Jak odstranit skvrnu železa na oblečení

Aby vaše oblečení vypadalo bezchybně, musí být dobře vyžehlené. Dokonce i ty nejdražší a vysoce kvalitní věci ztratí svůj vzhled, pokud jim zůstanou nezmenšené záhyby nebo záhyby. Nicméně i ty nejnepatrnější případy hostesek se stávají: pokud je žehlení na tkanině příliš tvrdé, může být stopa ze železa.

Během žehlení je poměrně málo chyb, nejčastěji jsou spojeny s příliš vysokou teplotou ohřevu. Někdy hosteska může být na chvíli pryč při žehlení, například vidět, jak udělat kaši pro dítě v kuchyni, a tady jste - tam je brilantní železné skvrny na oblečení, ale na nejviditelnějším místě! Zdá se, že na chvíli byla pryč a ta věc je zkažená. Situace je běžná, takže jsme se rozhodli mluvit o tom, jak odstranit skvrnu ze železa s vašimi oblíbenými věcmi, aby se zachránili před nucením k recyklaci.

Za prvé, pojďme si promluvit o tom, jak se zbavit lesklých značek na tkanině.

Odstraňte lesk

Následující složení pomůže odstranit lesklou značku z bílé bavlněné tkaniny:

  1. Půl sklenice vody.
  2. lžička 3% peroxidu vodíku.
  3. 5 kapek amoniaku (amoniak).

Peroxid a amoniak se rozpustí ve vodě při teplotě místnosti. Gázu dobře navlhčete a nanestena skvrnu, aby byl dobře promočený. Počkejte 10 - 15 minut, věc otřete do studené vody a znovu ji vyžehlete.

Pamatujte, že toto ošetření může být provedeno pouze u bílých tkanin! Pro barevné složení neplatí, protože věc může vyblednout.

Co když se na tmavých kalhotách nebo sukni objevila lesklá stopa? S největší pravděpodobností jste se rozhodl, že je pohnete z vnějšku bez použití mokré gázy. Výsledkem je ošklivá lesklá stezka, která je při jízdě velmi nápadná. Pro obchodní oblek je to nepřijatelné, takže se pokusíme tuto věc zachránit.

Naše babičky velmi dobře věděly, jak odstranit lesk ze železa na tmavých a hustých tkaninách. Žehličky byly pak nejběžnější, ve srovnání s moderními přístroji, dokonce i primitivními. Takže hosteska musela vlastnit mnoho tajemství úklidu. Nabízíme několik osvědčených receptů, které mohou snadno odstranit lesk na oblečení.

Ponoření do mléka

Metoda pomáhá zbavit se malých lesklých skvrn. Hadřík namočte do běžného mléka na několik hodin. Pak natáhněte rukou v horké vodě. Tato jednoduchá metoda pomůže zbavit se ošklivých skvrn bez stopy.

Spasitel - cibule

Pokud je brilantní stezka velká, mléko pro ni nebude dostačující. Proto používáme jednoduchou cibuli. Pre-bow bude muset rošt na jemném struhadle, aby se kaše. Aby se při této manipulaci nevylily zbytečné slzy, můžete nahradit struhadlo kuchyníkombajn. Brilantní skvrna na syntetice nebo polopřirozené látce, nejprve dobře navlhčete a zakryjte cibulí. Není třeba spěchat s následným praním - nechte cibuli zůstat na tkanině 5 až 6 hodin, v ideálním případě zpracovat lesklou stopu pozdě večer a umýt ráno. Opět ne horká voda.

Citrony a alternativy

Lesk po žehlení na oblečení pomůže odstranit citronovou šťávu. Tímto způsobem pomůže zbavit se lesku a na bílé, a na barevné vlněné tkaniny.

Alternativou k citronové šťávě je vodný roztok kyseliny borité. Pokud jste si ho koupili v prášku, rozpusťte 2 čajové lžičky ve sklenici vody ohřáté na 38 stupňů.
Na lesklé skvrny naneste šťávu nebo roztok kyseliny borité. Pro čištění tkaniny s vysokou kvalitou, po 20 minutách expozice, umyjte věc. Voda z praní by neměla být příliš horká.

Tkaniny černé

Odstranění železných skvrn na černém materiálu je snadnější než bílé oblečení. Lesklá stopa železa zmizí, pokud je ošetřena roztokem octa. Chcete-li to udělat, vezměte gázu, důkladně ji navlhčete v roztoku kyseliny octové a vyžehlete skvrnu. Pokud je skvrna stará, pak není nutné ředit ocet, samozřejmě, pokud použijete obvyklých 9%, a ne podstatu.

Po tom, jak byli zvyklí, mazáme, vzduch a znovu jemně železo.

Trochu o žlutých skvrnách

K odstranění žlutých značek na oděvu použijte následující prostředky:

  • Amoniak a peroxid. Jak to udělat, jsme napsali výše;
  • Citronová šťáva a cukrprášek Po ošetření citrónovou šťávou přidejte do skvrny cukr nebo prášek a počkejte půl hodiny;
  • Ocet. Musíte okamžitě zpracovat skvrnu a poté musíte věc rychle omýt;
  • Soli. Zaspejte vlhké místo solí a počkejte půl hodiny. Smazáme se.

Odvápňovací ocel

Aby se železné skvrny neobjevily, je třeba železo pravidelně čistit. Pokud jste vlastníkem drahého modelu železa, pak musí být postavena samočistící funkce z měřítka. Je nutné vyčistit železo takového modelu od spodiny, jak je napsáno v produktovém pasu, bez vlastního tvůrčího přístupu.

Pokud ve vaší žehličce není funkce samočisticí váhy, můžete se ji zbavit následujícími způsoby:

S pomocí tablet hydropirit. Chcete-li se zbavit vodního kamene, rozdrcte tablety a rozdělte je rovnoměrně po látce nebo jiném povrchu. Zahřejte žehličku a odpojte ji ze zásuvky. Nasaďte odpojenou podrážku ze železa na „tabletovou podložku“ a počkejte, až železo vychladne.

Při použití této metody pracujte pouze v masce a pouze při otevřených oknech!

Po opláchnutí podešve tekoucí vodou a nechat železo jeden den vyschnout.

Nakupujte speciální tužku v domácím oddělení pro čištění železa z váhy. Snadno se používá, hodí se pro jakoukoliv podrážku zařízení a pomáhá spolehlivě zbavit se stopových stop bez nepříjemného zápachu, jako je tomu u hydropických.

Pokud se řádně staráte o železo, nemusíte hledat cestyjak se zbavit oděvů ošklivých skvrn.