Jak čistit WC uvnitř močového kamene: lidové prostředky, kyselina se silným znečištěním

Při absenci každodenní péče, oplachování a čištění na vnitřním povrchu záchodové mísy časem získává tvrdá patinová forma, která je kalcifikována, pevnost kamene a představuje problém při čištění. Jednoduchá voda a použití houb a hadrů neukládá. K změkčení kamene a jeho odstranění je nutné použít radikální opatření.

Příčiny vzniku kamene

Hlavním důvodem vzniku močového kamene je nedostatečná péče o koupelnu. Existuje však několik doprovodných momentů, které také přispívají:

 • byty jsou zásobovány vodou nízké kvality (žlutá);
 • tvrdá voda v regionu, v důsledku čehož minerály spolu s kyselinou močovou tvoří sloučeniny na vodovodních stěnách, které následně tuhnou;
 • praskliny, drsnost a vady na starém fajánském povrchu toalety.
Varování!

Tyto tři důvody s nedostatečnou pozorností k koupelně vedou k tvorbě vodního kamene za několik týdnů. Pokud není bojováno s močovým kamenem, vede to ke zúžení lumenu, špatné propustnosti vody, výskytu velkého počtu choroboplodných zárodků, které se rozptylují, když se vypustí do různých oblastí.ruku a usadit se na oblečení, vůni v toaletě a v bytě.

Příprava k odstranění

Pro toaletu vyčistěte z vápna a močového kamene, voda je z ní zcela odstraněna. To vyžaduje:

 • rukavice;
 • hadr;
 • kbelík.

Hostesky, oblečené v rukavicích, vložily suché nebo vymačkané hadry do vody v rukávu záchodové mísy, daly hadry, které mají být krmeny, a vmáčkly do kbelíku a připravily sanitární zařízení pro čištění. Voda je zcela odstraněna. Vhodné pro odstranění velké vodní stříkačky (hrušky).

Výběr nápravných prostředků

Výrobky pro domácnost se používají pro čištění koupelen s malým výskytem žloutnutí a pro velké problémy a chemikálie používané při čištění nečistot. V regálech obchodů jsou domácí chemikálie reprezentovány množstvím lahví a lahví s čistitelnými směsmi. Před nákupem je věnována zvláštní pozornost oblastem použití čističe čistoty. Ne všechny jsou univerzální a při nesprávném použití mohou poškodit povrch.

Čisticí prostředky pro domácnost

K čištění toalety doma z močového kamene a plak může být pomocí nástrojů po ruce s každou hostitelkou:

 1. Ocet. Odstraňte vodu ze záchodové mísy, otřete stěny suchým hadříkem, navlhčete ubrousek stolním octem a uložte jej do znečištěného rukávu. Nechte kámen změkčit několik hodin. Ubrousek se vyjme, změkčená vápenná vrstvaodstraněny abrazivní postranní houbou nebo škrabkou. Pokud je deska odolná a nelze ji vyčistit, použijte jatečnou směs. Sklenici octa se zahřeje na 50 stupňů, přidejte 1 lžičku. soda Následkem probíhající reakce aktivně působí bubliny oxidu uhličitého na tvrdý kámen a změkčují ho. Ve směsi impregnujte toaletní papír a sklouzněte ho pod krycí lištu. Ráno odstraní změkčený květ štětcem, houbou, těžko dostupná místa se vyčistí kartáčkem na zuby.
 2. Jedlá soda. Soda aplikovaná na kontaminované stěny sanporu a přes noc zjemňuje malé ložisko ráno a snadno se odstraní brusnou stranou houby nebo jednoduchým toaletním kartáčkem. Pro velké akumulace se do sody přidávají práškové čisticí prostředky (Pemolux).
 3. Potraviny a uhličitan sodný + ocet. Záchod lze očistit od plaku a kamene pomocí směsi. Smíšené jídlo a sody, přičemž každý z nich má 5 lžíce. V jednom spreji nalil ½ šálku buněčného octa, asi v druhé - 1/2 šálku bělidla. Mokré hadry dávaly na stěnu toalety směs dvou druhů sody. Sprej ocet přes sodu, pak se bělidlo stříká, snaží se zadržet dech. Víko toalety je zavřené a je z místnosti. Po 30 minutách opláchněte tekoucí vodou a povrch očistěte štětcem.
 4. Kyselina šťavelová. Prodává se v zahradních prodejnách. Aktivně bojuje s rezem a vápencem. Bílé krystaly jsou rozpuštěny v malém množství vody a aplikovány pod rám, na kontaminovanémísta a žluté skvrny vzniklé v důsledku netěsnosti nádrže. Velmi rychle odstraňuje malou patinu.
 5. Kyselina citrónová. Zápasy se žlutými kapkami, které se objevují při použití vadné nádrže. Prášek se nalije na vlhký hadřík a otřete povrch skvrnami, počkejte 30 minut, omyjte houbou nebo štětcem, omyjte. Ubrousek navlhčený roztokem ananasu, který zůstal přes noc v rukávu záchodové mísy, účinně bojuje s tenkou patinou, změkčuje i zanedbané vápenaté usazeniny. Pro vyčištění nádrže se 100 g citronu rozpustí ve sklenici vody a přes noc se nalije do nádoby.
 6. Coca Cola. 2-3 plechovky nalité do toalety nebo velké plastové láhve tohoto nápoje mohou obnovit obsah instalatérského lesku a čistotu díky obsahu kyseliny citrónové v nápoji. Ráno se toaleta čistí kartáčkem.
Varování!

