Jak odstranit skvrnu topného oleje oděvem

No, to je nepříjemná práce - odstranit mazut skvrny! Konec konců, běžné mýdlo nebo prací prostředek v tomto případě zcela ztratí čisticí sílu. Jen nespěchejte, aby jste vyhazovali špinavé oblečení, snažte se ji zachránit pomocí jednoduchých metod.

Čerstvé znečištění

Na oděvu se objevila černá olejová skvrna - okamžitě se ji pokuste odstranit!

 • Ošetřete tkaninu eukalyptem nebo jedlým esenciálním olejem. Dejte trochu času, aby se olej rozpustil v oleji. Další krok: naneste vonné rozpouštědlo na kosmetický disk a otřete. Nezastavujte, dokud značky zcela nezmizí. A teprve pak se pokuste mýt prádlo na praní v teplé vodě. Důkladně opláchněte v několika vodách tak, aby zmizel černý olej.
 • Nejdříve otřete skvrnu máslem, margarínem. Nechte ji chvíli na pokoji, aby se kontaminace na vašem oblečení rozpustila. Umyjte olejové nedorozumění a napomáhejte mycímu prostředku. Dalším krokem je úplné odstranění zbytkového topného oleje a oleje - běžné mytí.
 • Některé ženy v domácnosti úspěšně zvládají mazutové skvrny s hydroxidem sodným. Otestujte a vy tímto způsobem. Za prvé, zkuste jen umýt sodu, a pokud nechcete úplně osvobodit od rozvodu, namočte na chvíli. Ale buďte opatrní, protože soda s nečistotami je pryč a vaše barvaoblečení!
 • Někdy je možné odstranit skvrnu z topného oleje (pouze v případě, že jsou velmi čerstvé a malé) s prací mýdlem a horkou vodou.
 • Pokuste se odstranit nepochopení oleje pravidelným žehlením. Připravte si spoustu papíru (ubrousky, toaletní papír), zapněte žehličku při minimální teplotě ohřevu. Mezi silnou vrstvu papíru, železo naneste znečištění olejem. Změna Připravte si speciální kaše: smíchejte stejné množství škrobu a drcené křídy, odkapejte trochu amoniaku a terpentýnu. Po chvíli utřete hadřík, zkuste důkladně očistit ošetřenou oblast od prášku. Opakujte podle potřeby. Zbytky kaše budou muset být umyty v mýdlové vodě.

Staré znečištění

Topný olej - produkt rafinace, proto vyberte vhodná rozpouštědla. Je to benzín, aceton, lakový benzín. Jsou téměř vždy přítomni v úspěšné práci spoření oblíbené věci z zákeřné ropné skvrny.

 • Stopy topného oleje mohou být odstraněny čištěným benzínem. Ujistěte se, že pod ošetřovanou oblastí rozprostřete papír. Navlhčete vatu v benzínu, otřete tkaninu z nesprávné strany tak, aby nečistoty nebyly absorbovány do hlubších vrstev vláken. Tampon neustále vyměňujte. Pokud nebylo možné zcela odstranit skvrnu, připojte amoniak. Nezapomeňte po úspěšném zpracování výrobek umýt.
 • Pokud jsou mazutové skvrny na džínové bundě, tzn. Tlusté tkanině, navlhčete plochu benzínem. A teprve potéPokud se rozpouštědlo odpaří, otřete hadřík do koncentrovaného mýdlového roztoku. Ale nezapomeňte, že benzín je schopen "jíst" barvu vašeho oblečení!
 • Šampon do automobilu může odstranit skvrnu palivového oleje, který se ztratil v záhybech oblečení, a proto zestárl. V šamponu je speciální rozpouštědlo toluen, ničí nejen dehtový olej, ale i další trvalé znečištění. Tkaninu s tímto činidlem, opláchněte za půl hodiny.
 • Trvalé znečištění lakovým benzínem a acetonem lze odstranit. Buďte opatrní, pokud jste obarvili barevnou věc! Nejprve naneste rozpouštědlo na nenápadnou plochu, sledujte reakci na tkanině. Barva se nezměnila - můžete použít nástroj; pozemek se rozjasní - vyzvedne další rozpouštědlo. Kromě toho aceton rozpouští syntetická vlákna, takže zjistěte, zda se změnila struktura materiálu.

Tipy a triky

 1. Topný olej kromě ošklivých skvrn zanechává za sebou dlouhý vlak specifického silného zápachu. Proto budete muset odstranit vůni před hlavním praním v automatickém stroji. Několik hodin namočte ošetřené předměty do mycího prostředku přidáním odstraňovače skvrn, například „Vanisha“.
 2. Aby se po odstranění skvrny nezanechaly kontury, ujistěte se, že jsou její vnější hranice vlhké.
 3. Neperte prádlo, které bylo ošetřeno benzínem a jinými rozpouštědly, spolu s jinými věcmi. Tkanina rychle absorbuje všechny pachy a riskujete infikování benzínového jantaruskříň
 4. Suché „reanimované“ věci pod širým nebem.

Podařilo se vám s neuvěřitelným úsilím odstranit stopy topného oleje? Buďte opatrní při příštím souhlasu s tím, že budete tlačit auto přítele nebo ho opravíte v elegantním obleku!