené ve výsledném roztoku otřete problematické prvky „myčky“ nečistotami, aniž byste okamžitě odstranili látku ze strojních částí. Doba expozice takového „lotionu“ je 1-2 hodiny, po které se praní spustí v normálním režimu. Dále musí být problémové oblasti odstraněny ze zbytkových zbytků bahna.

Jedlá soda může také snížit tvrdost vody.

  • Použití síranu měďnatého (síran měďnatý).

Pomocí speciálního roztoku na bázi síranu měďnatého můžete zcela eliminovat tvorbu plísní v pračce. Manžetu je třeba otřít nástrojem, aniž byste ji vymyli, nechte ji v tomto stavu jeden den. Po použití vlhkého hadříku odstraňte formovací formy z pryžového prvku a v režimu testovacího praní spustíte provoz stroje. Takže z formy nebude žádná stopa.

  • Dezinfekce bělícím prostředkem pro domácnost - bělost.

Bělost je vynikající dezinfekční prostředek proti nepříjemným pachům uvnitř pračky. Před použitím této chemikálie je důležité věnovat pozornost složení složky. Obsahuje-li prvky chloru, je v tomto případě zakázáno používat kategorickou bělost. Je-li složení výrobku pro automatický stroj „bezpečné“, může být bělost bezpečně"Chcete-li plavat" bojovat proti zápachu ze stroje. Je nutné nalít do krabice na prášek 1 l prostředků a umístit „myčku“ na nejdelší režim při vysoké teplotě. Po 20 minutách je nutné cyklus přerušit a promývat na pauze - tato akce „namáčí“ agregáty, aby se dosáhlo efektivního výsledku. Celkový čas strávený roztokem bělosti v psacím stroji by měl být asi 2 hodiny a na konci procedury dvakrát opláchnout. Sušené části by měly být prováděny otřením suchým hadříkem, pak by měly být samy o sobě "suché".

  • Univerzální 9% ocet pro odstranění plaku, zápachu a změkčovače vody.

Pro účinnou preventivní údržbu je nutné spustit pračku s octem v režimu s nejvyšší teplotou po nejdelší možnou dobu. K přípravě univerzálního léku je třeba promíchat 500 ml látky (2 šálky) s 250 ml (1 šálek) teplé vody. Tento preventivní postup se provádí bez přídavku jiných detergentů. Pračka je po uplynutí 5 minut po zahájení práce pozastavena. Dále se provádí „větrání myčky“ s pootevřenými dveřmi po dobu jedné hodiny, což poskytuje příznivé podmínky pro zničení škodlivého prostředí bakterií roztokem kyseliny octové. Pak musíte počkat, až je dokončen prací cyklus, a vyčistit buben, dvířka stroje a gumové těsnění měkkým hadříkem.utěrka namočená v 50 ml octa 1 litr vody.

Prevenci tvorby bakterií na oděvech během praní lze také provést přidáním sklenice bílého octového roztoku.

Speciální čističe, které zabraňují tvorbě vodního kamene a zápachu v pračce

Pomocí moderních čisticích prostředků můžete také udržovat čistotu pračky. Chcete-li se zbavit vodního kamene a nepříjemného zápachu, účinným řešením by bylo použití různých práškových nebo pastovitých látek:

  • Antinakipin - vůdce mezi ruskými výrobci domácích prostředků pro odstraňování vodního kamene;
  • Dr. Teng - účinné antibakteriální činidlo v boji proti plísním;
  • Beckmann - čistič na plakety od německého výrobce;
  • Frisch aktiva - pro hygienický postup čištění potrubí „pračky“;
  • Luxus Professional - prostředky pro expresní čištění;
  • Magic Power - univerzální změkčovač vody;
  • Miele je domácím vynálezem vysoce účinného opatření k zabránění tvorby usazenin na kovových površích;
  • Sandokkaebi - korejské měřítko z měřítka;
  • Společnost Top House je účinným čističem známých tabulí s úsporami nákladů;
  • Topperr - garant dokonalé dezinfekce.

Další doporučení

  • Příznivým prostředím pro rozvoj bakterií je půda „připravená“ chemickými látkami ajmenovitě sedimentární hlen, který vzniká při použití chemických látek v domácnostech. Aby se zabránilo výskytu tohoto nepříjemného jevu, je nutné po každém promývacím procesu kyvetu vysušit.
  • Pro preventivní čištění pračky se používá 9% octa, použití vysoce kvalitního octa může vést ke zhoršení těsnící gumy.
  • Čisticí cyklus pračky by měl být prováděn nejméně jednou za 4 měsíce.
  • Aby se snížila intenzita tvorby vápna, měl by být filtr vypuštěn do vodovodu, který jde přímo do myčky.
  • Před použitím moderních čisticích prostředků k tradičním metodám je nutné před použitím pečlivě prostudovat návod k použití.

Kompetentní přístup k údržbě pračky v domácnosti tak přispěje k prodloužení životnosti zařízení, k ochraně před výskytem formování forem a usazenin známého ložiska, jakož i k předcházení předčasným poruchám.