Je třeba mít na paměti, že chemikálie jsou škodlivé pro povrch záchodové mísy. Je nutné je ponechat na krátkou dobu uvnitř, nebo zajistit čistotu tak, aby nebylo nutné používat agresivní prostředky. Při použití silného a aktivního média je také nutné dodržet dávkování.

Chemikálie a chemikálie pro domácnost

Jsou-li ložiska podobná ložiskům nerostných surovin, používají hostesky radikální metody.

 1. Kyselina fosforečná. Jedná se o výkonný nástroj, který může v krátké době vyčistit povrchy cisterny a toalety. Do potrubí se nalije 100 ml kyseliny a po 15 minutách se vymyjí stěny zařízení kartáčkem.Kyselina fosforečná není agresivní pro kaučuk, plasty a instalatérské nátěry. Používá se pro čištění WC od rzi.
 2. Kyselina chlorovodíková. Po infuzi korozivní kapaliny je víko zavřeno po dobu 15 minut. Po změknutí vrstvy vápna se směs promyje vodou a povrchy se vyčistí štětcem. Kyselinu používejte opatrně, její výpary jsou jedovaté. Doporučuje se používat pouze ve starých záchodových mísách. Jeho dlouhý pobyt uvnitř instalatérské práce může zničit povrchovou vrstvu fajánsu a je plný defektů a vad, které se později dostanou do špíny. Obvykle se používá k čištění toalet, které se používají při přestěhování do nového místa bydliště. Nemůžete vzít hodgepodge pro čištění instalatérské práce, pokud je toaleta připojena k plastové trubce.
 3. Elektrolyt. Zředěná kyselina sírová v prostředku, podobně jako výše uvedené kyseliny , bojuje proti vodnímu kameni. Nedoporučuje se pro nepřetržité čištění, spíše pro jednorázové použití jako expresní metoda pro vznášení.
 4. Bílá a Domestos. Tyto dva produkty obsahují aktivní chlor. Odstraňuje znečištění, ale je zdraví škodlivé. Kapaliny se nanášejí na špinavá místa štětcem, nechají se 20-30 minut, vyčistí se, opláchnou vodou. Pokud je toaleta velmi špinavá a voda se sotva podobá, nalijeme do ní láhev bělosti a necháme ji na noc, zavřete víko.
 5. Prací prášky. Nedoporučují se pro čištění nových toalet. Vlevo na povrchu fajánsuv průběhu času rostou mikrotrhliny s brusnými prášky a ucpávají se nečistotami.
 6. Mycí kapaliny a gely prodávané v odděleních pro domácnost. Prostředky pod rámem, nechte 15-20 minut, povrch omyjte štětcem a omyjte.
 7. Krémy. Vypadají jako gely, ale mají silnější konzistenci. Cif je nejznámější, je dražší než běžné čisticí prostředky pro instalatérské práce, ale méně neškodné a hospodárné.
Varování!

Práce s chemickými čisticími prostředky, dodržováním bezpečnostních opatření a ochrany proti opotřebení proti agresivním médiím (brýle a rukavice).

Prevence tvorby plaků

Vzhledem k tomu, že tvorba plaku na stěnách není vždy důsledkem nedostatečné péče o instalatéry, aby byla udržena čistota v záchodě:

 • umístit filtry k čištění vody dodávané do obydlí;
 • instalovat nádrže s režimy dodávky vody, sníží se tak množství vypouštěné kapaliny a přinese úspory při platbě za služby.

Ale pokud je vše v pořádku s kvalitou vody, v preventivních opatřeních používají různé pilulky pro cisternu a obložení pro toaletní mísy. Tato zařízení zajistí čistotu toalety v raných stádiích ložisek soli, bojují s trochou žloutnutí a poskytují příjemnou vůni v toaletě.

Péče o toaletu

Jemné a čisté milenky, aby nedošlo k plýtvání časem a námahou při čištění tvrdého vodního kamene, každodenní mytí povrchu kartáčemkaždé použití záchodové mísy a splachovací vody. K dispozici je řada neagresivních produktů, bez chloru, s příjemnou vůní a vhodnou pro časté používání. Pro udržení čistoty sanitárního zařízení doporučujeme:

 • neplachovat zbytek tukových potravin (zbytky polévky, tuk z pánve) do toalety;
 • neprodleně vyřeší činnost cisterny ;
 • jednou týdně aplikujte na stěny čisticí prostředek, odstraňte čerstvé skvrny a malý štítek;
 • po každé návštěvě toalety použijte kartáč;
 • při nákupu nového instalatérství by měla upřednostňovat sanitární porcelán. Je dražší, ale má hladší povrch, a proto bude méně znečištěný. Nejlepší možností by bylo také koupě nádrže se dvěma tlačítky.

Podle vzhledu toalety je posuzován stav celého bytu. Po celém domě se rozprostírá vůně nevyčištěné toalety. Aby se tomu zabránilo, hospodyně udržují čistotu na záchodě každý den, aniž by zanedbávaly metody prevence. Trvá to jen velmi málo času. Několik minut každý den ušetří hodiny strávené na toaletě do správné formy poté, co je zneškodní odpadem.