Jak čistit ovčí srst doma

Světelné věci vyžadují důkladnější péči. Pokud se o výrobek dobře postará, vydrží mnohem déle. Srst ovčí kůže lze čistit doma, zatímco můžete ušetřit na čistírně. Majitelé krásných věcí by měli znát základní pravidla péče o ně, aby vyčistili kabát z ovčí kůže doma.

Čištění ovčí kůže v čistírně

V Rusku ne všichni majitelé drahých a luxusních výrobků, jako je chemické čištění. Profesionální instituce pro své služby žádají o 2500 rublů, což je velmi drahé. Tato cena je určena pouze na úklid. Pro aktualizaci barvy a nátěru speciálními prostředky se platí zvláštní poplatek. Hlavní problém, který vzniká při čistírně - datum provedení objednávky. Obvykle se věc podává po dobu nejméně 2 týdnů, a pokud budete potřebovat kratší dobu, budete muset za to zaplatit dodatečně.

Není třeba si myslet, že po chemickém čištění bude kožich srsti vypadat jako nový. Vše záleží na úrovni instituce a na zařízení a nástrojích používaných k čištění výrobku.Není možné důvěřovat drahé věci neznámým čistírnám , kteří neposkytují záruku kvality prováděné práce. Než dáte srst z ovčí kůže, obzvláště světle zbarvené v čistírně, musíte prozkoumat zpětnou vazbu na službu. Nikdo nechce být vlastníkemzkažené věci, takže musíte předem vědět všechny nuance a detaily instituce.

Po postupech suchého čištění výrobek ztrácí barvu. Zaměstnanci instituce mohou nabídnout další nátěr. Aby mohla mít originální vzhled, jedna vrstva barviva nestačí, pak se postup opakuje až do požadované barvy.

Když je kožich čištěn suchou kůží, majitelům je vydáno varování, že proces čištění probíhá bez záruky. Klient si přečte pravidla a podepíše odpovídající akt. Ne všechny dílny mohou čistit ovčí srst s vysokou kvalitou, protože to vyžaduje speciální vybavení a zařízení.

Je-li srst z ovčí kůže vyrobena z kvalitního materiálu, je velmi obtížné ji zkazit, ale ne každý majitel má drahé věci, takže před přijetím výrobku do čistírny musíte porovnat všechna klady a zápory.

Základní pravidla péče

S výhradou základních pravidel nebude potah z ovčí kůže vyžadovat barvení nebo čištění. Při nákupu výrobku se musíte zeptat prodávajícího, jak čistit přírodní ovčí srst doma a jak se o ni starat. Po skončení zimní sezóny je výrobek po dekontaminaci odeslán do skladu. Ve skříni by měl viset kožený kabát na ramínkách, zabalený ve speciálním sáčku pro uložení oblečení. Nelze použít ochranný materiál z plastu, protože věc v něm nebude "dýchat".

Je nemožné, aby skříň pro skladování kožichu byla stažena, výrobek by měl visetvolné místo. Pokud vlastník věci spadl v dešti, srst z ovčí kůže se suší na ramínkách, daleko od topných zařízení. Není třeba položit ho na podlahu nebo stůl. Pokud se na srsti ovčí kůže objeví skvrny, je třeba je okamžitě vyčistit. Pokud je skvrna stará, bude těžké se s ní vyrovnat i za pomoci profesionálních nástrojů. Při čištění se místo znečištění ztenčí - poškodí vzhled výrobku.

Pokud se plánuje čištění kožených kožichů z semiše v domácích podmínkách, čisticí prostředky se nejprve zkontrolují na neviditelném místě výrobku, teprve poté se odstraní skvrna. Když kupujete věci, musíte udržovat značky a značky, protože vždy obsahují důležité informace o tom, jak se o výrobek správně starat. Pokud je vyžadováno profesionální čištění, pracovníci chemického čištění budou přesně vědět, z jakého materiálu je kožich vyroben a jak se o něj nejlépe starat.

