Jak často musím měnit a umývat ložní prádlo doma

Pravidelné mytí lůžkovin a věcí obecně je zárukou dobrého zdraví a krásného vzhledu. Proto byste měli vědět, jak často je třeba měnit ložní prádlo a proč by se mělo provádět systematicky.

Podle sociálního průzkumu pouze 35% lidí ví o pravidlech praní a jak často by se to mělo dělat. Mnoho lidí si není vědomo nebezpečí špinavé postele.

Proč musím změnit ložní prádlo

Během dne osoba upustí asi půl milionu mrtvých buněk, asi 150 milionů buněk usne, které zůstanou v posteli. Kromě toho tělo produkuje pot, tuk a další sekrece, které jsou úrodným prostředím pro mikroorganismy a bakterie.

Lidský spánek často trvá 5-9.hodin V této době, listy, povlaky na polštáře a přikrývky přikrývky těsně přiléhající k tělu. Čím déle bude lůžko ležet na posteli, tím větší bude škoda. Například může vést k rozvoji alergií nebo dermatitidy. Také na lůžku po dlouhou dobu mohou být uloženy viry, houby a mikroorganismy, které vyvolávají různá onemocnění.

Jak často měnit ložní prádlo

Je-li na tkanině nečistota, stojí za to ihned vyměnit prádlo. Podle hygienických norem je minimálně dvakrát na měsíc alespoň jeden měsíc. Vzhledem k tomu, že pot a mazové žlázy aktivně pracují na kůži, doporučuje se častěji prát pouzdra na polštáře. Doporučuje se to provádět každé dva nebo tři dny, což zachová zdraví a krásu tváře.

Faktory ovlivňující zrychlené znečištění:

  • malá souprava;
  • teplé období;
  • 2 osoby spí v posteli;
  • nadměrné pocení v noci;
  • nesprávná hygienická pravidla následovaná osobou;
  • nedostatek pyžama během spánku.

V posledním dni v týdnu se doporučuje položit si lůžko s čistým prádlem, aby nový začal s dobrým spánkem. Před položením soupravy je lepší žehlit tkaninu horkým železem. Dále se doporučuje větrat ložnici, která eliminuje přebytečné bakterie a bakterie v místnosti.

Jak často by se mělo měnit lůžko pro dospělé

Změna tvaru a čisté náklady na ložní prádlone méně než 1 krát za měsíc. Podle hygienických norem se doporučuje provádět praní každé dva týdny. Nicméně ti, kteří se hojně potí nebo se koupou v dopoledních hodinách, musí každý týden měnit soupravu lůžka.

Pravidelná výměna ložního prádla závisí na ročním období:

  • V horkém období se zvyšuje pocení lidského těla. Také, mnoho lidí přestane nosit noční košile a pyžama, které pokrývají většinu lidského těla. Pak jednou za 7 dní stojí za to znovu spát. V případě potřeby můžete postel častěji přeskupovat.
  • Dospělý by měl v zimě vyměňovat soupravu jednou za dva týdny nebo častěji, pokud dojde ke kontaminaci povrchu látky.

Jak často měnit lůžkoviny pro novorozence

Je důležité, aby mladé matky věděly, jak často by se mělo měnit ložní prádlo pro děti. Novorozenci jsou více ohroženi než dospělí. To se děje proto, že dítě nezíska imunitu.

Důležité!

Četnost výměny lůžkovin a nositelných věcí dítěte závisí na tom, jak často se špiní. Koneckonců, všechna miminka, jak je tomu u dětí, zakopávají jídlo, nebo jsou potřísněna odpadními produkty, když na nich není plenka.

Novorozenci a kojenci by měli být udržováni v čistotě. Nemluví o sterilních podmínkách, ale obecně platí pravidla pro čistotu novorozence:

  • tkanina by měla být přirozená, měkká na dotek;
  • je-li znečištění, musí být změna a čištění provedeny okamžitě;
  • bez viditelnéhokaždý týden se mění lůžko;
  • využívat prostředky pouze na dětské oblečení;
  • Mytí by mělo být prováděno odděleně od ostatních oděvů, nejlépe ručně, protože dostanou zbytky ostatních chemických látek, které mohou vyvolat alergie;
  • žehlení oděvů je nutné z obou stran železem, aby se z tkaniny odstranily bakterie a mikroorganismy;
  • Doporučuje se udržovat čisté oblečení pro děti odděleně od dospělých.

Důležité!

Pokud je dítě krmeno v dospělém lůžku nebo tam dítě spí, platí stejná pravidla pro výměnu a mytí jako pro novorozence.

Jak často měnit lůžkoviny pro děti od 2 let

U dětí ve věku od 2 let by měla být podestýlka znovu zahájena, protože je kontaminovaná nebo jednou za 7 dní. Tato pravidla musí být dodržována ve školce. Ve skupinách částečného pobytu (5-9 hodin). V nepřetržitých skupinách se denně provádí výměna, čištění a žehlení.

