Jak mýt a sušit šátek

Ve vašem šatníku je pavučina, svázaná s nejjemnějším kozím chmýřím - nádherným, elegantním, volně se protahujícím snubním prstenem? Věci, samozřejmě, drahá, stojící ve stejné řadě s uměleckými díly. Tento Orenburg šátek je nákup pro všechny časy - to nevypadá z módy, ohřívá se dobře v zimě, dává obraz něhu a ženskosti.

Pro zkoušení prolamovaných šátků tkanin pro autentičnost se používají dvě metody - produkt této ruční práce je volně protahován snubním prstenem a volně uložen v husím vejci.

Sutné šály, špičky a pavučiny jsou však v jejich péči dost rozmarné. Pokud nevíte, jak je správně smazat, je lepší se této události nedotýkat, beznadějně ji zkazíte. Osvěžit a vyčistit produkt pomůže pracovníkům čistírny, kteří přesně vědí, jak zvládnout nejlepší práci. Pokud nechcete důvěřovat pracovníkům čistírny a z nějakého důvodu nechcete šál do správných rukou, naučte se, jak je správně umýt. Tento úkol je jednoduchý, ale namáhavý a vyžaduje speciální dovednosti.

Správná péče vám umožní udržet šátek po mnoho let v nedotčeném stavu. Začneme se učit.

Důležitá přípravná fáze

Ošetřujte věci pečlivěručně, neházejte je nikde, řádně skladujte a pečujte. Pamatujte si, že čím méně bude váš web umýt, tím déle vydrží. Ale člověk by neměl být pyšný na nahromaděný prach na šátku, ale to není historické folio, starý věk, který potvrzuje pravost, ale obyčejné znečištění, které charakterizuje hostesku, není nejlepší.

Je na čase umyt jemný hrot? Začněte s přípravou.

 1. Pomocí masážního kartáčku s dřevěnými zuby, opatrně rozbalte chmýří, pak použijte svůj obvyklý hřeben, snažíte se nedotýkat smyček, opatrně plácejte na plátno. Pokud tento krok přeskočíte, vlna se po umytí ještě více zamotá a šátek nebude tak měkký a načechraný jako dříve.
 2. Budou se umývat - vyberte správný prací prostředek: je lepší použít gel. V tomto případě se doporučuje, aby se prášek nebral: pokud zrna, která nejsou zcela rozpuštěna ve vodě, zůstávají mezi vlákny, budou z vlny tvrdé. A bílý kapesník z toho může žloutnout.
 3. Pokud se v domě nenachází žádný gelový detergent, bude úspěšně nahrazen šamponem na vlasy. Naše matky a babičky je používaly pouze k mytí výrobků.

Ruce, pouze ruce!

Je lepší umývat si věci ručně od kozy.

V pračce s aktivátorem nelze pavučinu umýt! To je nežádoucí dělat v psacím stroji - stroj. Můžete, samozřejmě, a my dokonce popsat, jak, ale stále nedoporučujeme.

Ruční mytí - nejlepší volba. Nemyslíme si, že se vám podařilo přivést kapesník do kritického stavu, a protože je to pravda, pečlivé mytí rukou netrvá dlouho. Akce popisujeme ve fázích:

 1. V teplé vodě opatrně rozpusťte mycí gel na vlasy nebo šampon na vlasy a teprve pak vložte šál do umyvadla.
 2. Pokuste se jemně prát tkaninu: netřít nebo zkroutit, ale jemně mačkat materiál, jako by se sněhové koule.
 3. Pokud je kapesník velmi špinavý, nechte jej v roztoku mýdla půl hodiny.
 4. Pro opláchnutí použijte trochu vody k úplnému umytí zbývající pěny z vlny. Během máchání můžete do vody přidat několik lžic octa nebo vlasového kondicionéru.
 5. Nemůžete vytáhnout kapesník na konci plátna - sbírejte ho do míče, zatímco trochu stlačíte vodu.

Nežádoucí mytí v automatu

Šátek a pračku můžete umýt. Je pravda, že nevíme, proč je to nutné, protože ani ten nejopatrnější režim nevylučuje agresivní působení na tkaninu. Během praní v pračce bude kapesník rozložen uvnitř bubnu a tato manipulace je podobná zkroucení. Pokud se rozhodnete podstoupit riziko, postupujte takto:

 • Nastavte režim praní, stejně jako věci vyrobené z vlny nebo jemné tkaniny, aniž by se točilo. Zkušení ženy v domácnosti se důrazně doporučuje, aby nepoužívaly točení a v žádném případě nesušily šátek v pračce!
 • Při proplachování může dojít ke ztrátě tvaru šálubude nižší než během praní, proto používejte vodu stejné teploty, to znamená, že během praní zvolte nejnižší teplotu.

Nejdůležitějším momentem je sušení

.

Nešroubujte materiál před sušením, aby nedošlo k poškození tkaniny, nechte vodu odejít sama, bez jakékoli pomoci. Některé nápadité hostesky si myslely, že po opláchnutí v mřížce nad vanou zavěsí špičku. Zbývá počkat, až hlavní vlhkost odejde.

 • Šál musí být dále ve vodorovné poloze. Na pracovní desku rozprostřete osušku nebo obal složený v několika vrstvách. Na povrchu natáhněte šátek dolů, opatrně narovnejte zubaté okraje, pokud nějaké existují. Chcete-li, aby plátno bylo pohodlnější k sušení, připevněte okraje kolíky k ručníku.
 • Šátek můžete sušit na speciálním obruči, který je doma. Zvedněte dřevěný rám do velikosti plátna, připevněte dostatečný počet malých čepů. Umytý šátek rozložte na rám, jeho okraje položte na karafiáty a protáhněte tkaninu na maximální šířku a délku. Ujistěte se, že se materiál nedeformuje! V této formě nechte šátek, dokud není zcela suchý.
 • V případě potřeby lze jemně česat čerstvě umytý, zcela vysušený pavučinový koberec. Existuje další velmi zajímavá metoda, jak ušetřit načechraný šátek. Do mrazáku vložte vlhký kapesník a po několika hodinách jej vytáhněte a protřepejte. Ledové krystalyzvýší vlněná vlákna a učiní je nadýchanými.

Při analýze popsaných metod sušení se stále opíráme o dřevěný rám. Udělej to dlouho, výsledek bude vynikající.

Po řádném umytí a vysušení se oblíbený koberec zahřeje v nejtěžších mrazech. Postarejte se o šité šály, protože ručně vyráběné předměty nejsou nikdy stejné. Dokonce i ten samý mistr se nikdy neopakuje, vzor každého produktu, byť se stejným vzorem, bude autorem. Chmýří pavučiny mají duši a náladu, velkoryse vám jejich teplo. S nimi zacházejte odpovídajícím způsobem.