Samočištění doma

Pokud se rozhodne o čištění výrobku doma, použijí se metody mokrého a suchého čištění. Metoda mokré je delší v čase, protože po ní musíte produkt vysušit.Metoda suchého čištění zahrnuje použití následujících nástrojů:

  1. Malý brusný papír. Kus papíru musí být upevněn na kartáčku nebo v malé krabičce a znečištěný povrch jemně otřete. Při čištění touto metodou je důležité používat brusný papír správně, a proto nejprve trénují na zadní straně.produktů.
  2. Škrob šetří tuk z skvrn, používá se také k čištění srsti, je-li přítomen na kožichu. Škrob musí být nalit na skvrnu, absorbuje veškerý tuk. V případě potřeby se škrob nahradí čerstvým škrobem. Pak se odstraní štětcem, obzvláště opatrně je třeba odstranit z černého produktu.
  3. U zastaralých kusů chleba můžete doma očistit umělý kožich. Nezáleží na tom, jaký druh chleba se používá - bílé nebo žito. Špinavá místa jsou důkladně vyčištěna a pak jsou odstraněny všechny drobky. Některé ženy v domácnosti dělají chléb a čistí znečištěný povrch.
  4. Manka je elementární metoda, která byla používána v dávných dobách. Na rameno se položí tkanina z látky. Odebírá se malé množství krupice. Udeřila do kožichu, dokud nezmizel skvrna. Záď musí být pravidelně měněna, protože při použití je černá. Metoda čištění je skvělá, pokud byla skvrna právě nastavena.
  5. Školní guma nebo gumový kartáč. Nástroje se používají k čištění míst v blízkosti tlačítek nebo zipů. Guma dobře zachrání z lesku a vznik špinavých skvrn.
  6. Vysavač. Používá se v případech, kdy je třeba produkt pouze aktualizovat.

Mokrémetoda

Pokud metoda suchého čištění nepomůže, použijte vlhkou. K tomu použijte roztok mýdla, petrolej, benzín, amoniak, v závislosti na kvalitě produktu.Přírodní ovčí srst řádně vyčistěte několika způsoby:

  1. Roztok mýdla. V případě potřeby můžete přidat malé množství amoniaku lékárny. Čištění se provádí hadříkem nebo bavlněnou podložkou. Když skvrny zmizí, ošetřená oblast se dále setře roztokem 500 ml vody, 35 ml glycerolu a 10 g boraxu.
  2. Temné věci se čistí benzínem nebo petrolejem. V případě použití těchto čisticích prostředků je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Na hadry se aplikuje malé množství kapaliny. Nemůžeme dovolit, aby petrolej nebo benzín padaly přímo na kožich. Tato metoda není vhodná pro lehké výrobky.
  3. Roztok se připraví ze 600 ml vody a 200 ml amoniaku. Kompozice se používá k čištění celého povrchu výrobku. Po dokončení práce se kožich potáhne roztokem 600 ml vody a 3 lžicemi 6% octa.

Po mokrém čištění produkt dobře zaschne. Pokud byly malé plochy vyčištěny, měly by být po vysušení důkladně omyty tak, aby povrch srsti z ovčí kůže nebyl tvrdý. Nakonec se ošetřené plochy třou speciálním gumovým kartáčkem nebo gumou.

Lehký výrobek

Taková věc vyžaduje pečlivou péči, zejména pokud má lehké kožené vložky, které je třeba dále zpracovávat každý den. Tak, aby lehká hromada nevybledla, je třeba povrch ovčí kůže denně čistit speciálním nubukem nebo semišovým kartáčem. Nespracovávejte mokré věci. Pro světlé věci, pokud jsou suché čištění, nemůžete použít impregnaci nebo laserové ošetření. Existuje několik možností,jak a jak čistit semišový kabát z ovčí kůže doma:

