Jak mýt a čistit bílou podrážku na teniskách a teniskách

Bílé boty jsou vždy v módě. Těší oko, nedráždí, vypadá elegantní, elegantní, vhodné pro světlé a světlé odstíny oděvů, zejména s motivy moře. Bílé tenisky a tenisky přestaly být boty pouze pro sport a cestování, nyní je módní ženy nosí nejen v tělocvičnách a turistice v lese, v horách, ale také v elegantních letních šatech a sukních. Bílá barva má kromě svých zásluh řadu nevýhod: na ní jsou vidět nejmenší skvrny nečistot a tuku, na kterých se prach hromadí, boty nakonec ztrácejí svou původní bělost, jsou špinavé žluté. V domácnosti se používají různé čisticí a ošetřovací prostředky, které dávají botám originální vzhled v závislosti na stupni znečištění.

Péče o tenisky

Životnost tenisek, zachování bílé barvy chodidla, závisí především na kvalitě péče o obuv a skládá se z:

  1. Od neustálého ošetřování ochrannou látkou (olej, vosk) před opuštěním prostor na ulici, která chrání povrch před nečistotami, prachem, vodou a závisí na typu obuvi.
  2. Udržujte boty čisté a čistěte jebláto ihned po příjezdu z ulice.
  3. Použijte více párů, ne jeden. Po 1 dni používání by měly být tenisky ponechány odpočívat po dobu 2 dnů.

Sole

Podešev z tenisek se skládá z přírodní nebo umělé gumy s různými umělými přísadami, které kvalitativně zlepšují termoregulaci, zvyšují životnost a díky porézní struktuře, která nevytváří těžší venkovní obuv. Nedostatek hladkého povrchu však vede k rychlé kontaminaci pórů, do kterých se prach a nečistoty naplňují. Různé složení podešví reaguje odlišně na různé čistící prostředky.

Příčiny žloutnutí jazyka obecného

Hlavními viníky zabarvení jsou syntetické složky tvořící podešev (PVC, termopolyurethan a další přísady). Pod vlivem vnějších faktorů mění bílý odstín na žlutý nebo šedý. Kromě důvodů, které ovlivňují změnu odstínu, patří:

  • sušení tenisek nebo bot po mytí na přímém slunečním světle nebo v blízkosti topných zařízení;
  • použití k čištění různých chemických činidel, které reagují s povrchem podešve, porušují její integritu.

Praní v pračce

Není-li čas na to, aby byla ručně uložená obuv, jako poslední možnost, umyt tenisky nebo tenisky v pračce, nezapomeňte na to, že po tomto postupu:

  • možné odlupování podešve;
  • horní deformace;
  • výskyt žlutých skvrnna tkaninovém povrchu boty.
Varování!

V přítomnosti kůže, semišových vložek, pásků reflektorů nebo pěny, které vycházely z podšívky z pěnové gumy, byste tento typ praní neměli používat. Pěnová pryž a pásy se uvolní a případně budou pohánět čerpadlo nebo filtr a vložky z přírodního materiálu budou deformovány.

Před praním se obuv přezkouší externě:

  1. Odstraňte tkaničky a vložky z bot. Do stroje jsou spolu s teniskami házeny šněrování, stélky jsou ručně omývány kartáčem a pracím práškem.
  2. Oni jsou zbaveni písku, malé kameny uvízl v chodidlech chodidla.
  3. Uvnitř sáčku na mytí oděvů se také vkládají staré ručníky nebo hadry, které zmírňují rány na stěnách bubnu během mytí. Taška zcela nahradí pouzdro na polštář.
  4. Pro praní vložte do stroje maximálně 2 páry bot. Praní bez sáčku může vést k poškození lopatek, žeber aktivátoru a několik párů může rozbít sklo u pračky.
  5. Nastavte jemný režim praní a teplotu ne více než 40 stupňů. Spin program není nastaven, vede k vyřazení ložisek z provozu, což se později stává příčinou hlučné práce domácích spotřebičů.
  6. Pokud je k dispozici funkce sušení, je zakázána, protože její použití vede k deformaci boty.
  7. Nalijte prací prostředek s přídavkem bělidla na bílé oblečení bez chloru.
  8. Klikněte na tlačítko "Start", počkejte na konec mytí, vyjměte boty, uložte vnitřky s bílým papírem, aby se zachovalana balkóně, vyhnout se přímému slunečnímu světlu nebo zavěšené na prádelní šňůře pod širým nebem.