Ve školce by každé dítě mělo mít 3 věci ke spánku. Po umytí nádobí je nutné žehlit na obou stranách horkou žehličkou.

V mateřské škole jednou ročně se ložní prádlo čistí a čistí v dezinfekční komoře.

Jak často měnit lůžkoviny pro adolescenty

Teenageři milují ležet v posteli, sledovat televizní pořady nebo sociální mediální kanály a zároveň jíst něco chutného. Kromě toho, během dospívání, lidské tělopřestavěn, zvyšuje pocení a zvyšuje práci jiných žláz. Proto se tkanina rychle zašpiní a hromadí se v sobě škodlivé látky.

Za účelem ochrany zdraví dětí ve věku 14 let stojí za to vycházet ze stupně kontaminace lůžka. Pokud nechcete provádět hygienu lůžka, vyrážka na kůži se zvyšuje, častěji jsou na obličeji akné. Proto je nutné provádět odpovídající hygienu 2-3 krát měsíčně.

Jak často měnit ložní prádlo pro alergiky a nemocné osoby

Tělo nemocného je oslabeno, a proto stojí za to snížit riziko nepříznivých účinků bakterií, plísní, bakterií, kvasinek a mikrobů. Proto je nutné každé 3-4 dny měnit celou sadu. Pokud se sada zašpiní, pak ji denně upravujte.

Jak často umývat ložní prádlo

Prací listy by měly být v průměru prováděny každých 3-7 dnů. Často se přikrývka přikrývá méně často, takže by se měla měnit každých 10-15 dní. Povlečení na polštáře se často špiní, takže je můžete každý den měnit.

Jak prát ložní prádlo

Pravidla pro pruhy:

  • je zakázáno umývat soupravu z lůžka spolu s jinými věcmi;
  • voda ve stroji by měla být horká, je lepší použít režim 40-60 stupňů (ve vzácných případech 90 C), protože vysoká teplota zhoršuje stav textilních vláken;
  • prostředky pro pásek je lepší použít hypoalergenní;
  • pokud jsou skvrny, pak je vhodné je stáhnout zvláštními prostředky.

Musím si umýt nové ložní prádlo

Při výrobě jsou sestavy před prodejem ošetřeny speciálními přípravky. Negativně ovlivňují lidské tělo a vedou k nepříjemným pocitům, někdy k alergiím. Proto se ujistěte, že jste si umyli novou postel.

Jak sušit

Sušení je nutné při středních a nízkých teplotách ve větrané místnosti. Pro tyto účely je vhodný balkon nebo místnost s otevřeným oknem. Při sušení mohou teploty vyšší než 50 stupňů zhoršit stav tkaniny uvolněním nitě.

Jak železo

Je třeba vyžadovat žehlení ložního prádla. I když se praní provádí s dezinfekčními prostředky a při vysokých teplotách, je povinné dodatečné tepelné ošetření železem. V procesu žehlení jsou bakterie a mikroorganismy eliminovány.

Pravidla žehlení:

  • je lepší, když je tkanina mírně vlhká, v případě potřeby použijte postřikovač nebo páru;
  • pro různé typy tkání je důležité udržovat správnou teplotu;
  • je lepší železné věci zlé strany;
  • po žehlení věcí je třeba vysílat a nechat ležet 20-30 minut.

Tipy

Měla by být prováděna pravidelná výměna, čištění a tepelné zpracování lože. Tím se ochrání sebe a své příbuzné před roztoči a sníží pravděpodobnost alergií. Co dělá postel špinavou:

  • z oleje produkovaného tělem;
  • ze suché mrtvé kůže;
  • emitovaly tělesné tekutiny, včetně potu.

Důležité!

Doporučuje se vytřít deku a polštáře z biče v dobře větrané místnosti. Polštáře by měly být denně šlehačky zbaveny odumřelých kožních buněk.

Doporučuje se zakrýt postel lůžkovou pokrývkou. V tomto případě ještě není nutné být v botách, provádět příjem potravy nebo nechat domácí zvířata na přehoz, zejména ty, kteří jdou po ulici.

Užitečné tipy:

  • věci je lepší koupit z přírodních vláken;
  • sada stojí za výběr pastel tóny;
  • před a po spaní musí být místnost větrána;
  • neumývejte spolu s jinými věcmi;
  • je nejlepší sušit věci na čerstvém vzduchu;
  • praní dětské soupravy je vyrobeno z pracího mýdla nebo tekutých výrobků.

Závěr

Je nutné pravidelně měnit prádlo na posteli, prát a žehlit. Doporučuje se také nasadit pyžama a provádět hygienické procedury v lázních před spaním. Jsou prospěšné pro zdraví a dobrý vzhled.