  1. Zpracování se provádí stale chlébem nebo gumovým kartáčkem.
  2. Zubní prášek nebo křída. Musíte nosit pravidelnou bavlněnou rukavici, nalijte do ruky potřebné množství prášku a otřete je na kontaminovaný povrch. Křída nebo prášek absorbuje všechny nečistoty. Jakmile se čistící materiál změní na černou, musí být nahrazen novým. Čištění se provádí tak dlouho, dokud křída nebo prášek nezůstanou bílé.
  3. Směs zubního prášku a amoniaku. Složky se odebírají ve stejném množství, důkladně promíchají. Kaše se aplikuje na výrobek pomocí tuhého kartáče. Směs pomáhá dobře, pokud se potřebujete zbavit mastných skvrn.
  4. Složení čpavku a vody. Směs se aplikuje houbou. Roztok je vyroben, houba je v něm navlhčena. Musíte projít znečištěná místa, zvláštníPozornost je věnována zónám kolem kapsy, manžetám a tlačítkům.
  5. Roztok octa, sody a mléka. Je nutné promíchat jednu lžičku sody v 250 ml teplého mléka. Za prvé, věc se vyčistí látkou namočenou v roztoku. Poté se povrch, který má být čištěn, ošetří hadrem, který je navlhčen vodnou směsí octa a amoniaku.

Pokud byl výrobek zpracován mokrou metodou, měl by být na konci práce vysušen. Sušení se provádí při teplotě místnosti. Sušený výrobek mimo krb nebo ohřívače.

Praní přírodních a umělých materiálů

Existuje mnoho možností pro praní kožichu. Zdá se, že je to nejjednodušší a nejvhodnější způsob čištění výrobku. Pokud je kožich z přírodní ovčí kůže, je praní přísně zakázáno, a to jak ručně, tak i v pračce. Srst z ovčí kůže "se bojí" vody, při kontaktu buď zmenší velikost nebo ztratí svůj původní vzhled. Povrch bude kazit, takový výrobek nelze nosit.

V případě umělého materiálu je vše mnohem jednodušší. Je třeba věnovat pozornost štítku. Obsahuje všechny informace o péči. Pokud je umělý kožich vyroben z akrylu nebo polyesteru, lze jej prát ručně.Při mytí postupujte podle těchto pravidel:

  1. Výrobek je smazán pouze ruční metodou. Nicméně, to nemůže být moc třít.
  2. Při praní v pračce je vybrán jemný režim, teplota vody by neměla překročit 30 stupňůCelsia Nelze použít režim rotace. Opláchněte výrobek dvakrát.
  3. Po umytí se plášť z ovčí kůže zabalí do hustého froté ručníku, který absorbuje další vlhkost.
  4. Doporučuje se výrobek sušit venku, nikoli však na přímém slunci. Pokud se sušení provádí doma, místnost by měla být dobře větraná.
  5. Pro urychlení sušení nepoužívejte baterii ani vysoušeč vlasů.

Čisticí kožešina

Na zadní straně kožichu je často srst. Také vyžaduje další péči. Kožešina je pravidelně česána speciálním kartáčkem na chmýří. Kartáč na vlasy je zakoupen v obchodě se zvířaty. Povrch ovčí kůže a kožešin se čistí různými způsoby. Aby se srst lépe očistila, je speciální štětec navlhčen benzínem, poté je srst kartáčovaná.

Znečištěný vnitřní povrch výrobku se čistí škrobem a benzínem, který je odebírán stejným podílem. Aby se bílá srst nezměnila na žlutou, jednou ročně se zpracovává složením 500 ml vody a 1 lžičkou peroxidu vodíku.

Je-li srst tvrdá z častých ponožek, je změkčena roztokem jednoho žloutku a jedné polévkové lžíce vazelínového oleje. Směs se zředí 500 ml teplé vody. Rovnoměrně se vtírá do vnitřního povrchu kožichu, poté se důkladně osuší.

Jaký způsob čištění čisticích prostředků : suchý nebo mokrý musí rozhodnout vlastník samotného kožichu. Suchá metoda je rychlejší, protože nevyžaduje další sušení. Ale jeznečištění, které lze zvládnout pouze mokrým způsobem.