Melaminová houba pro čištění podešví

Melaminová houba - guma, která se podobá běžné mycí houbě, ale skládá se z jasných mikrokrystalů a se silnou kompresí a zkroucením se může zlomit. Princip činnosti:

  1. Pro úsporu peněz se houba nakrájí na několik kusů.
  2. Nalijte studenou vodu do nádoby, která se nepoužívá k vaření.
  3. Používejte rukavice z důvodu možného obsahu chloru a jeho derivátů ve složení houby.
  4. Ponořte houbu do vody a zmáčkněte ji mezi dlaněmi.
  5. Prací prostředek pro čištění se nevyžaduje. Mokrou stranu houby otřete špinavé místo. Při tomto způsobu se vytváří pěna, která proniká do pórů podešve a porušuje spojení mezi materiálem podešve a znečištěním.
  6. Vzhledem k tomu, že melaminová houba má abrazivní vlastnosti, ale má mírnější účinek, který nepoškrábá povrch čištěných výrobků, dokonale odstraňuje stopy bílých povrchů, které se vyskytují na značkách, mastnotách a na ulici.
Varování!

V tomto procesu se může houba trochu rozpadat, což je normální. Znečištěná svítidla se nepromývají, ale nahrazují se novým malým kouskem, který je odříznut od celé tyče.

Domácí opravné prostředky pro vrácení bílé

Před použitím chemie pro vrácení boty do původního vzhledu,Odborníci doporučují bělení podrážky na teniskách, teniskách s domácími prostředky. Používá se v pořadí priority:

  • měkké prostředky;
  • agresivní domácí prostředky nebo jejich směsi;
  • chemikálie;
  • suché čištění.

Opravné prostředky pro měkké domácnosti

U domácích neagresivních prostředků na čištění bot před nečistotami, stejně jako skvrny různého původu, patří:

  1. Guma. Pro malé znečištění je možné čištění gumou. Jsou poháněny malým tlakem na mírně znečištěnou oblast bílé podrážky na teniskách. Tato metoda čištění pomáhá při pravidelném používání a absenci velkých skvrn.
  2. Zubní pasta nebo zubní prášek. Pokud potřebujete rychle vybělit podrážku z tenisky, zubní pasta nebo prášek přijde na záchranu. K tomu, malá zubní pasta je vytlačena z trubice z trubice, nebo mokrý kartáč je ponořen do krabice s práškem, lehce navlhčete kontaminované povrchy vodou a otřete žlutost. Odstraňte zbytky čisticího prostředku, otřete do sucha.
  3. Mycí prostředek nebo prací prášek. Bílou podrážku můžete umýt kartáčkem nebo saponátem.
  4. Mýdlo na prádlo. Mýdlo otřelo na struhadle, přidejte vodu, aby se získala pasta. Pasta se aplikuje na bílou podrážku boty, ponechá se 60 minut. Povrch očistěte štětcem, omyjte velkým množstvím tekoucí vody.
  5. Soda. S pomocí sodovky můžete čistit bílou podrážku tenisky. K tomu namočte kontaminované povrchy vodou. ŠtětecPonořte se do sklenice sody a tvrdými pohyby vyčistěte podrážku ze žloutnutí a skvrn.
  6. vazelína. Tento lék z lékárny není schopen vybělit bílou podrážku na botě, ale má skvělou práci s malými nečistotami. Masti se aplikují na podešve, čistí se kartáčkem na zuby, zbytky se odstraní hadříkem.
  7. Odstraňovač skvrn. Pomocí štětce se na zažloutlé povrchy aplikuje odstraňovač skvrn na bílé látky po dobu 2-4 hodin. Omyjte velkým množstvím tekoucí vody.
  8. Bělidlo. Bělidlo pomůže obnovit barvu bílé podrážky boty. Kapalný kyslík se aplikuje na žluté skvrny a ponechá se 2-3 hodiny, práškuje rozpuštěný ve vodě v poměru 1: 2, nalije se do pánve a položí tam boty tak, aby roztok pokrýval boční povrchy bez ovlivnění materiálu nahoře. Pokud po 60 min. požadovaný výsledek se nedosáhne, boty se ponechají v roztoku další 1 hodinu.
Varování!

Alternativní metodou pro vrácení bílé barvy na povrch by byla nátěrová hmota bílou akrylovou barvou, ale nikoli vodou. Pevnost nátěru poskytne po nátěru vysoušení.

Agresivní domácí prostředky

Při práci s agresivními domácími prostředky je třeba chránit ruce a nosit rukavice. V kuchyni hostesky je:

  1. Ocet. Hadřík navlhčený 9% roztokem octa očistí kontaminovaná místa. Delší kontakt zajistí odstranění i starých a odolných nečistot.
  2. Kyselina citrónová. Perfektní bělidlo azápasník se zažloutlými povrchy. 25 g produktu se rozpustí ve 200 ml vody, v roztoku se navlhčí tkanina, ošetří se roztokem místa, které je třeba vyčistit a vybělit. Po určité době (15-30 minut) opláchněte čistou vodou.
  3. Peroxid vodíku. Láhev zakoupená z lékárny s 3% H2O2 se rozpustí v 1 litru vody, nalije se do malé pánve. Pro bělení podrážky na teniskách jsou boty umístěny do připraveného roztoku tak, aby zakrývaly jeho strany, ale nedostal se na špičkový materiál. Nechte v tomto stavu asi 2 hodiny. Následně se bělený povrch promyje čistou vodou a nechá se uschnout.
  4. Směs čpavku, sody a citronu. K bělení podrážky na teniskách, stejně jako odstranění stop, lepidel, značek, tuků, nátěrů, musíte udělat bělicí roztok. K tomu je třeba rozpustit balení kyseliny citrónové (25 g) a 2 lžíce ve 200 ml vody. Já soda Reakce probíhá s uvolňováním oxidu uhličitého. Směs je rychle pokryta znečištěnými místy. Ve 200 ml vody se rozpustí 2 litry čpavku a položí se na vrchol. Směs se promyje po 15 minutách. Odstraňte silné žluté skvrny nalitím roztoků do pánve a položit boty na půl hodiny. Poté se boty promyjí čistou vodou a osuší.

Chemikálie

Aby se čistila bílá podešev, kterou domácí prostředky nedokázaly, používá se těžké dělostřelectvo: odstraňovač acetonu a laku na nehty. Nevýhody tohoto způsobu čištění však zahrnují ostrý zápach použitých sloučenin a pravděpodobnostpoškození povrchu v důsledku reakce složky tvořící podrážku s rozpouštědly. Aby se tomu zabránilo, proveďte zkoušku na nenápadném místě. V případě, že nedošlo k poškození, můžete tyto prostředky čistit. Provádění postupu:

  • vatový tampón navlhčený v acetonovém roztoku nebo odstraňovači laku na nehty;
  • znečištěná místa;
  • obuv se promyje tekoucí vodou a osuší.
Varování!

Metoda bělení s rozpouštědly nebude fungovat, pokud je horní část boty vyrobena z barevného materiálu.

Aby nedošlo k použití agresivních způsobů čištění před nečistotami, aby byla jedinci bělost jedinci, doporučuje se, aby se odborníci starali o bílé boty neustále, aby každý den trávili více než 10-15 minut na tomto postupu, otírajícím je od špíny ihned po návratu domů a čištění zubní pastou. 1-2 krát týdně.